Sezon zimowy od zawsze kojarzony jest z krajobrazem gór. Wyjazd w takie miejsce nie tylko oznacza zdobywanie szczytów czy podziwianie pięknych widoków. Nierozłącznie związane z górami jest również narciarstwo.

Stawiając swoje pierwsze kroki w tym sporcie nie zastanawiasz się jakiego sprzętu używasz, a najczęściej do swoich pierwszych podejść sprzęt jest wypożyczany. Po złapaniu bakcyla zaczynasz bardziej interesować się o tym, który sprzęt od jakiego producenta cieszy się bardziej pozytywnymi opiniami, a który mniej.

W narciarstwie ważne jest Twoje bezpieczeństwo, więc warto stawiać na specjalistów w swojej branży. Jednym z nich jest niemiecka firma Völkl. Ciekawostką jest to, że firma Völkl jako jedyna niemiecka firma, wciąż produkuje narty w kraju, z którego pochodzi. Jakość, technika i precyzja to cechy, z którymi może się utożsamiać.

Narciarstwo, z czym to się je?

narciarstwo-volkl

Każdy z nas spotkał się ze sportem, jakim jest zjeżdżanie na nartach ze stromego stoku. Nie każdemu było dane tego spróbować, jednakże narciarstwo z każdym rokiem staje się coraz popularniejsze.

W obecnych czasach możliwe jest nawet uprawianie tego sportu latem, na stokach, które pokryte są specjalną nawierzchnią zwaną igelitem.

Wracając do korzeni, wyjazd w ferie zimowe w góry i zabawa na stoku jest coraz częstszą destynacją wypoczynkową, na którą decydują się turyści wykorzystujący urlop.

Wyróżniamy kilka rodzajów narciarstwa. To nie tylko hobbystyczne zjazdy z górki na nartach. Narciarstwo występuje również na zimowych igrzyskach olimpijskich w kilku kategoriach.

Rodzaje narciarstwa

Wyróżnia się kilka kategorii w narciarstwie. Jedną z nich jest narciarstwo alpejskie, równocześnie będą jedną z dyscyplin, którą można podziwiać podczas zimowych igrzysk olimpijskich. Co roku organizowanych jest również wiele zawodów w sezonie zimowym, między innymi takich jak Puchar Świata.

Warto spojrzeć, na jakim sprzęcie jeżdżą zawodnicy parający się tym sportem. Często widoczna jest marka Völkl. Sport ten może być uprawiany rekreacyjnie bądź profesjonalnie. Polega na zjeździe z ośnieżonego stoku w butach narciarskich przymocowanych do nart poprzez specjalnie używane do tego czynności.

Zjazd na nartach nie tylko odbywa się na specjalnie do tego przygotowanych trasach zjazdowych. Kolejnym, coraz bardziej zyskującym na popularności typem narciarstwa jest “freeriding”. To pochodzące z języka angielskiego słowo oznacza zjazd na nartach poza wytyczonymi trasami do zjazdu.

Do uprawiania takiego narciarstwa nierzadko potrzebujemy zdecydowanie większego doświadczenia i umiejętności. Jest bardziej niebezpieczne, ponieważ jeździsz na dziko, nierzadko podczas freeriding’u służby ratownicze mają utrudniony dostęp do przyjazdu.

Jednakże, jeśli uważasz, że Twoje umiejętności są już wystarczające, to odkrycie całkowicie “dzikiej” trasy sprawi Ci wiele frajdy i dostarczy zastrzyku adrenaliny. Wystarczy zabrać ze sobą swoje narty marki Völkl i szukać nieużytkowanej trasy.

Wartym spojrzenia jest również narciarstwo biegowe. Kilka lat temu stało się w Polsce bardziej popularne za sprawą znakomitej, polskiej narciarki Justyny Kowalczyk, która zdobywała najwyższe laury w tej dyscyplinie.

Jest to również świetna alternatywa dla biegania w sezonie zimowym. Tutaj również Völkl prezentuje kilku swoich przedstawicieli w kategorii. Narciarstwo biegowe jest doskonałym sposobem na utrzymanie formy zimą, świetnie sprawdza się jako trening cardio i wymusza wykorzystywanie podczas jazdy wielu mięśni.

Takie trasy możesz znaleźć zimą wyjeżdżając poza miasto, np. do pobliskiego lasu i uprawiać narciarstwo biegowe po ścieżkach, które pokonywałeś latem spacerując.

Warto pamiętać też o skokach narciarskich, które są prawdopodobnie najpopularniejszą formą narciarstwa na świecie.

Gdzie kupisz sprzęt?

Oferta online jest wręcz potężna. Tysiące producentów, rodzajów nart, wiązań, kijków i kasków. Które wybrać? Warto skonsultować to z pracownikami, którzy nierzadko są pasjonatami tego sportu.

W sklepach internetowych masz dostęp do ogromnej ilości sprzętu narciarskiego. Dzięki temu znajdziesz sprzęt idealnie dopasowany do Twoich potrzeb.

W prosty sposób dostosujesz ofertę do swoich umiejętności, a także wybierzesz sprzęt w cenie, którą jesteś gotowy przeznaczyć. Jeśli już złapałeś bakcyla na ten sport, wystarczy zabrać sprzęt i jechać w góry!

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.