Tak jak mężczyźni uważają na to, jakie noszą buty, większość kobiet nie wychodzi z domu bez zerknięcia w lustro. Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się co twój strój mówi o tobie.
Czy kiedykolwiek zdarzyło ci się być ocenianą poprzez strój, który miałaś na sobie? Podświadomie staramy się stworzyć taki wizerunek, przez który chcemy być postrzegani. Jednak zdarza się, że nie jesteśmy świadomi jakie wrażenie wywiera na innych ludzi nasz strój. Poniżej zobaczysz kilka wybranych typów stroju, które ty lub ktoś, kogo znasz, może prezentować. Mogą one, niczym otwarta księga, mówić o danym stylu życia.

Szarości

Uwielbiasz zwykłe i proste stroje. W twojej szafie można znaleźć mnóstwo odcieni szarości i dużo czerni. Paleta różnorodnych kolorów to dla ciebie abstrakcja. Mimo, że lubisz neutralne kolory, inni mogą postrzegać cię przez to jako osobę niepewną siebie. Wolisz wmieszać się w tłum niż się z niego wyróżniać. Spróbuj wyjść poza swoją bezpieczną strefę. Zacznij od kolorowych dodatków. Poszerz swoje horyzonty i przekonaj się, że możesz też czuć się dobrze w barwach tęczy.

Seksownie

Lubisz eksponować odkryte ciało. Czy kiedykolwiek ktoś zwrócił ci uwagę, że jesteś ubrana zbyt seksownie i niestosownie do okazji? Jeśli tak, to zapewne ty się tym nie przejmujesz. Uważaj jednak, aby nie przyciągać uwagi w sposób negatywny. Czas trochę to zmienić. Możesz oczywiście nadal eksponować ciało, ale z umiarem. Pokazując jedną część ciała, zakryj pozostałe. Jeśli decydujesz się na sukienkę z odkrytymi ramionami, upewnij się, że masz zakryte nogi. Staraj się pogrupować swoje stroje, aby pasowały na różne okazje: do pracy, obiady rodzinne, towarzyskie spotkania czy szalone imprezy.

Logo

Nie wyobrażasz sobie wyjścia z domu bez swojej torebki Gucci, okularów Chanel, szpilek Louboutin i płaszcza Burberry. Jeśli od stóp do głów ubrana jesteś w znane marki, inni mogą cię postrzegać jako osobę, która tylko patrzy na metki i chce pokazać swoje bogactwo. Możliwe, że niektórych może trochę przytłaczać twoja obsesja na punkcie znanych marek. Uwierz w siebie i nie chowaj się za znanym logo. Wybieraj odzież z sieciówek i łącz je z rzeczami od projektantów. Staraj się, aby znana metka była tylko dodatkiem, a nie całym strojem.

Nie postarzaj się

Czy zdarza ci się ubierać „starzej” niż na swój wiek? Dobrze jest czuć się dojrzalej, ale granica pomiędzy dojrzałym wyglądem a postarzaniem się jest cienka. Niektórzy mogą cię postrzegać jako osobę , która wciąż chce dorównać starszym od siebie. Być może obawiasz się, że ludzie nie będą traktowali cię poważnie. Staraj się wzbudzać respekt poprzez swoje działania, a nie garderobę. Ludzie zaczną zwracać na ciebie uwagę przez twoje kreatywne pomysły. Znaj swoją wartość i ubieraj się stosownie do swojego wieku.

„Oversize”

Czy zakładasz na siebie ubrania dwa rozmiary za duże? Czy często zdarza ci się wyglądać jak olbrzymi namiot? Twoje ubrania w rozmiarze „oversize” mogą pokazywać cię jako osobę niepewną siebie i taką, która nie czuje się komfortowo w swojej skórze. Czy kiedykolwiek ktoś powiedział, że jesteś za chuda lub za gruba? Być może starasz się ukryć swoją sylwetkę. Postaraj się wybierać taki strój, który podkreśli twoje ciało. Nie patrz na rozmiar na metce, ale na to by twoja sylwetka była podkreślona. Dzięki temu będziesz wyglądała na bardziej pewną siebie. Zamiast zbyt obszernych ubrań, wybierz te, które mają drapowania.

Spodnie

Czy najczęściej nosisz spodnie, a twoja szafa dawno nie widziała nowej spódnicy czy sukienki? Kobiety, które decydują się na typowo męski strój, najczęściej kojarzą się z byciem pracoholikami. Nie staraj się tłumić swojej kobiecości, tylko po to, by móc rywalizować z kolegami w pracy. Być może boisz się, że w wyścigu szczurów zawsze pozostaniesz gdzieś w tyle. Uwierz, że kobiety to nie słabsza płeć. Postaraj się oddzielić swoją garderobę na tę „do pracy” i „po pracy”. Będziesz się czuła bardziej zrelaksowana, a inni z pewnością zauważą taką zmianę jako pozytywną.

Wyjdź z cienia

Nie znosisz eksperymentować ze swoją garderobą i zazwyczaj zdarza ci się kupować ubrania w tym samym stylu i podobnym kolorze. Nie przepadasz za zakupami, a twój strój wygląda dokładnie tak, jak 10 lat temu? Zdecydowanie wolisz, żeby ktoś zrobił zakupy za ciebie. Możesz przez to być postrzegana jako ktoś komu brakuje kreatywności. Postaraj się wyjść z cienia i małymi krokami zmieniaj swój wygląd. Zacznij od kilku ulubionych kolorów i poszukaj takich ubrań w różnych fasonach. Twoja garderoba zmieni się z jednolitej na bardzo różnorodną. Z czasem wybieraj kolejne kolory i fasony. Jeśli nie czujesz się pewnie na zakupach, skorzystaj z rady przyjaciółki.

„Vintage”

Masz obsesję na punkcie stroju „vintage”, a twoja szafa pęka w szwach od ubrań, których prawdopodobnie już nie nosisz, ale trzymasz ze względów sentymentalnych? Uważasz, że wszystkie trendy w modzie w końcu powrócą i będziesz mogła znów nosić każdą rzecz ze swojej szafy. Uwielbiasz swoje podarte dżinsy, rozciągnięte T-shirty czy poszarpane sukienki. Inni mogą cię widzieć jako osobę, która nie lubi zmian lub zatrzymała się w przeszłości. Zrezygnuj z rzeczy, które są już za stare by w nich chodzić lub takie, które już na ciebie nie pasują. Niektóre możesz oddać osobom bardziej potrzebującym lub sprzedać.

0 Udostępnień
Interesuję się psychologią stosunków międzyludzkich. Nasze zachowania są cudownie skomplikowane a emocje mają w sobie coś szalonego, dlatego uwielbiam je zgłębiać. Z pasją dzielę się swoimi doświadczeniami. Dużo czasu spędzam w gronie przyjaciół i bliskich mi osób. Kocham wspólne gotowanie i wypady na zakupy. Kontakt: +48606987345, e-mail: alicja.p@o2.pl