Choć nikt tego nie chce, w wielu przypadkach stan zdrowia jest dosłownie wypisany na twarzy. Niestety aby być pięknym, trzeba być też całkowicie zdrowym.

stan-zdrowia-pokazuje-twarz

Twój stan zdrowia pokazuje Twoja twarz!

Pierwszymi problemami jakie dostrzegamy jeśli chodzi o urodę, są kłopoty z cerą. Pryszcze, sucha skóra, podkrążone oczy to sygnały, że coś dzieje się niekorzystnego. Skóra jest tym miejscem, gdzie wszelkie zmiany chorobowe, a nawet chociażby zarwana noc są bardzo dobrze widoczne. Po tym gdzie wyskakują pryszcze można ustalić z jakim problemem zdrowotnym mamy do czynienia. Na przykład na policzkach sugerują problemy z układem pokarmowym, natomiast na linii brody i na szyi mogą być spowodowane problemami hormonalnymi.

Najczęściej skóra sygnalizuje braki jeśli chodzi o witaminy i suplementy. Większość kobiet współcześnie zażywa środki hormonalne chroniące przed ciążą. Nie wiedzą, że powodują one zubożenie przyjmowania wartości odżywczych. Ponadto mogą spowodować problemy skórne. Brak witamin objawia się łamliwością paznokci, występowaniem plam na ciele i paznokciach, wypadaniem i nadmiernym przetłuszczaniem się włosów.

Jak wyglądać lepiej?

Odpowiedź jest oczywista, należy starać się dbać o zdrową dietę. Jednak to czasami nie wystarczy. Jeśli mimo zmiany nawyków (na efekty trzeba poczekać, uzbroić się w cierpliwość!) nie następuje żadna poprawa, to być może problem tkwi gdzieś głębiej. Być może rozwija się jakaś poważniejsza choroba. Należy to skontrolować u lekarza. Gdy problemy z cerą się pogarszają najczęściej sięgamy po kosmetyki maskujące, kremy drogeryjne, setki suplementów.

Ale one nie dają efektu, a w wielu przypadkach pogarszają jeszcze sytuację, ponieważ wysuszają skórę, co czyni ją jeszcze gorzej wyglądającą. Choć w masce z kosmetyków cera prezentuje się znośnie, to po ich zmyciu jest już gorzej. Drogeryjne suplementy często zawierają natomiast szkodliwe dodatki i kosztują znacznie więcej niż wskazuje na to ich skład. Lepiej skorzystać z naturalnych rozwiązań, a większość ziół sprzedawanych w aptekach znaleźć można po prostu na naszych łąkach.

0 Udostępnień
Witajcie moje drogie! Mam na imię Maria, jestem redaktorem serwisu Kobieco.pl. Będę poruszać tematy bezpośrednio związane z kobietami, mężczyźni póki co Nas nie interesują :) jest to miejsce wyłącznie dla kobiet gdzie poczujesz się kobieco i nauczysz się być prawdziwą kobietą. Mam nadzieję, że moje artykuły spodobają się Wam, będę pisała jedynie na tematy na których się znam, żadnego lania wody i pisania pod publikę, z chęcią poruszę także tematy tabu. Zapraszam do lektury, do zobaczenia w komentarzach pod moimi artykułami! Tel. 0048789433444, email: Maria.Se@gmail.com