Pandemia koronawirusa zaskoczyła wszystkich, w związku z czym wiele stref życia codziennego musiało przenieść się do internetu. Nie inaczej jest ze szkołą, która dziś dostępna jest jedynie w wersji online.

Aby Twoje dziecko pomyślnie zakończyło kolejny etap edukacji, postaraj się możliwie jak najbardziej ułatwić mu korzystanie z tej nowoczesnej formy nauki. Szybki internet mobilny, laptop czy tablet umożliwią Twoim pociechom swobodne korzystanie z lekcji online, a także nagrań audio i wideo.

Nauka w domu – jak ułatwić ją dziecku?

zajecia-e-learning

Zawieszenie tradycyjnych lekcji i przeniesienie ich do świata wirtualnego to nie dodatkowe ferie czy forma przedłużonych wakacji, ale obowiązek, któremu musieli sprostać zarówno nauczyciele, jak i uczniowie.

Aby szybko odnaleźć się w nowej rzeczywistości, warto zapewnić dziecku wszystko, czego może potrzebować do nauki w trybie zdalnym.

Do efektywnego e-learningu niezbędne są między innymi:

  • stałe miejsce do pracy – kącik do przechowywania podręczników i zeszytów, a także nauki oraz odrabiania prac domowych. Pamiętaj, że biurko (ewentualnie stół) oraz krzesło powinny być dopasowane do wzrostu dziecka,
  • optymalne oświetlenie pokoju – to niezwykle ważne dla oczu i komfortu dziecka. U osób praworęcznych światło powinno padać z lewej strony, zaś u leworęcznych odwrotnie,
  • dostęp do świeżego powietrza – przed rozpoczęciem lekcji, a także w trakcie przerw, warto przewietrzyć pokój, żeby można było łatwiej się skupić,
  • przerwy – po około 45 minutach zajęć konieczna będzie krótka, minimum 10-minutowa przerwa np. na zrobienie kilku ćwiczeń, zjedzenie obiadu czy wspomniane już przewietrzenie pokoju.

Do standardowej listy przyborów szkolnych, na której znajdują się m.in. zeszyty, długopisy, linijki, podręczniki itd., należy dopisać także laptop, który jest niezbędny do tego, żeby nauka w domu w ogóle mogła się odbywać. Dla mniejszych dzieci dobrym pomysłem będzie natomiast tablet, który jest lżejszy od laptopa i prostszy w obsłudze.

Internet mobilny – najważniejsza pomoc w nauce z domu

Niewątpliwie tym, co jest najważniejsze i umożliwia dziecku zdalną naukę w domu, jest dobry internet mobilny. Dzięki niemu uczeń może aktywnie uczestniczyć w e-lekcjach, brać udział w spotkaniach wideo i choć w takim stopniu kontaktować się z nauczycielami oraz kolegami z klasy.

Internet jest więc kluczowy do tego, by zapewnić ciągłość edukacji, ale także pozytywnie wpłynąć na relacje dziecka z rówieśnikami, z którymi nie może się spotkać.

Laptop do nauki w domu

Nauka w domu, zwłaszcza jeśli dotyczy dzieci w wieku szkolnym, wiąże się również z koniecznością korzystania z różnego rodzaju oprogramowania i narzędzi dostępnych wyłącznie na komputerach.

Dlatego też, w trakcie poszukiwań odpowiedniego internetu mobilnego do domu, warto zwrócić także uwagę na pakiety internetu z różnego rodzaju urządzeniami, np. laptopami czy tabletami. Takie oferty łączone często są dużo lepszym i tańszym rozwiązaniem, niż kupowanie internetu u operatora, a dodatkowego urządzenia w innym miejscu.

Laptop pozwoli dziecku m.in. swobodnie korzystać z platform edukacyjnych, pobierać niezbędne materiały dydaktyczne, uczestniczyć w lekcjach i korepetycjach. Niewątpliwie jest również jednym z najlepszych urządzeń do tego, by tworzyć różnego rodzaju treści, wykonywać prace domowe w trybie online czy rozwiązywać testy sprawdzające wiedzę dziecka.

Z tego samego urządzenia mogą swobodnie korzystać także rodzice, by śledzić postępy swojej pociechy w nauce, a także indywidualnie popracować z nią nad wybranymi zagadnieniami omawianymi w szkole.

Tablet dla ucznia do nauki w domu

Tablet to kolejne urządzenie, którego zakup warto rozważyć zwłaszcza teraz – w dobie koronawirusa. Co ważne, tablety są nie tylko lekkie i stosunkowo niewielkie, dzięki czemu dobrze sprawdzą się zwłaszcza u młodszych dzieci, ale za sprawą różnego rodzaju gier i aplikacji, niosą także wartość rozrywkowo-edukacyjną.

Podobnie, jak w przypadku laptopa, tablet daje możliwość kontaktowania się z rówieśnikami oraz aktywnego udziału w lekcjach prowadzonych online. Analogicznie jak w przypadku laptopów, tu również masz możliwość zakupienia urządzenia w pakiecie z internetem mobilnym, bez którego nauka z domu nie byłaby możliwa.

W tym przypadku warto zwrócić szczególną uwagę na tablety, które umożliwiają stosunkowo długi czas pracy na jednym ładowaniu, a także mają wystarczające zasoby pamięci, dzięki czemu działają płynnie i umożliwiają pobieranie oraz przechowywanie wielu ważnych plików, np. materiałów dydaktycznych, lektur, nagrań, zdjęć itd.

Materiał partnera.

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.