Tusz do rzęs aby nadał Twoim rzęsom długości i grubości musi być właściwie użyty! Nawet najzwyklejszy tusz do rzęs musi być odpowiednio używany aby przynosił efekty. Nie każda z Was wie, ale popełniamy pewne błędy podczas aplikowania tuszu do rzęs które pogarszają obecny stan i wygląd naszych cudnych naturalnych rzęs. Oto najczęstsze błędy które popełniamy podczas nakładania tuszu do rzęs:

Błąd 1: Zbyt dużo tuszu na szczoteczce do rzęs

Aby każdy z włosków Twoich rzęs otulony został przez tusz, nakładaj go zygzakowatymi ruchami szczoteczki.

tuszowanie-rzes

W ten sposób nałożysz tusz do rzęs na każdy włosek z każdej strony. Kolejnym błędem podczas nakładania tuszu jest nabieranie zbyt dużej jego ilości na szczoteczkę.

Lepiej zadziała technika nakładania mniejszej ilości tuszu ale wielokrotnie, poza tym posklejane rzęsy od nadmiaru tuszu na rzęsach wygląda co najmniej słabo…

Ładnie rozdzielone rzęsy przede wszystkim!

Błąd 2: Wysychanie tuszu do rzęs

Zawsze staraj się zakręcić buteleczkę z tuszem do rzęs, inaczej mascara zamieni się w grudki lub wyschnie całkowicie. Zawsze także kontroluj datę przydatności tuszu, dni tak szybko mijają, nie daj się zaskoczyć! Teraz coś co Ci się przyda: sprawdź jak odświeżyć stare kosmetyki!

Błąd 3: Warstwa za warstwą

posklejane-rzesy

Jeśli po pierwszej warstwie tuszu do rzęs doszłaś do wniosku, że przydałaby się kolejna :) to nałóż ją zanim wyschnie pierwsza warstwa mascary. Rzęsy muszą wyglądać smukłe, tusz w gródkach im w tym nie pomoże!

Błąd 4: Rozczesywanie rzęs!

Są na rynku kosmetycznym bardzo fajne i praktyczne grzybyki do rozczesywania rzęs, jeśli nie masz czegoś takiego pod ręką, to możesz rozczesać rzęsy starą szczoteczką od tuszu do rzęs, jednak najpierw dokładnie ją umyj aby pozbyć się z niej tuszu.

Rozczesywanie rzęs przeprowadź podczas gdy tusz jeszcze nie wysechł!

Błąd 5: Dolne rzęsy pomijasz?

Aby dodatkowo powiększyć oko, weź się za tuszowanie dolnych powiek. Często wtedy dochodzi do sytuacji, że brudzimy sobie tuszem skórę za pod dolnymi rzęsami, ciężko się go później pozbyć, aby to sobie ułatwić – zaczekaj aż plama tuszu do rzęs wyschnie, następnie użyj patyczka higienicznego zamoczonego w płynie micelarnym do jej usunięcia.

Tusz na dolnych rzęsach powiększy Twoje oko!

Czy jest coś jeszcze co pominęłam? będę wdzięczna jeśli wspomnisz o tym w komentarzu, wyeliminowanie każdego nawet najmniejszego błędu podczas tuszowania rzęs sprawi, że będziemy tą odrobinkę ładniejsze, a o to nam kobietom przecież chodzi prawda?! :)

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.