Kiedy rozpoczyna się sezon letni, każdy z nas marzy o wypoczynku „pod chmurką” i zaproszeniu znajomych na przyjęcie w ogrodzie. Aby cieszyć się doskonałą pogodą na zewnątrz, należy zadbać jednak o właściwe wyposażenie swojego podwórka. O czym warto pamiętać?

Jak dobrać stół ogrodowy?

Rodzinny grill, przyjęcie czy śniadanie na świeżym powietrzu – do wszystkich tych czynności niezbędny będzie dobrze dobrany stół ogrodowy. Przed zakupem odpowiedniego modelu musisz wziąć pod uwagę nie tylko ilość dostępnego miejsca, czy przewidziany na ten cel budżet, ale również styl domu i ogrodu oraz właściwości poszczególnych materiałów.

Najbardziej uniwersalne, trwałe i eleganckie są stoły drewniane, jednak po sezonie należy chować je w suche miejsce, co oznacza, że musisz dysponować piwnicą lub strychem. Poza tym, dla zachowania pięknego wyglądu drewniane meble ogrodowe wymagają także konserwacji.

Alternatywą mogą okazać się stoły z technorattanu i innych tworzyw sztucznych, które mogą prezentować się równie atrakcyjnie, a są jednocześnie łatwiejsze w utrzymaniu, lżejsze i z reguły również tańsze. Jeśli szukasz czegoś w stylu industrialnym, wybierz stół ogrodowy z aluminium lub żeliwa.

Hamak – jego także nie może zabraknąć!

aranzacja-ogrodu

Miejsce do opalania się, drzemania, czytania książek czy słuchania muzyki – hamak ogrodowy stanowi wyposażenie, z którego będą korzystać nie tylko najmłodsi domownicy. W pierwszej kolejności należy rozważyć sposób jego montażu.

Jeśli na podwórku nie ma żadnych drzew, koniecznością stanie się zakup modelu ze stelażem lub wbetonowanie w ziemię solidnych słupków, które udźwigną hamak wraz z jego użytkownikiem.

Wybór produktów tego typu jest bardzo zróżnicowany – pod względem materiału wykonania, udźwigu oraz designu. Najpopularniejsze są hamaki z bawełny (przewiewne i wytrzymałe) lub z poliestru, czyli włókien syntetycznych, które zwiększają wytrzymałość tkaniny.

Na rynku można spotkać nawet hamaki z wełny, idealne na wieczorne chłody. Najważniejszą kwestią jest jednak wytrzymałość produktu, która musi odpowiadać wadze przyszłych użytkowników. Standardowy hamak powinien charakteryzować się udźwigiem co najmniej 90 kg oraz długością około 3 metrów.

Ostatnia decyzja, jaką należy podjąć to wygląd hamaka, a przede wszystkim kolor – stonowany do eleganckiego ogrodu lub wielokolorowy, jeśli ma ożywiać przestrzeń.

Chroniące przed słońcem i deszczem namioty

Namiot ogrodowy to idealne rozwiązanie na wiatr, deszcz i palące promienie słońca. Jego konstrukcja jest w pełni mobilna, co oznacza, że można przestawiać ją tam, gdzie aktualnie jej potrzebujemy. Co więcej, produkty tego typu dostępne są w wielu kształtach i kolorach, dzięki czemu dopasują się do stylu każdego ogrodu.

W zależności od przeznaczenia możesz zdecydować się na pawilon, który pełni rolę parasola lub wybrać namiot typu domek, czyli model ze ściankami, które chronią nie tylko przed słońcem, ale również przed wiatrem czy zacinającym deszczem. Odpowiednio dobrany produkt pozwoli Ci korzystać z ogrodu niezależnie od pogody, co może być ważne, jeśli planujesz urządzać przyjęcia dla bliskich.

Najważniejsze cechy namiotów ogrodowych to ich wymiary, kształt i materiał, z którego zostały wykonane. Tkanina pawilonu powinna zostać zabezpieczona przed promieniowaniem UV.

Niekiedy materiał będzie również odporny na wodę, choć istnieje także możliwość zaimpregnowania namiotu, co sprawi, że stanie się on nieprzemakalny. Istotna jest też solidność całej konstrukcji, która zależy od szkieletu namiotu, czyli połączonych ze sobą rurek – najlepiej metalowych.

Gdzie ustawić namiot ogrodowy? Jeśli planujesz urządzać w nim przyjęcia, postaw pawilon jak najbliżej domu. Będzie to najpraktyczniejsze rozwiązanie, a dodatkowo jedna ściana budynku stanie się podporą konstrukcji i osłoni ją przed wiatrem.

Ze względu na dużą mobilność namiotów możesz ustawić pawilon również w głębi ogrodu – taka opcja będzie odpowiednia dla osób, które wolą obcować z naturą i stworzyć pod zadaszeniem oazę spokoju.

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.