Ciąża to wyjątkowy czas w życiu każdej kobiety, pełen wielu pięknych momentów, ale także i obaw przed nieznanym. To także okres szczególnej troski o zdrowie przyszłej mamy, którego ważnym elementem jest odpowiednio zbilansowana dieta.

Warto w tym miejscu pamiętać także o napojach, po które sięga przyszła mama – a szczególnie o wodzie. Dlaczego woda w ciąży jest tak ważna?

Dobroczynny wpływ wody na zdrowie kobiety w ciąży jest nie do przecenienia. Troska o właściwą ilość wypijanej wody wpływa na utrzymanie prawidłowej masy ciała, pozbycie się z organizmu toksyn i zbędnych produktów przemiany materii. Właściwe nawodnienie to droga do utrzymania zdrowej skóry, a także dobrego samopoczucia. To ostatnie wydaje się być szczególnie istotne w przypadku kobiet w ciąży.

Woda odgrywa również ogromne znaczenie w organizmie przyszłej mamy, uczestniczy bowiem w procesie tworzenia wód płodowych, zwiększa ilość krwi w organizmie matki i dziecka czy zmniejsza ryzyko infekcji dróg moczowych. Specjaliści wskazują także, że picie wody w ciąży pozwala ograniczyć typowe, związane z tym okresem dolegliwości takie jak: zgaga, zaparcia czy nudności.

Warto zadać sobie również pytanie, ile wody powinna wypijać kobieta w ciąży oraz  po jaką wodę warto sięgać?

Rekomendowana ilość wody dla kobiety ciężarnej to 3 litry dziennie. Natomiast im bardziej zaawansowana jest ciąża, tym mniej wody należy pić.

Jaką? Tutaj możliwości jest wiele, choć szczególnie korzystnie przedstawia się używanie specjalnych filtrów wody do domu, które np. produkuje firma Aquaphor.

Oczyszczają one wodę z zanieczyszczeń, usuwają bakterie i wirusy. Jednym z najprostszych rozwiązań może być zakup np. dzbanka filtrującego, który szybko przygotuje wodę idealną do picia.

Dzbanek Provance Aquaphor

Z pewnością zakup dobrej jakości filtrów do wody, w przypadku rodzin oczekujących dziecka, można potraktować jako inwestycję w przyszłość. Woda będzie bowiem już niedługo idealnym napojem do picia również dla dzieci, którym warto proponować ją od najmłodszych lat.

Kiedy nasze zapotrzebowanie na wodę wzrasta i mamy ograniczone możliwości instalacji kuchennego filtra podzlewozmywakowego, warto zdecydować się na zakup dzbanka filtrującego oraz filtrów nakranowych.

W takiej sytuacji warto postawić na duży dzbanek o pojemności ok. 4 litrów, wykonany z wysokiej jakości materiału, odpornego na uderzenia, co jest szczególnie istotne w przypadku rodzin z małymi dziećmi. Jeśli dodamy do tego również nowoczesny design to okaże się, że poza krystalicznie czystą wodą zyskamy także atrakcyjny element wystroju naszej kuchni.

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.