Czym jest szybka pożyczka online? Kto może po nią sięgnąć? Jak wybrać tę, która precyzyjnie odpowie na twoje potrzeby? W artykule odpowiemy na te i inne pytania dotyczące szybkich pożyczek online.

Szybka pożyczka online to skuteczny sposób na sfinansowanie nieprzewidzianych wydatków, za które nie chcesz lub nie możesz zapłacić z bieżących środków. Niedroga i łatwa w obsłudze pomoże pozyskać dodatkowe pieniądze w szybki i bezpieczny sposób. Czym jest w praktyce?

Czym jest w praktyce szybka pożyczka online?

szybkie-pozyczki-online

Szybka pożyczka online to popularny produkt finansowy dostępny w ofertach banków i spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych. Jej kwota nie przekracza z reguły kilku tysięcy złotych, a spłata odbywa się w miesięcznych ratach — nawet kilkudziesięciu.

Na co można przeznaczyć pieniądze z szybkiej pożyczki online?

Pieniądze z szybkiej pożyczki online możesz przeznaczyć na dowolny cel. Mogą być to nie tylko nieprzewidziane wydatki, ale także bieżące koszty, np. organizacja przyjęcia urodzinowego dziecka, czy od dawna odkładane plany i marzenia, np. wakacyjny wyjazd w tropiki.

Kto może wziąć szybką pożyczkę online?

Każda instytucja finansowa stawia wnioskującym indywidualne wymagania. Jako niepisany standard można uznać jednak, że dodatkowe środki może dostać osoba pełnoletnia, posiadająca pełną zdolność do czynności prawnych, dowód osobisty, numer PESEL oraz wymaganą przez pożyczkodawcę zdolność kredytową.

Jak wnioskować o pożyczkę online?

Ogromną zaletą szybkiej pożyczki online jest wygodny i szybki sposób wnioskowania o dodatkowe środki. Wypełnienie i wysłanie wniosku oraz zawarcie umowy z pożyczkodawcą w większości instytucji finansowych jest możliwe w 100% przez internet — bez wychodzenia z domu i wizyty w oddziale.

Jakie dokumenty są potrzebne do otrzymania pożyczki online?

To, jakie dokumenty będziesz musiał przygotować, zależy od konkretnego pożyczkodawcy.

W przypadku niewielkich kwot często nie ma konieczności dostarczania zaświadczeń o wysokości i źródle dochodów. Wystarczy jedynie dowód osobisty i wyciąg z rachunku bankowego.

Dlaczego warto sięgnąć po pożyczkę online?

Szybka pożyczka online w Kasie Stefczyka to świetne rozwiązanie w przypadku nieprzewidzianych wydatków. Finansowe koło ratunkowe pozwoli ci w terminie zapłacić za naprawę samochodu, kosztowną wizytę u stomatologa czy uregulować zaległe zobowiązanie finansowe.

Sięgając po zewnętrzne źródło finansowania, zminimalizujesz stres towarzyszący nieuregulowanym zobowiązaniom, a spłatę rozłożysz na niewielkie raty, które nie obciążą twojego budżetu.

Jak wybrać pożyczkę, która precyzyjnie odpowie na twoje potrzeby?

Aby znaleźć pożyczkę, która najlepiej odpowie na twoje potrzeby, nie sięgaj po pierwszy lepszy produkt. Złożenie wniosku pożyczkowego poprzedź porównaniem dostępnych na rynku ofert, zwracając uwagę zwłaszcza na:

  • wysokość opłat. Pożyczka online nie powinna nadmiernie obciążać domowego budżetu. Zanim porównasz kolejne parametry poszczególnych produktów, sprawdź koszty. Ich wyznacznikiem nie jest jednak wartość oprocentowania, lecz RRSO — rzeczywista roczna stopa oprocentowania pożyczki. RRSO uwzględnia w sobie wszystkie koszty towarzyszące pożyczeniu pieniędzy i precyzyjnie obrazuje, ile w praktyce zapłacisz za pożyczkę;
  • tempo wydania decyzji pożyczkowej. Jeśli potrzebujesz pieniędzy jak najszybciej, nie mniej ważne od kosztów jest tempo wydania decyzji pożyczkowej. Zanim wypełnisz i złożysz wniosek, upewnij się, ile czasu potrzebuje pożyczkodawca, aby ocenić twoją zdolność do spłaty, wydać decyzję i wypłacić środki. Jeśli sięgniesz po Prostą Pożyczkę online w Kasie Stefczyka do 3000 zł (RRSO 8,29%), pieniądze mogą znaleźć się na twoim koncie nawet w 15 minut;
  • okres spłaty finansowania. Jeśli zależy ci na tym, aby miesięczna rata pożyczki była jak najniższa, wybierz pożyczkodawcę oferującego jak najdłuższy okres spłaty. Pamiętaj jednak, że dłuższy okres spłaty to także wyższe koszty. Warto znaleźć więc zdrową równowagę pomiędzy kwotą raty, a okresem spłaty;
  • dodatkowe udogodnienia. Wakacje kredytowe, możliwość zmniejszenia oprocentowania w zamian za wpływ wynagrodzenia na konto? Atrakcyjne dla kredytobiorców udogodnienia będą świetnym dodatkiem do niskiego RRSO i szybkiego tempa wydania decyzji kredytowej.

Źródło:
https://www.totalmoney.pl/artykuly/7607254,kredyty-gotowkowe,jak-bezpiecznie-wziac-kredyt-przez-internet-co-trzeba-wiedziec–decydujac-sie-na-kredyt-on-line,1,1

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.