Tapirowanie włosów jest świetnym zabiegiem na napuszone końcówki włosów jednocześnie przyklapnięte u ich nasady. Mam dla Was kilka TRIKÓW, które sprawią, że włosy będą wyglądać olśniewająco wraz z efektem zwiększonej ich objętości.

TRIKI są sprawdzone, zapewne niektóre z nich będziecie znały, ale mam nadzieję, że nauczycie się czegoś nowego w tapirowaniu włosów! Do dzieła:

Koniecznie zobacz wczorajsze rankingi:

# Grzebień z gęstymi zębami!

Traktując włosy grzebieniem z gęsto rozstawionymi zębami, chwytaj włosy jak najbliżej ich nasady. Na rynku są dostępne specjalne grzebienie do tapirowania włosów, które wykonane są z włosia dzika.

# Proszek zwiększający objętość włosów vs suchy szampon

tapirowanie-wlosow-triki
TRIKI na tapirowanie włosów

Chyba lepiej sprawdza się suchy szampon, w przeciwieństwie do proszku zwiększającego objętość włosa, nie zostawia on problematycznych plamek na włosach, szczególnie gdy masz ciemne włosy.

Suchy szampon wchłania nadmiar sebum, ale podniesie nieco czuprynę i sprawi, że uzyska ona odpowiednią teksturę. Wtedy tapirowanie włosów będzie duuużo łatwiejsze…

# Zakwaszająca płukanka do włosów

Twarda woda może naprawdę uprzykrzyć włosom życie. Wciąż oklapłe po tapirowaniu włosy mogą sygnalizować, że woda, w której myjesz włosy, jest po prostu za twarda!

W tak ciężkiej sytuacji pomoże Ci płukanka zakwaszająca do włosów, która jest na bazie soku z cytryny.

# Zbyt świeże włosy do tapirowania!

tapirowanie

Przyczyną nieudanego tapirowania włosów może być fakt, że Twoje włosy są zbyt świeże? za świeże na tapirowanie, dlatego właściwe będzie mycie włosów dzień wcześniej.

Już nie tak świeże włosy będą więcej podatne na układanie. A może masz szybko przetłuszczające się włosy? sprawdź jak im POMÓC!

# A na koniec tapirowania…

Złap za trzon szerokiej szczotki do włosów i… zatuszuj tapirowanie, delikatnie wygładzając nią włosy. Tak potraktowana fryzura będzie miała nieco bardziej naturalny kształt…

Tapirowanie włosów codziennie to zły pomysł! mocno obciążasz włosy!

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.