Nie masz przekonania co do zakupu szczoteczki sonicznej? Odczuwasz pewne obawy związane z zastosowaniem urządzenia opartego o technologię fal dźwiękowych? W naszym artykule postaramy się rozwiać Twoje wątpliwości. Poznaj 5 powodów, dla których warto kupić szczoteczkę soniczną.

Regularne stosowanie szczoteczki sonicznej zdecydowanie poprawi stan Twoich zębów
i dziąseł. Im szybciej porusza się główka czyszcząca danego urządzenia, tym więcej nieczystości może usunąć.

Warto przypomnieć, że szczoteczki soniczne pracują z maksymalną prędkością na poziomie 96 000 ruchów na minutę, dzięki czemu pozbywają się do 100% więcej płytki nazębnej niż szczoteczki manualne! Precyzyjne usuwanie bakterii z jamy ustnej pozwala zapobiegać wielu dolegliwościom, np. paradontozie czy próchnicy.

szczoteczka soniczna

Szczoteczka soniczna pomaga nie tylko zębom, ale także dziąsłom, które są pobudzane poprzez drgania generowane przez główkę czyszczącą. Niektóre modele posiadają dodatkowo specjalny tryb do masażu dziąseł, który poprawia ich ukrwienie oraz wzmacnia je. Szczoteczka soniczna porusza się w nim z nieco mniejszą prędkością.

Tryby pracy w szczoteczce sonicznej

Szczoteczki soniczne, aby każda osoba mogła wybrać opcję czyszczenia zębów odpowiednią dla siebie, najczęściej wyposażone są w kilka trybów pracy o różnym przeznaczeniu. Najczęściej pojawiające się tryby w szczoteczkach sonicznych to:

 • codzienny – stworzony do usuwania codziennie gromadzących się nieczystości w jamie ustnej, główka szczoteczki porusza się w nim z prędkością około 62 000 ruchów na minutę;
 • wybielający – przystosowany do wybielania zębów, główka szczoteczki porusza się
  w nim z najwyższą prędkością 96 000 ruchów na minutę;
 • delikatny – dla osób o wrażliwym uzębieniu, główka szczoteczki porusza się w nim
  z prędkością około 62 000 ruchów na minutę;
 • do masażu dziąseł – do usuwania bakterii oraz wzmocnienia dziąseł, główka szczoteczki porusza się w nim z prędkością około 62 000 ruchów na minutę.

Nowoczesne funkcje w szczoteczce sonicznej

W celu usprawnienia całego procesu szczotkowania zębów producenci szczoteczek sonicznych wyposażają je w przydatne funkcje. To chociażby timery, które odmierzają dwie minuty, niezbędne do dokładnego wyczyszczenia zębów, a także co pół minuty sygnalizują konieczność zmiany szczotkowanej strefy uzębienia.

Pozostałe funkcje to m.in.: czujnik siły nacisku (informuje nas, gdy zbyt mocno przyciśniemy główkę szczoteczki do zębów), wskaźnik zużycia włosia (włókna końcówki zabarwiają się, gdy nadchodzi czas jej zmianę) czy możliwość połączenia się z aplikacją w smartfonie i monitorowania całego procesu mycia zębów. Do porównania konkretnych modeli warto sprawdzić to zestawienie – szczoteczka soniczna do zębów ranking.

Końcówki wymienne w szczoteczce sonicznej

Końcówki wymienne to bardzo ważne elementy szczoteczek sonicznych. Umieszczane są na rękojeści, a na ich końcu znajdują się główki czyszczące z włóknami. Końcówki możemy znaleźć w zestawach ze szczoteczkami sonicznymi. Oto najczęściej występujące końcówki do szczoteczek sonicznych:

 • końcówka standardowa – posiada średnio twarde włókna, została stworzona do codziennej pielęgnacji zębów
 • końcówka wybielająca – wyróżnia się twardym włosiem, a przeznaczona jest do usuwania plam i przebarwień powierzchniowych
 • końcówka delikatna – wyposażona w miękkie włókna, świetnie sprawdzi się u osób cierpiących na nadwrażliwość zębów lub dziąseł, a także u początkujących użytkowników szczoteczek sonicznych
 • końcówka ortodontyczna – charakteryzuje się długimi włóknami, służy do oczyszczania elementów aparatu ortodontycznego, a także mostów, koron oraz implantów.

Wydajny akumulator w szczoteczce sonicznej

Ostatnim powodem, dla którego warto kupić szczoteczkę soniczną, jest jej bardzo długi czas pracy. Tego typu urządzenia świetnie sprawdzą się w szczotkowaniu zębów poza domem, np. w czasie podróży lub w pracy.

Dlaczego? Wiele modeli wyposażono w bardzo wydajny akumulator litowy lub litowo-jonowy, który pozwala na pracę nawet przez dwa lub trzy miesiące bez konieczności ładowania! Dzięki temu nie musimy stale pamiętać o podłączeniu szczoteczki sonicznej do ładowarki. Czas zasilania takiego akumulatora to najczęściej od kilku do kilkunastu godzin.

Podobne wpisy:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.