Pandemia koronawirusa zaskoczyła wszystkich, w związku z czym wiele stref życia codziennego musiało przenieść się do internetu. Nie inaczej jest ze szkołą, która dziś dostępna jest jedynie w wersji online.

Aby Twoje dziecko pomyślnie zakończyło kolejny etap edukacji, postaraj się możliwie jak najbardziej ułatwić mu korzystanie z tej nowoczesnej formy nauki. Szybki internet mobilny, laptop czy tablet umożliwią Twoim pociechom swobodne korzystanie z lekcji online, a także nagrań audio i wideo.

Nauka w domu – jak ułatwić ją dziecku?

zajecia-e-learning

Zawieszenie tradycyjnych lekcji i przeniesienie ich do świata wirtualnego to nie dodatkowe ferie czy forma przedłużonych wakacji, ale obowiązek, któremu musieli sprostać zarówno nauczyciele, jak i uczniowie.

Aby szybko odnaleźć się w nowej rzeczywistości, warto zapewnić dziecku wszystko, czego może potrzebować do nauki w trybie zdalnym.

Do efektywnego e-learningu niezbędne są między innymi:

  • stałe miejsce do pracy – kącik do przechowywania podręczników i zeszytów, a także nauki oraz odrabiania prac domowych. Pamiętaj, że biurko (ewentualnie stół) oraz krzesło powinny być dopasowane do wzrostu dziecka,
  • optymalne oświetlenie pokoju – to niezwykle ważne dla oczu i komfortu dziecka. U osób praworęcznych światło powinno padać z lewej strony, zaś u leworęcznych odwrotnie,
  • dostęp do świeżego powietrza – przed rozpoczęciem lekcji, a także w trakcie przerw, warto przewietrzyć pokój, żeby można było łatwiej się skupić,
  • przerwy – po około 45 minutach zajęć konieczna będzie krótka, minimum 10-minutowa przerwa np. na zrobienie kilku ćwiczeń, zjedzenie obiadu czy wspomniane już przewietrzenie pokoju.
KONIECZNIE PRZECZYTAJ
Picie kawy w ciąży i podczas karmienia piersią

Do standardowej listy przyborów szkolnych, na której znajdują się m.in. zeszyty, długopisy, linijki, podręczniki itd., należy dopisać także laptop, który jest niezbędny do tego, żeby nauka w domu w ogóle mogła się odbywać. Dla mniejszych dzieci dobrym pomysłem będzie natomiast tablet, który jest lżejszy od laptopa i prostszy w obsłudze.

Internet mobilny – najważniejsza pomoc w nauce z domu

Niewątpliwie tym, co jest najważniejsze i umożliwia dziecku zdalną naukę w domu, jest dobry internet mobilny. Dzięki niemu uczeń może aktywnie uczestniczyć w e-lekcjach, brać udział w spotkaniach wideo i choć w takim stopniu kontaktować się z nauczycielami oraz kolegami z klasy.

Internet jest więc kluczowy do tego, by zapewnić ciągłość edukacji, ale także pozytywnie wpłynąć na relacje dziecka z rówieśnikami, z którymi nie może się spotkać.

W poszukiwaniu szybkiego internetu mobilnego koniecznie zajrzyj na stronę T-Mobile (https://www.t-mobile.pl/internet-mobilny/cat10032.chtml), gdzie znajdziesz kilka różnych pakietów. Do wyboru masz m.in. następujące pakiety internetu bez dodatkowego urządzenia: 20 GB, 25 GB, 30 GB oraz 50 GB miesięcznie.

Laptop do nauki w domu

Nauka w domu, zwłaszcza jeśli dotyczy dzieci w wieku szkolnym, wiąże się również z koniecznością korzystania z różnego rodzaju oprogramowania i narzędzi dostępnych wyłącznie na komputerach.

Dlatego też, w trakcie poszukiwań odpowiedniego internetu mobilnego do domu, warto zwrócić także uwagę na pakiety internetu z różnego rodzaju urządzeniami, np. laptopami czy tabletami. Takie oferty łączone często są dużo lepszym i tańszym rozwiązaniem, niż kupowanie internetu u operatora, a dodatkowego urządzenia w innym miejscu.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ
Najlepsze sposoby na kreatywne spędzenie czasu z dzieckiem

Laptop pozwoli dziecku m.in. swobodnie korzystać z platform edukacyjnych, pobierać niezbędne materiały dydaktyczne, uczestniczyć w lekcjach i korepetycjach. Niewątpliwie jest również jednym z najlepszych urządzeń do tego, by tworzyć różnego rodzaju treści, wykonywać prace domowe w trybie online czy rozwiązywać testy sprawdzające wiedzę dziecka.

Z tego samego urządzenia mogą swobodnie korzystać także rodzice, by śledzić postępy swojej pociechy w nauce, a także indywidualnie popracować z nią nad wybranymi zagadnieniami omawianymi w szkole.

Tablet dla ucznia do nauki w domu

Tablet to kolejne urządzenie, którego zakup warto rozważyć zwłaszcza teraz – w dobie koronawirusa. Co ważne, tablety są nie tylko lekkie i stosunkowo niewielkie, dzięki czemu dobrze sprawdzą się zwłaszcza u młodszych dzieci, ale za sprawą różnego rodzaju gier i aplikacji, niosą także wartość rozrywkowo-edukacyjną.

Podobnie, jak w przypadku laptopa, tablet daje możliwość kontaktowania się z rówieśnikami oraz aktywnego udziału w lekcjach prowadzonych online. Analogicznie jak w przypadku laptopów, tu również masz możliwość zakupienia urządzenia w pakiecie z internetem mobilnym, bez którego nauka z domu nie byłaby możliwa.

W tym przypadku warto zwrócić szczególną uwagę na tablety, które umożliwiają stosunkowo długi czas pracy na jednym ładowaniu, a także mają wystarczające zasoby pamięci, dzięki czemu działają płynnie i umożliwiają pobieranie oraz przechowywanie wielu ważnych plików, np. materiałów dydaktycznych, lektur, nagrań, zdjęć itd.

Materiał partnera.

0 Udostępnień
(Brak głosów)
Loading...
Redakcja Kobieco.pl
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.