Panie mają tendencję do częstej zmiany wizerunku, a nic tak go nie odmienia jak fryzura. Popularne jest więc nie tylko farbowanie czy obcinanie włosów, ale również ich przedłużanie.

Do wykonania tego zabiegu potrzebne są jednak odpowiednie kosmyki. Sprawdź, czym różnią się włosy dziewicze od słowiańskich, i który rodzaj włosów wybrać, aby zyskać naturalny efekt.

Istnieje wiele metod na przedłużanie włosów, tak samo jak panie mogą wybierać spośród wielu rodzajów włosów, które posłużą do wykonania zabiegu. Nie warto decydować samemu – o poradę należy poprosić doświadczonego specjalistę, jakim jest fryzjer z Żoliborza.

Włosy dziewicze i słowiańskie

rodzaje włosów do przedłużania

Najbardziej pożądanymi rodzajami włosów służących do przedłużania są włosy dziewicze i słowiańskie. Te dwa rodzaje włosów niewiele się od siebie różnią, za to łączy je naturalny wygląd. Pierwsze z nich to włosy, które nigdy nie były farbowane lub poddawane innym, inwazyjnym zabiegom.

Ich trwałość wynosi nawet 18 miesięcy. Natomiast drugie mogły być już farbowane, jednak z użyciem bardzo delikatnych i niewpływających na stan włosów farb, a ich żywotność trwa około roku.

Oba rodzaje włosów łatwo się układa, można je farbować, kręcić, prostować czy poddawać innym zabiegom fryzjerskim. Ze względu na wysoką jakość, zarówno włosy dziewicze jak i słowiańskie są stosunkowo drogie i przeznaczone głównie dla bardzo wymagających klientów.

Fryzjer z Żoliborza doradzi odpowiedni rodzaj włosów do przedłużania

Chociaż włosy dziewicze i słowiańskie stanowią perełkę wśród materiałów używanych do przedłużania fryzury, to nie zawsze są najlepszym wyborem. W jego dokonaniu pomoże fryzjer Żoliborz – doświadczony specjalista, który doskonale potrafi ocenić potrzeby klientki oraz dobrać do nich odpowiedni rodzaj włosów potrzebnych do zabiegu przedłużania.

Do jego wykonania wykorzystywane są również włosy europejskie – kolejna odmiana włosów naturalnych. Cechują się one wysoką jakością, są gładkie i lśniące, jednak nie nadają się do klasycznego farbowania.

Podobną jakość do włosów dziewiczych mają włosy indyjskie, jednak ze względu na ich grubość poleca się je jedynie paniom, których naturalne włosy posiadają podobną strukturę. W przeciwnym wypadku fryzura będzie wyglądała nienaturalnie.

Włosy indyjskie można poddawać stylizacji i lekkiej tonizacji, ale nie klasycznemu farbowaniu, które może niszczyć ich strukturę. Panie pragnące przedłużyć włosy tanim kosztem, mogą wybrać naturalne włosy azjatyckie lub włosy syntetyczne.

Włosy to element naszego ciała, który możemy stylizować na wszelkie możliwe sposoby, tutaj ogranicza nas jedynie ich długość oraz wyobraźnia. Oddając swoje włosy w ręce profesjonalnych fryzjerów mamy pewność, że wyjdziemy z salonu zadowoleni i całkowicie odmienieni.

Warto stawiać na salony z dobrą renomą, jeśli zależy nam na oryginalnym wyglądzie i oczarowaniu znajomych, czy rodziny. Tańsi fryzjerzy zazwyczaj powtarzają jeden schemat, natomiast profesjonalni dobierają fryzurę indywidualnie pod osobę.

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.