W tym roku modne są przede wszystkim dwa sposoby noszenia paznokci: krótko przycięte i bardzo długie, zdobione finezyjnymi wzorami. Nie każda kobieta jest jednak w stanie zapuścić własne, zdrowe, mocne paznokcie, które mogłaby później pomalować na wymarzony kolor.

Na szczęście, z pomocą nowoczesnych produktów do stylizacji płytkę naturalną da się bez trudu wydłużyć. Dawniej styliści paznokci przedłużali paznokcie albo na tipsie, albo na szablonie.

Dzisiaj korzysta się przede wszystkim z jednorazowych form, które pozwalają uzyskać najbardziej naturalny efekt. Jakie stylizacje można wykreować z ich pomocą?

Dlaczego szablony są lepsze niż tipsy?

szablony-do-paznokci

Szablony do paznokci trudno jest zastąpić formami stworzonymi samodzielnie. Są to bowiem odpowiednio opracowane, profesjonalne produkty, dzięki którym można:

  • wydłużyć naturalną płytkę,
  • zbudować pożądaną długość paznokci,
  • ukształtować krzywą C, czyli naturalny łuk na paznokciu, który nadaje stylizacji elegancji. 

Korzystając z szablonów można przedłużyć paznokcie żelem lub akrylem. Prawidłowo przyklejony szablon nie przesuwa się, a dzięki zastosowaniu mocnych klejów nie ulega odklejeniu nawet na wilgotnych dłoniach.

Szablony dobrze przylegają do płytki i są optymalnie sztywne, co ułatwia pracę. Poza tym posiadają precyzyjne podziałki długości, dzięki czemu umożliwiają ukształtowanie płytki na odpowiednią długość i wymarzony kształt.

Kiedy lepiej przedłużać paznokcie na tipsie?

Przedłużanie paznokci na tipsie jest przede wszystkim łatwiejsze niż korzystanie z szablonów – zwłaszcza, jeśli przyklejamy takie formy po raz pierwszy. Tipsy wystarczy przykleić do naturalnej płytki, skrócić do pożądanej długości, ukształtować, a potem wykończyć żelem czy akrylem.

Warto pamiętać, że tipsy można przyklejać jedynie na kleje do paznokci. Absolutnie nie należy robić tego za pomocą uniwersalnego kleju typu „super glue”. Specjalistyczne produkty są opracowane tak, aby mocno trzymały się naturalnej płytki, ale jednocześnie jej nie niszczyły.

Nie każdy może korzystać jednak z tipsów, ponieważ te muszą zostać dopasowane idealnie do naturalnego kształtu płytek. Wykluczone jest także przedłużanie paznokci tipsami w przypadku, kiedy są one płaskie, rosną w górę lub w dół, czy też są poobgryzane.

Jaki kształt paznokci jest modny w tym roku?

Zarówno tipsy, jak i szablony pozwalają nie tylko przedłużyć paznokcie, ale też nadać im wymarzony kształt. Jest to szczególnie efektowne przy wykorzystaniu szablonów. Z ich pomocą stworzymy stylizacje w kształcie prostokątnym, owalnym czy zaokrąglonym.

Jakie będą modne w tym roku? Ponieważ obecnie króluje moda na naturalność, najchętniej wybierane są stylizacje w kolorze cielistym o matowym lub półmatowym wykończeniu. Jeśli zaś chodzi o kształt paznokcia, to on również powinien być naturalny, czyli delikatnie zaokrąglony.

Jakie zdobienia są na topie?

Na przedłużonych paznokciach możemy wyeksponować równie efektowne zdobienia. Zacznijmy jednak od kolorów. W tym roku modne są między innymi odcienie delikatne i neutralne, jak beż, ciemny brąz czy nude. Nie można zapominać również o kolorze roku, czyli Viva Magenta (odcień czerwieni).

Istotne są jednak nie tylko kolory, ale i wykończenia. Najmodniejsze w sezonie pozostają natomiast stylizacje z efektem 3D. Do ich stworzenia można wykorzystać naklejki 3D w kształcie biżuterii. Popularne są także zdobienia metaliczne – zarówno metaliczne kolory paznokci, jak i metaliczne wzory.

Propozycją dla odważniejszych są zdobienia bardziej ekstrawaganckie. Na przedłużonych paznokciach dobrze wyglądają między innymi błyszczące folie oraz biżuteryjne cyrkonie.

Najmodniejsze wzory na paznokcie

Gładki manicure jest uniwersalny i minimalistyczny, ale nie pozwala wyróżnić się z tłumu. Jeśli posiadamy wprawioną rękę, możemy wykorzystać jednak pędzelki do paznokci, które pozwolą nam stworzyć na płytkach niesamowite wzory.

Różnorodne motywy pozwalają wykreować manicure nie tylko modny, ale i oryginalny, wyrażający nasza osobowość. Jakie wzory na paznokciach warto wypróbować? Najbardziej minimalistyczne będą proste kształty, takie jak trójkąty czy kropki. Można namalować je na pastelowym lakierze, aby cała stylizacja pozostała neutralna i delikatna.

Doskonały wybór stanowią także ponadczasowe motywy kwiatowe. Na paznokciach przedłużanych pięknie zaprezentują się róże czy lilie. Inne modne motywy to wzory komiksowe, marmurowe czy z motywem bajkowym.

Jakie efekty na paznokciach są modne?

Im dłuższy paznokieć, tym więcej możliwości jeśli chodzi o zdobienia. Długie płytki można dekorować poprzez stemplowanie czy malowanie pędzelkiem, ale ciekawe efekty da się uzyskać także za pomocą wspomnianych już naklejek czy innych prostych technik, które dają zaskakująco dobre rezultaty.

Jeżeli nie zdecydujemy się na wzory czy zdobienia przyklejane, możemy urozmaicić swój manicure za pomocą takich efektów jak ombre, czyli efekt gradientu, stopniowego przejścia kolorów lub za pomocą brokatu, którym ozdobimy całą płytkę lub jedynie jej fragment. 

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.