Wózki spacerowe są jednym z niezbędnych akcesoriów rodziców malucha. Nie ulega wątpliwościom, że dobry wózek to taki, który odpowiada zarówno potrzebom dziecka, jak i rodzica.

Dlatego tak ważne jest, by wybrać wózek o odpowiednich parametrach. Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze naszego własnego wózka spacerowego?

Rozmiar

Częstym problemem młodych rodziców jest to, że ich pociechy szybko wyrastają ze spacerówki. Dlatego warto wybrać wózek, który posiada szerokie siedzisko i wysokie oparcie.

Dzięki temu unikniemy sytuacji, w której nasz maluch nie może swobodnie się obrócić czy zmienić pozycji, a oparcie sięga mu do ramion.

Spacerówka nie powinna być jednak zbyt duża. Będzie niewygodna do prowadzenia oraz transportu. Warto wybrać model niezbyt ciężki, ale też nie za lekki, który może być trudny do prowadzenia.

Budki

Budki pełnią ważną funkcję – ochraniają od słońca oraz innych, uciążliwych warunków atmosferycznych. Dlatego dobrze, gdy budka ma możliwość regulacji. Zapewni to nam największą kontrolę nad ochroną dziecka, a także wygodę maluchowi oraz tobie.

wozkispacerowe-jakisprawdzisienajlepiej2

Źródło: Dwa Michały, Wózek spacerowy Sky Comfort Pro R

Koła

W zależności od tego, po jakich powierzchniach najczęściej poruszamy się naszym wózkiem, możemy zdecydować się na dwa rozwiązania. Mniejsze koła, wykonane na przykład z kauczuku, świetnie sprawdzą się na równych powierzchniach, zapewniając dobrą zwrotność.

Jeśli jednak poruszamy się głównie po nierównych terenach, drogach polnych i piaszczystych, powinniśmy zdecydować się na model z większymi pompowanymi kołami, które świetnie zamortyzują wózek i pozwolą na swobodniejsze poruszanie się.

Szelki

Spacerówka powinna posiadać szelki dobrej jakości, których dziecko nie będzie w stanie samo odpiąć. Dużym plusem jest, kiedy szelki mają duży zakres regulacji, który umożliwi na swobodne i bezpieczne przewożenie malucha, bez względu na to, czy ma roczek, czy trzy lata.

Podstawa pod nóżki oraz podnóżek

To kolejne, istotne elementy każdej spacerówki. Warto zwrócić uwagę przy zakupie na to, czy wózek podstawkę posiada oraz, czy jest ona regulowana. Zapewni to dziecko swobodę podróży niezależnie od wzrostu. Podnóżek powinien być regulowany. Dzięki temu dziecko będzie bezpieczne podczas snu i zawsze będzie miało zapewniony komfort.

Hamulec

Istotną kwestią jest również hamulec. Dobra spacerówka posiada takowy, dzięki czemu możemy oddalić się od wózka na moment, bez ryzyka, że ruszy się z miejsca. Zapewnia to wygodę rodzicom i bezpieczeństwo dzieciom.

Akcesoria

Wiele spacerówek posiada dodatkowe akcesoria, które mogą okazać się przydatne, ale wcale nie muszą. Przy wyborze akcesoriów kierujmy się tym, co uważamy za naprawdę przydatne. Być może lepiej jest zakupić wózek, do którego można bez problemu przyłączać dodatki, zamiast kupować spacerówki ze wszystkimi możliwymi udogodnieniami.

Do wózka dokupić możemy blat na jedzenie, uchwyt na picie, pokrowiec na deszcz, parasolkę lub torbę.

wozkispacerowe-jakisprawdzisienajlepiej3

Źródło: Dwa Michały, Wózek spacerowy Sky Comfort R

Przy wyborze spacerówki kierujmy się przede wszystkim wygodą dziecka i naszą. Wybierzmy wózek łatwy do transportu, bezpieczny dla dziecka i na tyle duży, by posłużył mu przez kilka lat. Dzięki temu unikniemy rozczarowań i zapewnimy sobie i maluchowi same udane spacery!

Koniecznie sprawdź:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.