Wielu Polaków jest zmęczonych wypoczywaniem w zatłoczonych kurortach nad Bałtykiem i brudem na polskich plażach. W sezonie letnim mało zachęcające są również wyjazdy w góry – najpopularniejsze szlaki w Tatrach, Karkonoszach i Górach Świętokrzyskim są pełne hałaśliwych turystów, którzy ustawiają się w kolejkach, żeby zdobyć znane szczyty.

Osoby, które szukają spokoju i wypoczynku z dala od zgiełku kurortów, coraz chętniej decydują się na wakacje w kamperze.

Moda z zachodu Europy

ubezpieczenie-campera

Caravaning w Polsce rozwija się coraz szybciej i zyskuje coraz więcej zwolenników, jednak wciąż jest mniej popularny niż w Niemczech, Wielkiej Brytanii czy Holandii. Na zachodzie Europy podróże kamperem są tak powszechne, że stworzono nawet specjalne ubezpieczenia campervan insurance. Wypoczynek w kamperze przypadnie do gustu zwłaszcza tym osobom, które chcą być niezależne od pogody i wolnych miejsc noclegowych w różnych miejscach w kraju oraz w Europie.

Kamper pozwala łatwo się przemieszczać, a także przenocować w dowolnym miejscu. Dodatkowo przez cały czas ma się dostęp do sanitariatów i kuchni, w której można przygotować sycący obiad dla całej rodziny bez ponoszenia dużych kosztów.

Wczasy w kamperze są w Polsce traktowane jako sposób na spędzenie tanich wakacji lub jako odskocznia od ofert, jakie znajdzie się w biurach podróży.

Wakacje na polu kempingowym są coraz częściej wybierane nawet przez zamożne osoby, które na co dzień mieszkają w dużych miastach i dużo pracują. Dzięki wypoczynkowi nad jeziorem w małej miejscowości lub na leśnej polanie odrywają się od wielkomiejskiego życia i regenerują ciało oraz umysł.

Moda na przekór statystykom

Według statystyk Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego w 2017 roku w Polsce zarejestrowano jedynie 300 nowych kamperów, jednak wyliczenia w żaden sposób nie odzwierciedlają rzeczywistości.

Polacy chętnie kupują kampery z drugiej ręki oraz decydują się na tańsze przyczepy, a pola kempingowe już od kilku lat są pełne przez cały sezon. Moda na caravaning jest zauważalna właśnie tam, a nie w statystkach i liczbie zarejestrowanych pojazdów.

Z dużym prawdopodobieństwem można stwierdzać, że w Polsce przybędzie wielu nowych użytkowników kamperów. Zainteresowanie nimi zwiększa się przede wszystkim dzięki dużej niezależności, jaką zapewniają.

Samochód kempingowy pozwala wybrać się na nieplanowaną wcześniej wycieczkę, a także spędzić kilkudniowy urlop poza domem bez wydawania dużej sumy pieniędzy. Dodatkowo w Polsce dostępnych jest wiele pól kempingowych, które działają nie tylko w sezonie letnim, ale i przez cały rok.

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.