Na mamy czeka wiele wyzwań związanych z wychowywaniem dzieci, jednak mamy dziewczynek mają dodatkowe zmartwienie. Nawet kilkulatki chcą mieć idealne fryzurki, choć krótkie i niesforne włoski są trudne do ułożenia.

Przedstawiamy 5 najlepszych akcesoriów do włosów, dzięki którym czesanie dziewczynki stanie się prostsze.

Gumki sprężynki

Włosy małych dziewczynek łatwo plączą się podczas zabawy, przez co najlepszym rozwiązaniem jest ich spinanie w kucyk bądź zaplatanie w warkocze. Niestety, niesforne kosmyki podczas szaleństw w przedszkolu lub na placu zabaw, mogą zaplątać się wokół cienkiej, materiałowej gumki.

akcesoria-do-włosów-dla-dziewczynek

Aby tego uniknąć, można sięgnąć po gumki sprężynki wykonane z tworzywa. Tworzywo sztuczne jest śliskie, dzięki czemu włosy nie zawijają się wokół niego, a sama gumka dopasowuje się do objętości kucyka lub warkocza. Małe elegantki mogą również nosić gumki do włosów w formie sprężynek z kokardkami.

Żabki do włosów akcesoria doskonałe

Niewielkie spinki i żabki do włosów, świetnie sprawdzają się nawet u najmłodszych elegantek. Bez trudu można nimi podpiąć kosmyki nad czołem u rocznej dziewczynki. Spineczki przydają się do podpinania krótkich włosów na bokach główki, a także umożliwiają ułożenie krótkich loczków w zgrabną fryzurkę.

Wsuwki do włosów

Dziewczynki o gęstych włosach mogą nosić niemalże każdą, fantazyjną fryzurę. Aby ją ułożyć, można sięgnąć po wsuwki do włosów. Dziewczynki najbardziej lubią modele kolorowe i brokatowe.

Opaski warkocze

Nieco rzadziej spotykane akcesoria do włosów takie jak opaski warkocze cieszą się popularnością wśród dziewczynek w wieku wczesnoszkolnym. Miękka opaska dobrze leży na głowie, nie powodując dyskomfortu ani przykrego wbijania się ząbków w skórę pod włosami. Ponadto opaska przytrzymuje włosy nad czołem, co ułatwia zabawę oraz naukę.

Spinki „pyki”

Popularne ozdoby do włosów w formie spinek „pyków” są znane każdej mamie. Umożliwiają podpięcie kosmyków na całej głowie. Dodają uroku dzięki przyczepionym do nich kwiatkom, owocom, wizerunkom księżniczek czy zwierzaczkom.

Gumki do włosów sklep – tu znajdziesz wszystko dla małej księżniczki

Wyjątkowo wymagające dziewczynki pragną nosić na głowie także inne ozdoby. Opaski z koroną, spinki w postaci dużych motyli czy gumki ze sztucznymi kwiatami można znaleźć w sklepie specjalizującym się w sprzedaży akcesoriów oraz artykułów do stylizacji włosów.

Koniecznie sprawdź:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.