Rozwój dziecka realizowany poprzez zabawę od dawna jest znaną nauczycielom, rodzicom i opiekunom formą edukacyjną. Rynek zabawek jest nasycony różnymi przedmiotami i akcesoriami, które z jednej strony zapewniają maluchom rozrywkę, z drugiej zaś pomagają w nauce już od najmłodszych lat.

Niezwykłą popularnością cieszy się od dłuższego czasu tablica manipulacyjna – produkt, który powstał z myślą o naturalnym rozwoju dziecka, pozwalający kształcić jego zmysły i wrażenia empiryczne. Fenomen tej niepozornej zabawki polega również na tym, jak wielu zwolenników znalazła ona wśród swoich odbiorców.

Tablica może posłużyć zarówno rocznym dzieciom, jak i ich starszym kolegom i koleżankom. Każdy maluch znajdzie w tym produkcie coś, dzięki czemu chętnie będzie powracał do codziennej zabawy.

Jak to jest zrobione? Niepozorny produkt o wyjątkowym wpływie

jak-wyglada-tablica-manipulacyjna

Tablica manipulacyjna dla dzieci, zwana inaczej tablicą sensoryczną, jest zbiorem elementów, które wykorzystywane są w codziennym życiu. Włączniki, zamki, sznureczki, dzwonki – patrząc na tę wyjątkową instalację bez wątpienia zauważysz przedmioty dobrze Ci znane. Połączone ze sobą tworzą niezwykle oryginalną zabawkę.

Asortyment sklepu manibox.pl bogaty jest w tablice manipulacyjne o zróżnicowanych wielkościach i kolorach. Dzięki temu dopasować można design tablicy do wnętrza dziecięcego pokoiku.

Rosnąca popularność tablic manipulacyjnych

Tablice manipulacyjne już od wielu lat cieszą się niezwykłą popularnością. Nie bez powodu stają się ulubieńcami zarówno dzieci, jak i rodziców. Tablice powstały zgodnie z nurtem Montessori, który zakłada angażowanie w naukę wszystkie zmysły dziecka, pozwalając mu empirycznie poznawać otoczenie i dziejące się wokoło sytuacje.

Zabawa z tablicą manipulacyjną i przytwierdzonymi do niej elementami sprawia, że dziecko wykorzystuje wszystkie swoje zmysły i uczy się  dzięki nim odkrywać świat. Dla kogo przeznaczone są tablice?

Ich specyfika sprawia, że zarówno roczne dzieci, jak i większe maluchy w wieku przedszkolnym czerpią niezwykłą przyjemność z zabawy z tablicami. Co więcej, tablica potrafi sprawić wiele frajdy również rodzicom.

Rozwiązania bezpieczne dla Twojego dziecka

Wielu rodziców decyduje się na własnoręczne wykonanie tablicy. Ze względu na znaczną liczbę poszczególnych elementów konieczne jest zwrócenie szczególnej uwagi na to, aby produkt ten był bezpieczny dla najmłodszych użytkowników.

Wybierając sprawdzone rozwiązania i pewnych dostawców nie musisz martwić się o bezpieczeństwo Twojego dziecka podczas zabawy. Wszystkie elementy tablic od Manibox.pl są trwale i skutecznie przytwierdzone. To pewność wykonania i gwarancja spokojnej zabawy najmłodszych użytkowników.

Zabawka, do której Twoje dziecko będzie powracać jeszcze przez długi czas

Wyjątkowość tablic manipulacyjnych wynika z jeszcze jednego czynnika. To zabawka, którą Twoje dziecko nie znudzi się zbyt szybko. Duża liczba elementów, ciekawy sposób instalacji i stworzonych połączeń sprawiają, że maluch może spędzać przy tablicy długie minuty, godziny i wracać będzie do niej każdego dnia.

Dzięki zabawie z tablicą Twoja pociecha rozwija również koordynację, ćwiczy cierpliwość i koncentrację. Skupia swój umysł na poszczególnych działaniach, a w ten sposób może się także odpowiednio wyciszyć.

Sprawdź ofertę tablic manipulacyjnych od Manibox.pl i wybierz pewne i bezpieczne produkty, dzięki którym Twoje dziecko będzie w wyjątkowy sposób rozwijać swoje umiejętności i budzić ciekawość do otaczającego je świata.

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.