Za chwilę dowiesz się czego nie jeść podczas okresu! Okres powoduje zazwyczaj sporo bólu, nie tylko fizycznego ale i także ból psychiczny ze względu na buzujące hormony w Twoim ciele. Aby nieco złagodzić ten stan możesz sobie pomóc poprzez odpowiednią dietę w czasie okresu. Jest kilka produktów których nie powinnaś w czasie okresu nawet wkładać do ust, przekonaj się jakie to są produkty:

# Tłuste jedzenie

W czasie okresu często przychodzi chęć na tłuste produkty, to właśnie ich musisz unikać! Tłuste produkty sprawią, że będziesz czuła się ciężko, będziesz osłabiona a także spowolnisz przemianę materii. A jak przyspieszyć metabolizm? dowiedz się już teraz klikając w link!

# Cukier rafinowany

czego-nie-jesc-w-trakcie-okresu
Czego nie jeść w trakcie okresu?

Są to cukry przetworzone które można spotkać w większości słodyczy. Spożywanie cukru rafinowanego (przetworzonego) powoduje skok insuliny we krwi która uwalnia serotoniny. Jednak gdy poziom insuliny już spadnie wywołując skok kortyzolu, ciało zareaguje w ten sposób, że zacznie odkładać energię w tkance tłuszczowej zamiast ją spalać. Wtedy właśnie zaczynasz tyć. Wystrzegaj się zatem cukru rafinowanego!

# Kofeina

Jeśli wypijesz 1 kawę w trakcie dnia to jeszcze ok, jednak 3-4 kubki kawy sprawiają, że w organizmie dochodzi do podniesienia poziomu kortyzolu, przez to zwiększasz ochotę na słodycze.

# Jedzenie przetworzone

Czyli cała śmietanka najbardziej niezdrowych produktów na rynku spożywczym: chipsy, gotowe dania do mikrofalówki itd. zawierają duże ilości sodu i cukru rafinowanego. Wystrzegaj się ich, inaczej spożywanie tego typu jedzenia w trakcie okresu skończy się przybraniem na masie.

# Słona żywność

Słone jedzenie zawiera sód który powoduje retencję wody w organizmie. Będziesz czuła się ociężale.

Już wiesz czego nie jeść podczas okresu. A co warto jeść w jego trakcie?

Pij duże ilości wody i spożywaj jedzenie bogate w białko i potas a wyjdziesz obronną ręką z tego jakże ciężko dla nas czasu…

0 Udostępnień
Uwielbiam wykorzystywać naturalne oleje. Obserwuję i zgłębiam styl kobiet z całego świata. Przygotowuję kosmetyki z domowych, lokalnych składników. Kocham buty i torebki. Telefon: +48789345456. e-mail: Joanna.F@wp.pl