Granica dwóch latek u dziecka jest tym pięknym czasem, gdy nasz maluch zaczyna nabierać coraz więcej samodzielności. Potrafi chodzić, a czasem i (o zgrozo) biegać, dlatego ciężko za nim nadążyć.

Szukając idealnej zabawki dla dziecka w tym wieku, należy przede wszystkim pamiętać tym, że to czas intensywnego rozwoju. Stawiajmy na przedmioty, które pomogą rozwijać małą motorykę i zaczną uczyć nasze pociech przeróżnych rzeczy takich jak kolory, czy kształty.

Producenci zabawek coraz częściej stawiają na produkty, które będą nie tylko świetną rozrywką dla małego urwisa, ale także przy okazji zadbają o rozwój kształtującego się mózgu. Jakie zabawki kupić 2 latkowi? Odpowiedź zawarliśmy w poniższym artykule.

Jakie zabawki dla 2 latka?

Wspieranie rozwoju – zabawki edukacyjne dla 2 latka

Jak już wcześniej wspominaliśmy, w wieku dwóch lat intensywnie się rozwijamy. Zabawki dla 2 latka powinny być zatem jak najbardziej interesujące dla maluszka, tak aby zabawa była dobrowolna i przyjemna, a jednocześnie edukacyjna.

Świetnym przykładem takich produktów są na przykład sortery kształtów, które najmłodsi uwielbiają. Zabawki te świetnie zdają egzamin, gdy szkraby przechodzą etap fascynacji sortowaniem, co zdarza się dosyć często.

Dodatkowo, jeśli promyk naszego życia zaliczy przedwczesną pobudkę przed wschodem słońca, i postanowi, że czas najwyższy na zabawę, zajęcie go sorterem kształtów kupi nam kilka dodatkowych minut cennego wypoczynku.

Mniejsze i większe klocki zajmą się rozwojem motoryki i nauki precyzyjnego chwytania, a różne kolory ułatwią naukę nazywania i rozpoznawania barw.

Zabawki edukacyjne dla 2 latków

Często zaskakuje nas, jak dużo nasze dwulatki rozumieją. Dzieciaki niezwykle uważnie obserwują i interpretują otaczającą je rzeczywistość, nierzadko wygłaszając (czasem mniej, czasem bardziej zrozumiale)  swoje zdanie na przeróżne tematy.

Dzieciaki z wielką satysfakcją i radością przyjmują naukę nowych rzeczy poprzez eksplorację i doświadczanie, dlatego warto zachęcać je do poznawania nowych miejsc i wychodzenia z domu. Idealne w tym celu mogą okazać się różnego rodzaju zabawki do ciągnięcia na sznurku.

Interesujące dźwięki, kolory i ruchome elementy zachwycą każdego brzdąca, sprawiając, że spacery staną się jeszcze ciekawsze. Dwa latka to także czas, kiedy możemy pomyśleć o zakupie pierwszego rowerka lub jeździka, który wspomoże rozwój koordynacji i równowagi.

Oczywistą rzeczą są także różnorodne zabawki do piaskownicy, w której szkraby mogą spędzić na prawdę dużo czasu, jednocześnie rozwijając wyobraźnie i małą motorykę.

Ranking zabawek dla 2 latka

Aby uporządkować nieco całą wiedzę na temat zabawek, stworzyliśmy mały ranking, który ułatwi wybór upominku dla 2 latka. Kolejność zabawek w zestawieniu jest losowa:

 1. Drewniane zabawki edukacyjne
 • sortery kształtów
 • kostki aktywizujące Z
 1. Zabawki kreatywne
 • puzzle z uchwytami
 • układanki
 • labirynt
 1. Zabawki do zabrania na dwór
 • zabawki do ciągnięcia na sznurku
 • zabawki do pchania na kijki
 • pierwsze rowerki i jeździki
 • zabawki do piaskownicy

Artykuł powstał we współpracy z Dobreliski.pl

Podobne:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.