Powiedzmy to sobie jasno – przetłuszczone włosy to nie jest jakiś wielki problem – to po prostu koszmar! Z takimi włosami żadnej z nas nie chce się opuszczać w domu, a już tym bardziej przebywać z innymi ludźmi. Bo tłuste włosy zdecydowanie pogarszają nasz wygląd, a co za tym idzie samopoczucie. Oczywiście, w takiej sytuacji najłatwiej byłoby włożyć głowę pod kran i umyć włosy, ale niestety, nie zawsze mamy taką możliwość. Jak zatem poradzić sobie z niesforną czupryną, gdy zaśpimy do pracy lub zachorujemy? Przedstawiamy kilka sprawdzonych sposobów na to, by nieco zamaskować ten problem!

Sposoby na przetłuszczone włosy

MYCIE WŁOSÓW NA SUCHO

Gdy pogoda lub brak czasu nie pozwala na umycie głowy rano, zawsze możemy skorzystać z innych sposobów na odświeżenie naszych włosów.

Suchy szampon w sprayu powinien znaleźć się w domu każdej z nas – taki kosmetyk warto trzymać na czarną godzinę lub nosić ze sobą w torebce, gdy włosy zaczną się przetłuszczać w najmniej spodziewanym momencie – szampon je odtłuści i optycznie zwiększy ich objętość.

Puder dla dzieci – w pierwotnym założeniu miał służyć wyłącznie niemowlęcej skórze ciała – w pochłanianiu nadmiaru wilgoci, zapobieganiu podrażnieniom i odparzeniom. Ale dziś okazuje się, że spełnia wiele innych, przydatnych funkcji. Jeżeli chcemy odświeżyć przetłuszczone włosy, wystarczy wmasować w nie niewielką ilość talku, a nadmiar strzepać lub wysuszyć zimnym powietrzem z suszarki. Zasypka wchłonie tłuszcz i pozostawi włosy zdecydowanie w lepszym stanie.

Mąka ziemniaczana – stary, dobry i babciny sposób na przetłuszczone włosy. Jeśli nie masz pod ręką suchego szamponu ani też niemowlęcej zasypki, może to być dla ciebie ostania deska ratunku. Aplikuje się ją na włosy w podobny sposób, jak puder – po wtarciu skrobi we włosy, należy odczekać 2-3 minuty (w tym czasie tłuszcz wsiąknie w proszek), a następnie wytrzeć nadmiar talku w ręcznik lub wyczesać go szczotką. Dla jeszcze lepszych efektów można nałożyć na włosy wałki – w przeciągu kilku minut dodadzą włosom objętości.

ODPOWIEDNIA FRYZURA

Tłuste i rozpuszczone włosy? To nie jest najlepszy pomysł… Po pierwsze, wygląda to mało estetycznie. Po drugie, przetłuszczone włosy są zazwyczaj przyklapnięte, matowe i pozbawione objętości, a my, przez ich ciągłe dotykanie, tylko pogarszamy ten stan. Nawet jeśli „umyłaś” je suchym szamponem, kondycja twoich włosów może się zmienić w przeciągu kilku godzin, dlatego lepszym rozwiązaniem będzie ich spięcie. Luźny warkocz, dobieraniec z grzywki, zaczesanie włosów do tyłu, wysoki kucyk czy niedbały koczek – takie upięcia nie zabiorą ci dużo czasu, a spowodują, że inni skupią swój wzrok na twojej fantazyjnej fryzurze, a nie na przetłuszczonych włosach.

SPRYTNE UKRYCIE

Nieświeże włosy można też z powodzeniem zamaskować pod chustą, opaską, bandaną czy kokardą. Takie akcesoria pomogą ukryć problem u jego źródła, czyli u nasady włosów, gdzie tłuste kosmyki najbardziej rzucają się w oczy. W tym przypadku również najlepszym pomysłem będzie spięcie włosów w kucyk lub koczek – w ten sposób zatuszujemy wszelkie możliwe niedoskonałości.

TAPIROWANIE WŁOSÓW

Natapirowanie włosów u nasady, polakierowanie, a w następnej kolejności ich upięcie – może pomóc w ukryciu przetłuszczonych włosów. Zabieg tapirowania zwiększy optycznie objętość włosów, a lakier delikatnie je wysuszy. Należy jednak uważać, by z nim nie przesadzić – jeśli użyjemy za dużo lakieru lub zaczniemy pryskać włosy z bliskiej odległości, mogą się posklejać i wyglądać na jeszcze bardziej przetłuszczone.

TYLKO GRZYWKA

kobieta w grzywce u idługich włosach
Przetłuszczone włosy

Tłusta grzywka sprawia zdecydowanie najwięcej problemów – ciężko ją całkowicie ukryć, a jeszcze ciężej ułożyć. Jeśli nie jesteś przekonana do stosowania suchych preparatów, tapirowania lub plecenia warkoczy – po prostu delikatnie ją umyj i wysusz. Czysta grzywka zdecydowanie odświeży wygląd całej fryzury. W tym przypadku może też pomóc zmiana przedziałka na drugą stronę.

Przeczytaj również: Zniszczone włosy – 5 powodów i 5 skutecznych rozwiązań

0 Udostępnień
Uwielbiam wykorzystywać naturalne oleje. Obserwuję i zgłębiam styl kobiet z całego świata. Przygotowuję kosmetyki z domowych, lokalnych składników. Kocham buty i torebki. Telefon: +48789345456. e-mail: Joanna.F@wp.pl

1 KOMENTARZ

  1. ja używam serii do włosów przetłuszczających się z organicznewlosy.pl i jest bomba efekt. Dodatkowo raz na jakiś czas zrobię sobie peeling skóry głowy i naprawdę problem znika :)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.