Ciągłe kształcenie i samorozwój stanowią obecnie podstawę dążenia do sukcesu zawodowego. Coraz częściej ukończenie samej szkoły wyższej nie wystarczy, aby zdobyć upragniony awans czy umiejętności lub kompetencje potrzebne w pracy zawodowej.

Dlatego wiele osób decyduje się na studia podyplomowe. Dla osób aktywnych zawodowo najwygodniejszą formą takiego studiowania są studia zdalne.

Dokształcanie się po ukończeniu studiów często niesie ze sobą konieczność połączenia pracy zawodowej ze zjazdami na uczelni. Dlatego coraz więcej absolwentów decyduje się na studia podyplomowe w formule zdalnej. Jak w praktyce wygląda taki sposób studiowania? Jak często trzeba fizycznie stawić się na uczelni? Odpowiedzi znajdziesz w tym artykule.

studia-podyplomowe-w-formule-realtime-online

Interaktywne studia podyplomowe — nowoczesny sposób studiowania

Spis treści

W większości przypadków osoby pracujące decydują się na formę studiowania — niestacjonarną lub zdalną. Doskonałym rozwiązaniem w takim przypadku jest skorzystanie z oferty studiów interaktywnych na uczelni WSB-NLU. Na czym polegają takie studia interaktywne?

Zajęcia w formie interaktywnej odbywają się przy pomocy oryginalnej platformy Cloud Academy™ stworzonej właśnie w celu ułatwienia studiowania na odległość. Zjazdy wykładowe transmitowane za pośrednictwem platformy w czasie rzeczywistym odbywają się wyłącznie w weekendy (od piątkowego wieczora), ale każdy ze studentów ma dodatkowo możliwość odtworzenia wykładów także w późniejszym czasie.

Również obowiązkowa obecność na zjazdach ćwiczeniowych odbywa się za pośrednictwem platformy Cloud Academy™, poprzez multitransmisję zajęć. Jeśli chodzi natomiast o zjazdy zaliczeniowe, także mogą się odbyć przy pomocy platformy lub fizycznej obecności w siedzibie WSB-NLU w Nowym Sącz.

Cloud Academy™ – przyszłość studiów podyplomowych

Interaktywna formuła studiów podyplomowych to rozwiązanie skrojone na miarę potrzeb osób aktywnych zawodowo, które chcą się dokształcać i rozwijać. Uczestnictwo w zajęciach jest możliwe niemal z każdego miejsca na świecie.

Wystarczy komputer lub urządzenie mobilne z dostępem do Internetu, aby student mógł szybko i wygodnie otrzymać dostęp nie tylko do nowych lub zarchiwizowanych wykładów, ale także czytelnego pulpitu z powiadomieniami o zaliczonych zadaniach, nadchodzących zajęciach, otrzymanych ocenach czy nieobecności na zajęciach.

Platforma umożliwia także przeglądanie dodatkowych materiałów przesłanych przez wykładowców, a nawet czatowanie bezpośrednio z wykładowcą na forum.

Tak rozbudowana platforma e-learningowa, która umożliwia nie tylko uczestnictwo w wykładach czy zaliczanie ćwiczeń, ale także interakcje pomiędzy uczestnikami a prowadzącym, to doskonała alternatywa, dzięki której studia podyplomowe stają się bardziej przystępne dla kandydatów z całej Polski, a nawet zagranicy.

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.