Słyszałaś kiedyś o różnych typach pożądania? I wcale nie chodzi tutaj o orientację seksualną czy doświadczenia wobec osób, z którymi łączy Cię głęboka więź emocjonalna. Mowa o pożądaniu pochodzącym z różnych źródeł.

O takim, które chcesz zaspokoić tu i teraz, albo o takim, które daje o sobie znać, ale jest bardzo dyskretne.

O pożądaniu spontanicznym, responsywnym i takim zależnym od kontekstu. Jak rozpoznać każdy z nich? Jak sprawdzić, który rodzaj pożądania towarzyszy Tobie? Przekonaj się!

Czym jest pożądanie seksualne?

Pożądanie seksualne to naturalny, biologiczny impuls. To emocja, która wzbudza w Tobie motywację do poszukiwania intymności seksualnej z partnerem bądź na własną rękę. Takie pragnienie może mieć zupełnie spontaniczny charakter albo responsywny, a więc być odpowiedzią na bodźce pochodzące z zewnątrz.

Możesz więc odczuwać ochotę na zbliżenie tak po prostu lub w momencie, gdy partner zacznie pieścić Twój kark, szyję lub zasypię pocałunkami inne erogenne strefy. Pobudzić może Cię film erotyczny, pikantne sceny w książce, a nawet własna wyobraźnia. Bodźców jest wiele, a każda z kobiet reaguje na nie inaczej.

Jaki rodzaj pożądania charakteryzuje Ciebie?

Już wiesz, że spontaniczne pożądanie pojawia się tak po prostu. Nie wybiera ani sytuacji, ani godziny. Może być związane z cyklem menstruacyjnym bądź emocjami, które właśnie Ci towarzyszą.

Jeśli często doświadczasz podniecenia w obecności swojego partnera, mimo że nie podjął on żadnych kroków, by wzbudzić w Tobie pożądanie, to znaczy, że Twoim typem podniecenia jest właśnie pożądanie spontaniczne. I możesz uznać się za szczęściarę, bo tego typu pożądania doświadcza zaledwie 15% kobiet.

A jak rozpoznać, czy Twoim typem podniecenia jest pożądanie responsywne? Pomyśl, w jakich sytuacjach najczęściej się ono pojawia. Może kiedy oglądasz filmy ze scenami erotycznymi, a może wówczas, gdy partner zachęca Cię do zbliżenia pieszczotami?

W obu tych sytuacjach mówi się o podnieceniu pochodzącym z ciała, a więc o responsywnym pożądaniu – odpowiedzi na bodźce. I nie ma tu znaczenia, czy to Ty pieścisz partnera, czy jesteś pieszczona. Pożądanie responsywne charakteryzuje aż 30% kobiet.

pozadanie2

Mieszany typ pożądania – jak go rozpoznać?

Jest jeszcze typ pożądania mieszany, a więc taki, który mogą cechować zarówno spontaniczne podniecenie, jak i responsywne. W różnych sytuacjach może pojawiać się podniecenie będące mieszanka dwóch powyższych. Ponad 50% kobiet doświadcza tego typu pożądania na różnych etapach życia. J

ak je rozpoznać? Najlepiej obserwować swoje reakcje na różne bodźce, miejsca, muzykę i konteksty. Nawet drobny kontakt intymny, dotyk czy pocałunek, może wywołać pożądanie.

Jak poradzić sobie z pożądaniem?

A czy wiesz, jak je najlepiej rozładować podniecenie, gdy akurat nie możesz liczyć na pomoc partnera? Wykorzystaj zabawki erotyczne. Świetnie sprawdzą się dyskretne wibratory posuwiste. Posiadają kuleczki obracające się, które przyjemnie pieszczą ścianki pochwy, doprowadzając do intensywnego organizmu.

Wibratory to także świetny sposób na urozmaicenie zabaw we dwoje. Możecie wspólnie rozładować napięcie, sięgając po wibratory dla par. Te gadżety posiadają zwykle kilka programów wibrowania o różnej intensywności i częstotliwości, dając Wam niezapomniane wrażenia na różne sposoby.

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.