Znasz już techniki automasażu? Masaż to nieodzowna część każdego treningu, która pozwala uniknąć bólu mięśni i przyśpiesza ich regenerację. Jednak nie zawsze masażysta jest pod ręką. Dlatego warto zwrócić uwagę na techniki automasażu.

Masaż wałkiem

Coraz popularniejszy staje się automasaż wałkiem do masażu. To specjalny przedmiot wykorzystywany przez masażystów do podkładania pacjentom pod szyję w pozycji na plecach dla zwiększenia wygody i komfortu.

Wałek wykorzystać można do automasażu całego ciała. Masaż taki polega przede wszystkim na działaniu mechanicznym na powięź mięśni. Jest to błona trzymająca mięśnie w odpowiednim położeniu.

Dzięki utrzymaniu jej w dobrym stanie zwiększa się jej elastyczność i rozciągliwość.

Według ekspertów zbyt mała elastyczność powięzi jest właśnie przyczyną większości problemów z kontuzjami sportowców.

Technikę tą stosuje się w pozycji na leżąco, siedząco lub leżąc na boku. Wałek leży na podłożu a masujący przesuwa po nim swoim ciałem poprzez wszystkie jego części, zmieniając odpowiednio pozycje.

Masaż naprzemienny wodą

Znacznie prostszą metodą automasażu jest masaż z użyciem wody. Polega on na masowaniu całego ciała za pomocą strumienia wody, raz gorącego, raz zimnego.

Doskonale pobudza krążenie i efekt jest podobny jak po zejściu ze łóżka rehabilitacyjnego. Masaż ten ma bardzo dobre właściwości ujędrniające. Pomaga kobietom pozbyć się tak zwanej skórki pomarańczowej, poprawić koloryt cery.

Warto by pamiętać, iż masaż zaczynamy zawsze od nóg i kierujemy się w górę. To idealne zakończenie treningu, które świetnie odświeża, pobudza, dodaje sił, a nawet dodatkowo zwiększa efekty odchudzania, spalając kalorie.

Masaż nie jest wskazany dla wszystkich, nie powinny go stosować kobiety w ciąży. Innym rozwiązaniem jest masowanie wodą za pomocą hydromasażu, jaki jest często wbudowany do wanny.

Jest to jednak znacznie bardziej kosztowne rozwiązanie, niż automasaż pod prysznicem, mimo to coraz więcej osób się na nie decyduje.

0 Udostępnień
Interesuję się psychologią stosunków międzyludzkich. Nasze zachowania są cudownie skomplikowane a emocje mają w sobie coś szalonego, dlatego uwielbiam je zgłębiać. Z pasją dzielę się swoimi doświadczeniami. Dużo czasu spędzam w gronie przyjaciół i bliskich mi osób. Kocham wspólne gotowanie i wypady na zakupy. Kontakt: +48606987345, e-mail: alicja.p@o2.pl