Zbliża się lato i coraz więcej osób poszukuje skutecznych zabiegów modelowania sylwetki, które poprawią wygląd ciała, aby lepiej prezentowało się w bikini.

Procedury z zakresu medycyny estetycznej potrafią zdziałać cuda i poprawić to, z czym nie poradziły sobie ćwiczenia i zmiany dietetyczne. Z jakich metod modelowania ciała warto skorzystać? Odpowiedź znajdziesz w naszym artykule.

Jak wygląda modelowanie ciała w gabinecie medycyny estetycznej?

Starania o zgrabną sylwetkę należy rozpocząć od wprowadzenia regularnej aktywności fizycznej i zmiany nawyków żywieniowych na zdrowsze. Wiele osób może się jednak przekonać, że chociaż dieta i ćwiczenia doprowadziły do spadku masy ciała, nadmiar tkanki tłuszczowej w niektórych partiach ciała nadal jest widoczny.

ujedrnianie-modelowanie-ciala

Podskórna tkanka tłuszczowa oporna na odchudzanie nazywana jest miejscową otyłością i można ją usunąć za pomocą profesjonalnych zabiegów modelowania ciała dostępnych w klinikach medycyny estetycznej.

Jak wyjaśniają specjaliści z Kliniki Miracki w Łodzi, modelowanie ciała w gabinecie medycyny estetycznej możliwe jest dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii, które działają na skórę i podskórną tkankę tłuszczową. Odpowiednio dopasowane procedury umożliwiają likwidację miejscowej otyłości i poprawę napięcia skóry.

Należy jednak pamiętać, że ich efekty rzadko widoczne są od razu. Zwykle trzeba wykonać serię zabiegów i odczekać kilka tygodni, aby zauważyć wyraźną poprawę. Z jakich zabiegów warto skorzystać? Przedstawiamy je poniżej.

Zabiegi wyszczuplające, które pomogą Ci w osiągnięciu wymarzonej sylwetki

Kriolipoliza

Kriolipoliza to metoda modelowania ciała, która polega na „zamrażaniu” tkanki tłuszczowej. Co to oznacza? Fałdka tłuszczu zasysana jest przez specjalne urządzenie i przez około 70 minut poddawana temperaturze rzędu -8°C. Chłodzenie działa destrukcyjnie na komórki tłuszczowe, prowadząc do ich rozpadu.

Z kolei dla skóry procedura jest bezpieczna i nie powoduje odmrożenia. Tłuszcz uwolniony z komórek tłuszczowych transportowany jest do wątroby, skąd usuwany jest z organizmu.

Przy pomocy kriolipolizy można pozbyć się tłuszczu z brzucha i boczków, ale też z okolic podbródka. Zabieg ten umożliwia redukcję tkanki tłuszczowej, jednak nie przyczynia się do poprawy jędrności skóry, dlatego często stosowany jest w połączeniu z innymi zabiegami.

Lifting HIFU

Jest to metoda ujędrniania skóry kojarzona przede wszystkim z zabiegami na twarz. Lifting HIFU można z powodzeniem wykonywać również na skórze całego ciała. Zabieg ten polega na zastosowaniu wiązki fal ultradźwiękowych o dużym zasięgu, które powodują ruch komórek w głębokich warstwach tkanki.

HIFU dociera do skóry właściwej, tkanki tłuszczowej i powięzi mięśniowej, dzięki czemu dobrze sprawdza się w zabiegach modelowania sylwetki. Pod wpływem ultradźwięków w skórze rozpoczyna się intensywne namnażanie kolagenu i elastyny, co prowadzi do wyraźnej poprawy jędrności skóry. Jednocześnie możliwe jest zredukowanie niewielkich depozytów tkanki tłuszczowej.

Fala uderzeniowa

Fala uderzeniowa (fala akustyczna) to metoda, która w medycynie estetycznej wykorzystywana jest w celu redukcji tkanki tłuszczowej i cellulitu. Jest to zabieg, który działa dwukierunkowo. Fala akustyczna dociera do tkanki podskórnej, rozbijając komórki tłuszczowe i uwalniając ich zawartość do krwioobiegu.

Podczas zabiegu dochodzi też do drenażu limfatycznego, który usprawnia usuwanie tłuszczu przez organizm. Jednocześnie fala uderzeniowa oddziałuje na skórę, dzięki czemu stymuluje produkcję kolagenu i przyczynia się do ujędrnienia ciała.

Zabieg ten sprawdza się nie tylko w wyszczuplaniu ciała, ale też umożliwić redukcję zaawansowanego cellulitu, nawet w III i IV stadium zwłóknienia.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki w Łodzi.

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.