Aby nasza motywacja była naprawdę skuteczna musimy połączyć swój cel, do którego dążymy z najwyższą w naszej hierarchii wartością. W tym celu musimy poznać odpowiedź na pytanie, co jest dla nas w życiu najważniejsze. Kiedy uda nam się połączyć te dwa elementy, wtedy zapewne uda nam się również doskonale zmotywować do podjęcia ćwiczeń.

Łączymy rzeczy ważne

Ustalając najważniejsze dla nas wartości musimy znaleźć odpowiedzi na kilka pytań. Co jest dla nas najważniejsze – zdrowie, rodzina, wykształcenie, dobra zabawa itd.? Dla osiągnięcia, jakich rzeczy jesteśmy w stanie wiele poświęcić?

wartosci-a-motywacja

Które z wartości przekładamy ponad inne? To wcale nie musi być tylko jedna wartość, może być ich kilka, ważne, aby były dla nas naprawdę ważne.

Kiedy uda nam się już ustalić, co odgrywa w naszym życiu największe znaczenie musimy połączyć to z zadaniem, które mamy do wykonania. Jeżeli cenimy sobie zdrowie musimy uświadomić sobie, że sposobem na prawidłowe dbanie o nie jest właśnie aktywność fizyczna.

Dzięki temu podejmując trening będziemy wiedzieli, że z jego udziałem dążymy do osiągnięcia tego, co w naszym życiu liczy się najbardziej.

W ten sposób będziemy nie tylko bardziej zmotywowani do działania, ale również łatwiej nam będzie tę motywację utrzymywać na wysokim, stałym poziomie.

Tak naprawdę każdy cel spójny z naszymi wartościami, będzie naszym prawdziwym celem i będzie on generował wiele motywacji.

Trudne pytania…

Poszukiwanie odpowiedzi na ważne w naszym życiu pytania to w pewien sposób budowanie fundamentu pod naszą motywację. Dlatego bardzo ważne jest, aby był on naprawdę solidny i mógł udźwignąć ciężar naszego przyszłego sukcesu.

W związku z tym musimy bardzo dokładnie poznać naszą hierarchię wartości.

Tak naprawdę każda podejmowana przez nas decyzja jest uwarunkowana właśnie nią. Generalnie wartości możemy podzielić na wartości środków (pieniądze, dobra praca, przyjaciele), czyli sposoby, dzięki którym możemy uzyskać drugi rodzaj wartości – wartości rezultatów (bezpieczeństwo, spokój, szczęście).

Najgłębsze znaczenie dla naszego życia i podejmowanych przez nas decyzji mają właśnie wartości rezultatów. Postępowanie zgodnie z nimi powoduje uczucie szczęścia i zadowolenia.

Jeśli będziemy dokładnie znać swoją hierarchię wartości dużo łatwiej będzie nam podejmować decyzje i podążać za wyznaczonym celem.

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.