To nic innego jak popularny orbitrek, który jest niezastąpionym urządzeniem w pozbywaniu się nadmiernej tkanki tłuszczowej. Ćwiczenia z takim sprzętem redukują skutecznie nie tylko masę ciała, ale także poprawiają ogólny stan zdrowia. Przekonaj się, jak dobrze wykorzystać ten przyrząd, żeby cieszyć się wspaniałą sylwetką.

 To maszyna do treningu tlenowego, która angażuje podczas ruchu zarówno dolne, jak i górne partie ciała. Wpływa na wytrzymałość, dlatego trenażery eliptyczne dobrze wpisują się w plan treningowy – są łatwe w użyciu, poprawiają kondycję i wzmacniają całe ciało.

Dlaczego warto kupić trenażer eliptyczny?

Do spalenia 500-800 kalorii potrzebujesz godziny średnio intensywnej pracy na tym urządzeniu. Ćwiczenia na oribtreku są zaskakująco efektywne pod względem spalania tkanki tłuszczowej i śmiało można je porównać z rezultatami biegania. Przy regularnym używaniu nie zredukujesz znacząco masę ciała i wzmocnisz mięśnie nóg, pośladków, klatki piersiowej, brzucha oraz ramion.

Trenażer eliptyczny to sprzęt typu cardio, który nie przerysuje Twoich mięśnie, ale ładnie je podkreśli. Poprawisz ogólną wydolność organizmu, a tym samym wpłyniesz korzystnie na układ krążeniowy. Dotlenione komórki to także ładniejsza, jędrniejsza skóra, wyróżniająca się niskim poziomem cellulitu.

Takie ćwiczenia zwiększą Twoją wytrzymałość, zauważysz, że z każdym treningiem ćwiczenia będą łatwiejsze, bez początkowej zadyszki. Większa wydolność organizmu to większa energia na co dzień, odporność na zmęczenie i silniejsze serce!

Dla kogo taki sprzęt?

Na tym urządzeniu może ćwiczyć każdy, niezależnie od wieku, ponieważ taki trening nie obciąża stawów, a ryzyko wystąpienia jakiejkolwiek kontuzji jest niewielkie. Ćwiczenia są połączeniem treningu cardio i siłowego, które nie powodują uciskania na stawy.

Dzięki temu trenażer eliptyczny jest polecany osobom, które chcą być w dobrej formie fizycznej pomimo problemów ze stawami – mogą na nim ćwiczyć osoby z nadwagą, a także seniorzy.

Przy intensywnych treningach powinny jednak zrezygnować z niego osoby, które mają zaburzenia rytmu serca, nieuregulowane nadciśnienie oraz dużą niewydolność krążeniową.

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.