Nasza motywacja, kiedy rozpoczynamy treningi na ogół znajduje się na najwyższym poziomie. Jednak wraz z towarzyszącymi ćwiczeniom trudnościami, takimi jak zmęczenie, znudzenie, czy też zbyt duże obciążenie, nasza motywacja stopniowo maleje, skutecznie tym samym odsuwając nas od podejmowania wysiłku fizycznego. Dlatego tak ważne jest jej wspieranie na poszczególnych etapach osiągania naszego wymarzonego celu. Jedną z metod, które skutecznie w tym pomaga jest wizualizacja.

„Zobacz” swoje marzenia

Najpierw musimy dowiedzieć się, czym jest wizualizacja. Otóż jest ona jedną z metod stosowaną w treningu mentalnym, która doskonale przekłada się na osiąganie realnych wyników.

wizualizacja-motywacja

Kluczem do jej sukcesu jest dostarczanie swojemu mózgowi jak największej liczby pozytywnych doznań zmysłowych. Powinna ona również kojarzyć nam się z pozytywnymi efektami na przykład w postaci pobicia własnego rekordu lub wykonania całej określonej serii ćwiczeń.

Dobra wizualizacja potrafi zupełnie odmienić nasz stan emocjonalny. A wszystko to za sprawą obrazów, które podczas niej powstają w naszym mózgu i oddziałują na cały układ neurologiczny.

Dzięki temu mózg przez cały czas jest gotów do działania, aby osiągnąć to, co zawierają owe obrazy.

Sekrety wizualizacji

Aby wizualizacja sprawdziła się w roli jednego z najsilniejszych narzędzi motywacyjnych, musimy przede wszystkim postarać się, aby tworzony obraz miał jak najwięcej szczegółów i powtarzać jego tworzenie kilka razy dziennie.

Nie możemy również zapomnieć o relaksie. Im bardziej czujemy się odprężeni tym lepiej komunikujemy się z naszą podświadomością, do której przecież kierowany jest cały przekaz.

Musimy także skupić się na swoich zmysłach. Powinniśmy poczuć każdy szczegół tworzonego obrazu, dzięki temu nasze obszary w mózgu są pobudzane a sam obraz zostanie lepiej przez nas zapamiętany.

Do wizualizacji warto również dodać afirmację, a więc powtarzanie w swoich myślach słów związanych z wytworzonym obrazem, które są dla nas motywujące.

Podczas wizualizacji efektów naszej pracy powinniśmy się dobrze poczuć, cieszyć się z tego, co zamierzamy osiągnąć i przedstawiać osiągnięte wyniki w jak najlepszym świetle.

Warto poświęcić na te czynności choćby krótką chwilę i stosunkowo często je powtarzać. Dobrze przeprowadzona ma szansę wytworzyć w nas niezwykle trwałą motywację do podejmowania wysiłku związanego z osiągnięciem naszego celu.

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.