Niestety nie każda kobieta może pochwalić się pięknymi, gęstymi brwiami o idealnym łuku. Bardzo jasne włoski kompletnie niewidoczne na twarzy także potrafią przysporzyć kłopotów – szczególnie, gdy zależy Ci na wydobyciu każdego elementu twarzy, a nie tylko ust czy oka.

Z pomocą może przyjść odpowiednio dobrany tusz do brwi. Jak wybrać najlepszy? W jaki sposób go używać, aby uzyskać oczekiwane efekty? Poniżej znajdziesz wartościowe wskazówki – zapraszamy do lektury!

Czym jest tusz do brwi?

Zbyt jasne i niewidoczne czy rzadkie i niesforne? Bez względu na to, z którym z tych problemów się zmagasz, odpowiednio dobrany tusz do brwi pomoże Ci się z nim uporać. Jest to bowiem produkt kosmetyczny używany do wykonywania makijażu tej części twarzy.

Tusz do brwi pozwala ułożyć włoski w piękny łuk, jednocześnie nadając im wybrany kolor. Co więcej, jego niewielka szczoteczka znacznie ułatwia precyzyjne wykonanie makijażu i pozwala na uzyskanie naturalnego, nieprzerysowanego efektu.

Jak wybrać dobry tusz do malowania brwi?

tusz-do-brwi

Przed zakupem konkretnego produktu do makijażu brwi, warto wziąć kilka aspektów pod uwagę. W ten sposób zyskasz pewność, że wybrany tusz sprawdzi się w Twojej kosmetyczce.

Podstawowym kryterium wyboru powinien być kolor tuszu do brwi, dopasowany do Twojej barwy włosów oraz odcienia cery. Nie może być on bowiem za jasny ani za ciemny, ponieważ źle dobrany wyglądałby po prostu śmiesznie. Jeśli więc jesteś blondynką, postaw na jasne kolory tuszów do brwi, a jeśli brunetką – na odcienie brązów itp.

Ważna jest również szczoteczka, którą będziesz nakładać produkt na brwi. Różnice najczęściej widoczne są pomiędzy poszczególnymi producentami tuszów, ale także w poszczególnych kosmetykach proponowanych przez jedną markę.

Mogą być one dłuższe lub krótsze, o gęstszym czy rzadszym splocie. Wszystko to będzie wpływało na łatwość aplikacji, dlatego warto ją dopasować przede wszystkim do własnych preferencji.

I oczywiście najważniejsze – sam tusz. Nie może być ani za gęsty, ani zbyt rzadki, ponieważ utrudniałoby to aplikację. Konsystencja nie powinna także zbyt szybko wysychać, gdyż skutkowałoby to pojawieniem się w niej grudek, które wyglądałyby nieestetycznie na brwiach.

Dobrym wyborem będą sprawdzone marki, takie jak MakeUp Revolution, Eveline, czy Golden Rose, których tusze do brwi znajdziesz np. w sklepie internetowym Glamiss.pl.

Tusz do brwi – jak używać?

Aplikacja tuszu do brwi jest niezwykle prosta, jednak nie znaczy to, że powinna być wykonywana w pośpiechu, gdyż mogłoby to skutkować nieprecyzyjnością. Jak więc to zrobić?

Wystarczy, że zanurzysz szczoteczkę w tuszu, a następnie delikatnymi, powolnymi ruchami naniesiesz go na brwi. Nie należy jednak przesadzać z ilością nakładanego produktu. Łatwiej będzie uzupełnić braki drugim podejściem, niż ściągnąć nałożony już nadmiar.

Warto pamiętać również o odpowiednim kierunku przeczesywania włosów – pierwsze z nich do góry, a resztę w kierunku zwężającego się końca łuku, co pozwoli na ich okiełznanie. W ten sposób osiągniesz piękny efekt, który doskonale podkreśli Twoje brwi i uzupełni cały makijaż stanowiący oprawę oczu.

Tusz do brwi to sposób na szybkie ich podkreślenie każdego dnia. Sięgnij po wybrany kosmetyk tego typu i ciesz się doskonałym makijażem nie tylko od święta, ale i na co dzień – zarówno do pracy, jak i na kawę z przyjaciółką.

Podobne:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.