Sprawdź jaki masz typ brzucha i jak z nim walczyć! Tak samo jak każda z Nas ma inny typ kształtu ciała, czy twarzy tak samo wiele o Nas może powiedzieć nam typ naszego brzucha. Kształt brzucha opowiada jaki tryb życia prowadzimy, na co chorujemy i jakie mam predyspozycje do przybierania na wadze. Poszukaj swojego kształtu brzucha i dowiedz się o sobie jak najwięcej!

Alkoholowy typ brzucha

alkoholowy-typ-brzucha
Alkoholowy typ brzucha

Powstaje gdy nadużywasz alkoholu i jesz zbyt wiele produktów zawierających cukier rafinowany. Centre for Alcohol Research stwierdziło jednoznacznie, że kobiety często pijące alkohol mają większe skłonności do otyłości brzusznej, Twoje ciało zmienia się wtedy w kształt jabłka. Tłuszcz odkłada się pod mięśniami brzucha lub zaraz pod skórą. Tłuszcz odkładający się pod mięśniami brzucha nazywa się tłuszczem wisceralnym. Odkładający się tłuszcz, schowany pod mięśniami brzucha jest bardzo groźny i ciężki do zwalczenia, ponieważ jest niewidoczny a wypełnia okolice między ważnymi narządami jak np. wątroba! Tłuszcz pod mięśniami brzucha często jest przyczyną cukrzycy typu 2 oraz chorób układu krążenia.

[irp]

Spożywanie alkoholu spowalnia spalanie tkanki tłuszczowej

Wątroba która odpowiedzialna jest za produkcję żółci, która spala i przyswaja tkankę tłuszczową, zamiast ją produkować, koncentruje się na walce z toksynami czyli efektem ubocznym spożywania alkoholu. Jeśli więc planujesz odchudzanie to na pewno nie w parze ze spożywaniem alkoholu!

Tłuszcz wisceralny jest bardzo ciężki do zwalczenia, niepostrzeżenie zwiększa swoją powierzchnię, nie widać go aż do momentu przekroczenia odpowiedniej dla każdego ciała objętości. Pewnego dnia spoglądając w lustro, zdasz sobie sprawę, że to właśnie on wypycha od wewnątrz mięśnie brzucha.

Wzdęty typ brzucha

wzdety-typ-brzucha
Wzdęty brzuch

Wzdęty typ brzucha jest twardy w dotyku, ma formę koła ratunkowego które na siebie założyłaś, widocznie odstaje i masz wrażenie jakbyś połknęła balon.

Brzuch zmienia swoją wielkość w ciągu dnia, rano jeszcze wygląda w porządku ale już z biegiem dnia, staję się większy, staje się większy zaraz po posiłkach. Przyczyną jest powietrze wypełniające komorę brzucha.

Czy wiesz, że w momencie kiedy po spożyciu, jedzenie pokonuję drogę w Twoich jelitach, bakterie aby rozłożyć pokarm są w stanie wyprodukować nawet 8 litrów gazów które są efektem ubocznym trawienia. Zdarza się, że wspomniane bakterie z przyczyn chorób panujących w Twoim organizmie nie są w stanie strawić całego pokarmu i wtedy zaczyna się jego fermentacja. To właśnie wtedy powstaje jeszcze większa ilość gazów które rozpychają Twój brzuch.

[irp]

Jak dochodzi do zaparć?

Zaparcia brzucha najczęściej mają miejsce gdy jesz zbyt dużą objętość jedzenia za jednym razem lub zaparcia. Najdłuższa część jelita grubego, okrężnica jest rozciągana co powoduje wypychanie mięśni brzucha. Przyczyną wzdętego brzucha może też być łapczywe jedzenie w którym połykasz zbyt wiele powietrza wraz z pożywieniem, żucie gumy albo picie przez słomkę. 

[irp posts=”3408″ name=”Domowe sposoby na wzdęcia”]

Zestresowany typ brzucha

zestresowany-typ-brzucha
Zestresowany typ brzucha

Ten kształt brzucha w dotyku jest miękki i obwisły, zestresowany typ brzucha może zaczynać się już od dolnej części Twoich piersi. Brzuch ma kształt wylewającego się wałeczka.

Dlaczego mam taki brzuch?

Gdy jesteśmy zestresowani, w organizmie dochodzi do wydzielania kortyzolu który powoduje, że większe niż zwykle ilości cukru uwalniają się do krwi. Ten proces jest bardzo ciekawy, powstał on w trakcie ewolucji, abyśmy podczas awaryjnej sytuacji (stres lub zagrożenie) otrzymali dawkę energii która da nam dodatkową siłę do walki lub ucieczki. I tutaj dochodzi do kolejnego bardzo ważnego etapu, to już nie te czasy! Twoje ciało spodziewa się walki lub ucieczki ( zwiększona aktywność fizyczna ) lecz nic się nie dzieje? dodatkowo wytworzona energia zatem zostaje zmagazynowana jako tkanka tłuszczowa…

[irp]

Ciągły stres zatem powoduje, odkładanie się tłuszczu w dolnych partiach brzucha

Właśnie tam będzie odkładał się tłuszcz aby być blisko wątroby która podczas zagrożenia (stresu) będzie zamieniać tkankę tłuszczową na energię. Stres powoduje odkładanie się tkanki tłuszczowej, wygraj ze stresem a wygrasz z otyłością brzucha!

Brzuch w kształcie gruszki

brzuch-w-ksztalcie-gruszki-2
Brzuch w kształcie gruszki

Brzuch w kształcie gruszki charakteryzuje się tym, że większość tłuszczu odkłada się w biodrach, udach i pośladkach pomijając brzuch… Za to wszystko odpowiedzialny jest kobiecy hormon ESTROGEN!

Aby być bardziej seksi?!

Kobiece krągłości są atutem każdej kobiety, dlatego nasze ciała produkują nieporównywalnie więcej estrogenu niż mężczyźni… Jak wiadomo to tłuszcz odpowiedzialny jest za formowanie kobiecych kształtów i krągłości (piersi, pupa oraz uda).

[irp]

Zwiększone odkładanie się tłuszczu w naszych kobiecych ciałach to także przygotowywanie się organizmu do ciąży, karmienia i samego porodu który wymaga dużej dawki energii… Najczęściej przyczyną otyłości w typie gruszki są zaburzenia hormonalne, w naszych ciałach dochodzi do deregulacji ilości wydzielanego estrogenu i organizm jak oszalały odkłada tkankę tłuszczową.

Jak walczyć z efektem gruszki?

Jeśli typ gruszki jest Twoim typem kształtu brzucha to powinnaś z pewnością unikać produktów spożywczych które obfitują w syntetyczne hormony… Warto także abyś udała się na wizytę do endokrynologa lub ginekologa by wyeliminować niektóre choroby. Poza tym wizyta u ginekologa raz do roku to absolutny must have!

0 Udostępnień
Będąc w pełni świadomą, że wszystko co posiadamy (czy materialnie czy jako umiejętności, zdobyta wiedza) ma największą wartość w momencie jak się tym dzielimy z innymi, chciałabym się z Wami dzielić swoim doświadczeniem życiowym i wiedzą jaką posiadam. Będę pisać o tym co jest moją pasją : o ZDROWYM ŻYWIENIU, ZDROWYM LIFESTYLE’U i co za tym idzie zdrowej Duszy i Psychice. Tel. komórkowy: 603-334-556, e-mail: nw34@gmail.com

5 KOMENTARZE

  1. Z całą pewnością mam brzuch alkoholowy :( to wszystko przez fastfoody i piwo. Tłuszcz wisceralny pewnie okłada moje mięśnie brzucha do okoła :/ co do mojej budowy ciała to jest to właśnie jabłko… mąż ma to samo co ja…

  2. Ja mam wzdęty typ brzucha, wyglądam jak bym połknęła koło ratunkowe :( ale wiem, że sama sobie jestem winna!

  3. Mój typ brzucha to chyba gruszka. Ehh te estrogeny… Najważniejsze, że mąż zadowolony z mojej budowy. Zawsze powtarza, że skóra i kości nie są w jego typie :P

  4. Hmm ten zestresiwany typ brzucha to mi chyba najbardziej pasuje do mojego ciała. Jak taki typ hrzucha najlepiej spalić?

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.