Każdego roku miliony ludzi podróżuje na Hawaje. Wszyscy różnią się co do tego, którą z hawajskich wysp jest najbardziej warta odwiedzenia. Zależne jest to w dużym stopniu od wakacyjnego budżetu i zainteresowań. Dowiedz się, na co warto zwrócić uwagę planując wakacje na Hawajach. Warto zauważyć, że wszystkie wyspy hawajskie są niesamowite i  w każdej z nich z nich zakochasz się od pierwszego wejrzenia. Wszyscy mamy jednak różne upodobania i powinnaś wiedzieć o kilku ogólnych zasadach, aby wybrać tę wyspę, która będzie najbardziej odpowiednia dla ciebie.

1. Twój budżet

zdjęcie polaży Oahu na hawajachJeśli nie należysz do niewielkiego grona szczęśliwców, którzy nie muszą przejmować się wydatkami, twój budżet jest prawdopodobnie najważniejszym czynnikiem, który bierzesz pod uwagę planując podróż. Zapewne zdajesz sobie sprawę, że podróż na Hawaje nie jest tania. Mimo to, przy odpowiednim planowaniu możesz zaoszczędzić nieco pieniędzy na noclegach i jedzeniu.

Lanai to najbardziej luksusowa z hawajskich wysp, więc jeśli pieniądze nie mają dla ciebie znaczenia, to miejsce będzie najlepszym wyborem. Z drugiej strony, jeśli musisz oszczędzać, być może lepszą decyzją będzie Oahu.

Każda wyspa jest mniej lub bardziej droga, w zależności od tego, co chcesz robić i gdzie się zatrzymać. Pamiętaj, aby przed wyjazdem zebrać tak dużo informacji, jak to tylko możliwe. Zorganizuj wszystko najlepiej jak potrafisz.

2. Twoje zainteresowania

plaża Anini w Kauai- w na hawajachWybierz wyspę pod kątem tego, co chciałabyś tam robić. Na Hawajach możesz szukać relaksu, smażenia się na słońcu, łowienia ryb, nurkowania, surfowania lub jeszcze czegoś innego. Jeśli zależy ci na szerokich plażach, czystej wodzie i gorącym słońcu, to każda wyspa będzie dla ciebie odpowiednia – wszystkie mają wspaniałe plaże i pozwolą ci na opalanie.

Szukasz nocnego życia, surfingu, snorkelingu i innych sportów wodnych? Wybierz Oahu. Tu znajdują się słynne plaże Honolulu i Waikiki, a także Pearl Harbor i Sea Life Park.

Jest tu też wiele sklepów i świetnych restauracji więc czekają cię wspaniałe chwile. Dla wszystkich, którzy chcieliby obcować z dziką, piękną przyrodą, najlepszymi wyspami do odwiedzenia będą Wielka Wyspa Kauai.

Na Wielkiej Wyspie znajduje się najbardziej aktywny wulkan na świecie, a także najwyższa góra (wysokość mierzona od powierzchni oceanu). Możesz wynająć przelot helikopterem nad Kraterem Kilauea i podziwiać niezwykły widok spływającego w dół morza lawy.

Wielka Wyspa ma też do zaoferowania unikatowe czarne i czerwone plaże. Kauai to wyspa pełna nieskalanej natury, rzadkiej flory i kilometrów pięknych piaszczystych plaż. Tu znajdują się niesamowite Emerald Cliffs, słynne ze szlaków turystycznych i setek zapierających dech w piersiach wodospadów.

Jeśli z kolei chcesz odwiedzić Hawaje i szukasz ciszy i spokoju, powinnaś wybrać Molokai. Nazywana „Ukrytą Wyspą” jest najmniej j nastawioną na masową turystykę z hawajskich wysp. Nigdy nie ma tu tłumów i jest to świetny kierunek, jeśli potrzebujesz spokojnych, a zarazem ciekawych wakacji. Możesz cieszyć się pieszymi wycieczkami, a nawet zjechać na grzbiecie muła ze stromych klifów. Wieczorami nie ma tu tłumów, więc możesz odpoczywać w ciszy i cieszyć się wyspą.

3. “Maui no ka oi”

plaza w maui na hawajachSłowa z tego nagłówka są często słyszane na wyspie Maui. Oznaczają „Maui jest najlepsza” i dlatego też Maui poświęciliśmy osobny paragraf w tym artykule.

Nazywane magiczną wyspą ma wszystko to, czego pragnie niemal każdy podróżnik, dlatego jest jedną najczęściej odwiedzanych hawajskich wysp. Jest to też jedno z najczęściej wybieranych miejsc na podróże poślubne.

Maui to świetny kompromis pomiędzy tłumem i zgiełkiem miasta jaki znajdziesz na Oahu, a spokojem i sielankowością charakterystycznymi dla Wielkiej Wyspy Kaui. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Dla szukających przygody jest snorkeling, surfing i wiele innych atrakcji. Zakochani mogą podziwiać z łodzi zachód słońca, a rodzice  z dziećmi mogą udać się do oceanarium – uznawanym za jedną z największych hawajskich atrakcji dla rodzin.

Nieważne czego szukasz, Maui to ma. Są tam również przydatne informacje na temat innych wysp. Sprawdź je koniecznie zanim zaczniesz planować podróż. Hawaje to z pewnością piękne miejsce. Niezależnie od tego, którą wyspę wybierzesz spędzisz tam
wspaniałe chwile.

Zobacz również: 3 najpiękniejsze plaże Portugalii

0 Udostępnień
Z wykształcenia jestem dietetyczką i mam hopla na punkcie zdrowego odżywiania. Nowych inspiracji szukam w książkach i podróżach. To moje prawdziwe pasje, a marzeniem jest podróżować po całym świecie, bo "Świat jest książką i ci, którzy nie podróżują, czy­tają tyl­ko jedną stronę" Święty Augustyn Kontakt: +48607345454, e-mail: Kasia.C@wp.pl

1 KOMENTARZ

  1. Wielka wyspa to hawai, nazywana mikrokontynentem, kauai jest 2ga mniejsza wyspą, z artykułu wynika jakoby wilka wyspa to kauai, ale tak nie jest

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.