Portale oferujące możliwość dodania darmowego ogłoszenia bez rejestracji pełnią bardzo wiele funkcji. Są to, między innymi, wielkie internetowe targi pracy. Szukasz zatrudnienia i nie wiesz, na jakie oferty warto zwrócić uwagę? Podpowiadamy!

Mali i średni przedsiębiorcy oraz rekruterzy z wielkich korporacji coraz częściej zamieszczają swoje oferty pracy na portalach z darmowymi ogłoszeniami. Dlaczego? Ponieważ właśnie te portale są najczęściej odwiedzane przez osoby, które aktualnie szukają zatrudnienia.

Niestety, szeroki dostęp do tego typu portali to także łakomy kąsek dla…oszustów. Choć wydaje się to nieprawdopodobne, internetowi naciągacze mogą nawet podszyć się pod firmę poszukującą pracowników.

oferty pracy na portalu z darmowymi ogłoszeniami

W jakim celu? Wszystko po to, aby wyłudzić wrażliwe dane osobowe. Sprawdź, na jakie szczegóły oferty powinnaś zwrócić największą uwagę i jak zweryfikować wiarygodność pracodawcy!

Na co zwrócić uwagę podczas przeglądania ofert pracy?

Przeglądając ogłoszenia z ofertami pracy z pewnością niejednokrotnie znalazłaś coś, co od razu wzbudziło Twój niepokój. Jedną z najbardziej zastanawiających kwestii jest brak adekwatności pomiędzy obowiązkami przyszłego pracownika a wysokością jego wynagrodzenia.

Pamiętaj, że takie ogłoszenie o pracę prawdopodobnie napisał oszust, który wkrótce poprosi Cię o przesłanie wszystkich danych wraz ze skanem dowodu osobistego. Pamiętaj, aby nigdy tego nie robić!

Ogłoszenia nieruchomości. Jak podnieść atrakcyjność oferty? Sprawdź!

Oferty pracy, których należy stanowczo unikać!

Ogłoszenia o pracę powinny być napisane w taki sposób, aby przykuć uwagę potencjalnego kandydata i zachęcić go do współpracy. Istnieją jednak pewne zwroty i wyrażenia, które automatycznie włączają czerwoną lampkę.

Unikaj ogłoszeń, w których:

  • pracodawca oferuje stanowisko za dobre referencje lub wpis do CV – nawet jeśli nie masz absolutnie żadnego doświadczenia, a Twoje CV jest jeszcze bardzo ubogie, każda podjęta przez Ciebie praca musi zostać odpowiednio wynagrodzona. Pracodawcy, którzy żerują na młodych, ambitnych osobach oferując im „pracę za wpis do CV” zachowują się po prostu nieetycznie,
  • pracodawca oferuje bezpłatny okres próbny – prawie każda firma oferuje początkującym pracownikom pracę w ramach okresu próbnego po to, aby zweryfikować jego umiejętności i kompetencje. Pamiętaj jednak, że nie ma czegoś takiego, jak „bezpłatny okres próbny”. Taka praktyka jest nie tylko nieetyczna, ale również nielegalna,
  • pracodawca oferuje bardzo wysokie zarobki na start – wspomniana już nieścisłość pomiędzy wysokością zarobków a wymaganiami od kandydata – jeśli szukasz uczciwej pracy, musisz być realistką,
  • pracodawca wymaga obustronnego skanu dowodu – szanse na zatrudnienie po przesłaniu skanu dowodu raczej są niewielkie. Ryzyko, że wkrótce zapuka do Ciebie komornik żądający spłaty kredytu, o którym nie masz pojęcia, jest dużo wyższe.

Najlepszym sposobem na zweryfikowanie wiarygodności ogłoszeniodawcy jest sprawdzenie danych firmy w Internecie. Jest to dziecinnie proste i zajmie Ci dosłownie kilka chwil, a pominięcie tego kroku może nieść za sobą przykre konsekwencje.

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.