Metod treningowych jest tyle, co diet. Każdy próbuje wielu rozwiązań, by ostatecznie wybrać te, które będzie odpowiadało mu najlepiej. Jedną z takich metod jest boot camp. Co to takiego?

Jak ćwiczyć, by osiągnąć cel?

Zanim zaczniemy pracę nad własnym ciałem, powinniśmy zadbać o kilka spraw, które pozwolą nam efektywniej wykorzystać czas treningu. Przede wszystkim powinniśmy wybrać sport, który nie stanie się naszym kolejnym obowiązkiem, tylko przyjemnością.

Jeśli zdecydujemy się na coś, co nie będzie leżało w kręgu naszych zainteresowań, to szybko może okazać się, że nie będziemy w stanie zrealizować sobie postawionego celu. Dlatego warto zacząć od wybrania konkretnej aktywności. Nie musi to być siłownia.

Możemy ćwiczyć w domu, biegać, czy jeździć na rowerze. Jeśli to nam się uda, wówczas możemy się skupić na ciężkiej, regularnej pracy. Nie możemy zapominać o tym, że potrzeba czasu, by zobaczyć efekty naszej „harówki”.

Najważniejsze to trzymać się swojego planu i być konsekwentnym w działaniach. Nie oznacza to jednak, że mamy zaniedbać pozostałe sfery życia. Trening nie ma nas zniewalać, wprost przeciwnie, ma pomóc zmienić na lepsze. Wystarczy, że przeznaczysz na to ok. dwóch godzin dziennie.

Regeneracja w końcu też jest ważna. Jeśli ją zaniedbasz, nie osiągniesz celu. W jego realizacji na pewno pomoże prawidłowe odżywianie czy trening z partnerem. Wzajemne wspieranie się i rywalizacja może bowiem pozytywnie wpłynąć na nasze postępy.

Boot camp – czym różni się od innych metod treningowych?

wczasy-odchudzajace-boot-camp

Jak już wspominaliśmy, metod treningowych jest bez liku. Możemy postawić na klasyczne ćwiczenia na siłowni lub wybrać coś mniej oczywistego. Crossfit czy kalistenika to jedne z takich rozwiązań. Pierwsza opcja polega na wzmocnieniu siły ruchu mięśni poprzez wzrost dziesięciu najważniejszych zdolności siłowych.

Jednocześnie poprawiamy więc sprawność atletyczną, siłę, czy szybkość. Kalistenika natomiast jest treningiem siłowym opartym na ćwiczeniach wykorzystujących masę własnego ciała. W ten sposób kształtowana jest więc równowaga, zwinność i koordynacja.

W ostatnich latach coraz większą popularność zdobywa jednak boot camp. Jest to metoda treningowa opracowana na początku XX wieku. Wywodzi się ona z metodologii amerykańskich treningów i polegają na wzmocnieniu całego ciała poprzez treningi na świeżym powietrzu.

Boot camp to sekwencja ćwiczeń ułożonych zgodnie z zasadami treningu obwodowego. Wykonujemy więc pompki, przysiady, podskoki. To jednak nie wszystko.

Oprócz tego stosuje się mniej konwencjonalne ćwiczenia, których liczba i forma zależy od trenera. To właśnie na nim spoczywa ciężar układania planu treningowego, który dzięki odpowiedniemu urozmaiceniu, przyniesie założone efekty.

Czym są wczasy odchudzające?

Skuteczność boot campu sprawiła, że w Polsce pojawiły się firmy organizujące wczasy odchudzające. Jest to połączenie wypoczynku z pracą nad własnym ciałem. Z tego rodzaju wypoczynku korzystają zarówno sportowcy, jak i osoby chcące zmienić swoje życie na lepsze.

Wczasy odchudzające są do tego idealną okazją. Organizatorzy tego typu wypoczynku przygotowali bowiem plan zajęć, który uwzględnia nie tylko ćwiczenia, ale także wykłady dietetyczne i treningowe. W ten sposób uczestnicy wczasów odchudzających mogą nauczyć się zdrowego trybu życia i wcielać go w życie po zakończeniu turnusu.

Jak wyglądają wczasy odchudzające?

Długość pobytu zależy od naszych preferencji. Organizatorzy proponują zazwyczaj pobyt 3-, 7-, lub 14-dniowy. Każdy dzień jest dokładnie zaplanowany, by wykorzystać go w pełni. – Trening odbywa się w małych grupach.

Ich poziom dostosowujemy do możliwości uczestników – wyjaśnia Robert Lis, trener i założyciel Foxbootcamp – Chcemy naszych gości zmobilizować do intensywnej pracy i pełnego zaangażowania.

Tylko wtedy możemy zmienić nasze złe nawyki. Dzięki wykwalifikowanej kadrze dietetyków uczestnicy boot campu wyrobią w sobie prawidłowe nawyki żywieniowe – dodaje Joanna Lis, dietetyk. Wczasy odchudzające mogą przynieść bardzo dobre rezultaty. Nie kończą się bowiem wraz z końcem obozu.

Każdy uczestnik otrzymuje dwunastotygodniowy plan treningowy oraz przepisy dietetycznych posiłków. Wczasy odchudzające powodują wysmuklenie sylwetki i wzmocnienie możliwości naszego organizmu. Z tego rozwiązania powinien więc skorzystać każdy, kto chce porzucić niezdrowy tryb życia.

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.