Figura plus size – wyzwanie czy nie? Kobiety w większych rozmiarach często rezygnują z sukienek i spódniczek, skupiając się na tym, aby ukryć krągłą sylwetkę w przydużych ubraniach. To błąd. Sukienki potrafią zdziałać cuda i są dodatkowo bardzo modne. Dlaczego panie plus size powinny je nosić? Jakie wybrać?

Kobiety w większych rozmiarach często rezygnują z sukienek i spódniczek, skupiając się na tym, aby ukryć krągłą sylwetkę w przydużych ubraniach. To błąd. Sukienki potrafią zdziałać cuda i są dodatkowo bardzo modne. Dlaczego panie plus size powinny je nosić? Jakie wybrać?

Pozornie wydaje się, że trudno jest się ubrać, gdy ma się trochę nadprogramowych kilogramów. Wynika to z faktu, że wielu producentów nie oferuje ubrań w większych rozmiarach. W efekcie wybór jest mniejszy i odtworzenie tego, co aktualnie modne, staje się problemem. Poza tym panie plus size mają nawyk chowania sylwetki.

Tymczasem tak samo jak szczupłe sylwetki, tak i sylwetki plus size mają swoje wady i zalety. Nie są w żadnym stopniu trudniejsze lub łatwiejsze do ubrania. Natomiast warto podkreślić, że kobiety w większych rozmiarach często nie doceniają swoich atutów, więc nie wiedzą też, jak je podkreślić. Tutaj z pomocą przychodzą sukienki.

Sukienki plus size są świetną opcją dla puszystych pań, bo dzięki nim można nie tylko uwydatnić swoje atuty, ale też nauczyć się korygować mankamenty. A to nie wszystko! Przedstawiamy 5 powodów, dla których warto nosić sukienki, mając rozmiar plus size.

Magia wyszczuplenia

Dobrze dobrana sukienka w większym rozmiarze może odjąć sylwetce… kilku rozmiarów! Oczywiście nie dotyczy to każdego modelu i wiele zależy też od rodzaju figury, ale niewątpliwie istnieją kroje, które wyszczuplają „z natury”.

Tak jest np. z sukienkami rozkloszowanymi, które podkreślają talię. Dzięki nim uwaga skupia się na środku sylwetki, który nie tylko tworzy ramę ciężkości, ale nabiera też lekkości. W efekcie całe ciało wydaje się szczuplejsze.

sukienka-w-rozmiarze-plus-size

Poprawa proporcji

Sukienki są też dobrym wyborem dzięki temu, że za ich pomocą można łatwo skorygować proporcje. W przeciwieństwie do stylizacji spodnie + bluzka fason sukienki zakrywa większość ciała.

Stanowi więc spójną całość, która zależnie od kroju może uwydatniać lub maskować inne partie. Np. panie z dużą oponką mogą zakryć dysproporcję rozkloszowaniem, a panie z szeroką talią optycznie wyrównują proporcje dzięki bufiastym rękawom.

sukienka-plus-size

Łatwy i efektowny look

Zakładając sukienkę, nie trzeba martwić się doborem góry i dołu. W przypadku figury plus size jest to dość często dużym problemem, zwłaszcza jeśli kobieta nie do końca wie, jak zrównoważyć sylwetkę.

Tymczasem sukienka tworzy cały look i to dodatkowo efektowny look. Panie, które nie chcą marnować czasu na planowanie stylizacji, powinny mieć to na uwadze!

sukienka-rozmiar-plus-size

Szybkie podkreślenie atutów

Panie plus size często mają duży biust i biodra. To atuty, których drobne kobiety mogą pozazdrościć. Co więcej, można je łatwo podkreślić za pomocą sukienki. Wystarczy wybrać krój, który delikatnie odsłania biust i np. jednocześnie maskuje brzuch, ale też ładnie zwraca uwagę na pupę. Uwaga: wybór kroju powinien zależeć od atutów sylwetki, które są indywidualne dla każdej kobiety.

czerwona-sukienka-w-rozmiarze-plus-size

Ponadczasowa klasa

Warto też podkreślić, że sukienka od zawsze była ubraniem typowo kobiecym oraz pełnym stylu i klasy. Noszenie tego elementu garderoby jest więc po prostu dobrym wyborem. Każda kobieta prezentuje się w nim stylowo i pięknie, także kobieta plus size.

ladna-sukienka-w-rozmiarze-plus-size

Jak dobrać sukienkę do sylwetki plus size?

Aby sukienka prezentowała się dobrze na sylwetce, należy wziąć pod uwagę typ figury. W tym celu przyjrzyj się sobie. Jakie masz proporcje? Należy dążyć do tego, aby dzięki ubraniom sylwetka nabrała proporcji klepsydry. To właśnie wtedy figura prezentuje się najlepiej.

Podobne wątki:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.