Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Jest to bardzo dobra okazja, by ozdobić dom, używając do tego celu nietuzinkowych rozwiązań. Standardowe ozdoby, w tym np. bombki, skarpety św. Mikołaja czy lampiony, to powszechne, ale nie jedyne dopuszczalne rozwiązanie.

Oprócz tego warto zdecydować się na takie ozdoby jak na przykład LEGO świąteczne zestawy. Zapewne nie spodziewałeś się, że w ofercie tego znanego producenta dostępne są zestawy LEGO z motywami charakterystycznymi dla Bożego Narodzenia.

Jaki LEGO zestaw świąteczny warto wybrać i dlaczego? Przeczytaj nasz tekst, by poznać propozycje.

LEGO świąteczne – na jakie zestawy LEGO warto zwrócić uwagę?

swiateczne-lego

Jeśli chodzi o LEGO świąteczne zestawy, warto wiedzieć, że kolekcja ta cieszy się sporą różnorodnością. Seria “LEGO zestaw świąteczny” to nie tylko choinka LEGO. Wręcz przeciwnie: seria ta obejmuje przynajmniej kilkanaście różnych produktów.

Przejdź do dalszej części tekstu, by zobaczyć, jakie zestawy LEGO świąteczne można znaleźć w asortymencie.

LEGO zestaw świąteczny – jakie zestawy LEGO wchodzą w skład tej kolekcji?

Jeśli chodzi o świąteczne zestawy LEGO, można w tej kategorii znaleźć między innymi następujące rozwiązania:

  • LEGO świąteczny zestaw Pingwin i płatek śniegu – jest to ciekawy sposób na udekorowanie ścian lub samej choinki, ponieważ obydwie ozdoby można zaczepić za pomocą sznurka. Złożenie tych konstrukcji nie powinno sprawić większych trudności, dlatego LEGO świąteczny zestaw Pingwin i płatek śniegu poleca się już w przypadku dzieci od siódmego roku życia,
  • LEGO świąteczne Domek elfów – zestaw ten to dobry sposób na to, by zająć dziecko podczas świątecznej krzątaniny; złożenie konstrukcji składającej się z ponad tysiąca elementów może zająć dziecku nawet wiele godzin. Jednocześnie, Domek elfów to konstrukcja, która po prostu dobrze wygląda, a świątecznego klimatu dodają klocki z wbudowanym oświetleniem,
  • LEGO Wizyta Świętego Mikołaja – jeśli Twoje dziecko wciąż wierzy w Świętego Mikołaja, zestaw ten będzie absolutnym strzałem w dziesiątkę. Wizyta Świętego Mikołaja to ciekawy sposób na ozdobienie dziecięcego pokoju. Jeśli masz niewielki stolik, który możesz ustawić obok wigilijnego stołu, zestaw ten można postawić w salonie gościnnym podczas wigilijnej wieczerzy,
  • Bożonarodzeniowy wieniec 2 w 1 – jeśli chcesz, by w Twoim domu znalazły się naturalnie wyglądające zestawy LEGO, bożonarodzeniowy wieniec może być ciekawym rozwiązaniem. Ozdobiony czerwoną kokardą wieniec można powiesić na drzwiach lub położyć na wigilijnym stole, a naturalności dodają takie pozornie nieistotne, ale w rzeczywistości ciekawe, naturalnie wyglądające elementy jak np. czerwona kokarda czy cztery świeczki,
  • choinka LEGO – jest to jeden z bardziej charakterystycznych produktów, jeśli chodzi o zestawy klocków utrzymane w tematyce Bożego Narodzenia. Co ciekawe, w odróżnieniu od wielu innych ozdób kreatywnych jest to zestaw, który daje duże pole do popisu.Dlaczego? Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta: dziecko ma do wyboru stworzenie jednej większej choinki lub dwóch mniejszych drzewek! Oczywiście, choinka bożonarodzeniowa to nie tylko zielone drzewko. Ważne są również ozdoby, w tym między innymi kolorowe ornamenty oraz świeczki. Z kolei na szczycie świątecznego drzewa można umieścić gwiazdę.

LEGO zestaw świąteczny – klocki LEGO to nie tylko ozdoba

Warto pamiętać, że zestawy LEGO świąteczne to nie tylko wielobarwne ozdoby. Wręcz przeciwnie: choć nie są one nawet w połowie tak skomplikowanymi konstrukcjami, jak na przykład produkty z serii Technic, nie zmienia to faktu, że do złożenia zestawu potrzebna jest przynajmniej odrobina kreatywności oraz umiejętność logicznego myślenia.

Oznacza to, że nawet świąteczne zestawy LEGO można wykorzystać po to, by pomóc dziecku rozwinąć jego zdolności manualne.

Jest to bardzo ważne w przypadku dorastających dzieci – potrzebują one silnych bodźców, by móc doskonalić swoją wyobraźnię przestrzenną. Niezależnie od tego, czy jest to np. świąteczna choinka LEGO lub inny bożonarodzeniowy zestaw, warto zainteresować dziecko w wieku szkolnym taką formą spędzania wolnego czasu, a tego w okolicach świąt Bożego Narodzenia dzieciaki mają aż nadmiar.

Zestawy LEGO – święta Bożego Narodzenia

Klocki LEGO z motywami odnoszącymi się do świąt Bożego Narodzenia to ciekawe, choć wciąż jeszcze stosunkowo mało znane rozwiązanie. A szkoda – LEGO świąteczne zestawy mogą być dobrym sposobem na wspólne spędzenia zimowego popołudnia przez całą rodzinę, a dzieci mogą dzięki temu poprawić swoje zdolności manualne.

Świąteczne klocki LEGO to również dobry sposób na ozdobę domu w czasie tych wyjątkowych dni, jakimi są święta Bożego Narodzenia. Nie wolno zapominać również o tym, że zabawa z zestawami świątecznymi może być początkiem wieloletniej przygody z bardziej zaawansowanymi konstrukcjami.

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.