Już dawno skończyły się czasy, kiedy zegarek służył tylko do mierzenia czasu. Dziś jest traktowany jak gadżet, który, dobrze dobrany, może podkreślić prestiż noszącego go mężczyzny. Jednak myli się ten, kto sądzi, że wystarczy kupić czasomierz dobrej, znanej marki.

Zegarek powinien być dobrany do okazji oraz naszego stroju. Tylko wtedy będziemy dobrze wyglądać. Przecież kiedy zakładamy garnitur, starannie dobieramy do niego krawat czy pasek, w zależności od tego, czy wybieramy się do pracy, czy do teatru. Podobne zasady obowiązują przy wyborze zegarka. Szczególnie tego wieczorowego i wizytowego.

Zegarki wizytowe

Wybieramy zegarek - praktyczne wskazówki 3

Kiedy wybieramy się na spotkanie biznesowe, rozmowę w sprawie pracy, czy negocjujemy ważny kontrakt, zakładamy zwykle klasyczny garnitur wizytowy ( obowiązujące kolory to: szary, granatowy, brązowy, beżowy).

Jako uzupełnienie naszego stroju przyda się wtedy dobry zegarek. Oryginalny, wizytowy zegarek powinien być stylowy. Jego tarcza powinna być czytelna, pasek skórzany, a wszelkie widoczne na pierwszy rzut oka elementy ozdobne są niepotrzebne. Zegarek ma stanowić uzupełnienie naszego wizytowego stroju.

Zegarki sportowe

Zupełnie inny charakter mają zegarki sportowe, których lepiej nie łączyć z klasycznym garniturem. Taki zegarek powinien mieć każdy mężczyzna, który lubi styl sportowy, czy uprawia sport. Obudowa takiego czasomierza musi być odporna na wstrząsy i wodoodporna, koperta może mieć nietypowy kształt, a pasek z wygodnym zapięciem może być wykonany z tworzywa sztucznego.

Tarcza zegarków sportowych zwykle jest elektroniczna. Oprócz mierzenia czasu takie zegarki mają też inne funkcje jak np. pulsometr, timer, stoper, GPS.

Zegarki wieczorowe

Kolejnym rodzajem zegarka jest zegarek wieczorowy, który zakładamy, idąc na uroczyste przyjęcie. Idealnie pasuje on do eleganckiego garnituru. W przeciwieństwie do zegarków wizytowych w tych czasomierzach mile widziane są wszelkie zdobienia, które pasują do ubioru.

W zegarkach wieczorowych funkcja praktyczna wcale nie jest najważniejsza. Ma on być po prostu eleganckim gadżetem, który podkreśli prestiż mężczyzny oraz wagę ceremonii. Najlepiej byłoby, gdyby tarcza naszego zegarka wieczorowego była wykonana ze złota, ale może być też inny szlachetny materiał.

Zegarek do codziennego noszenia

Niestety, nie ma zegarków, które są uniwersalne i można je nosić w każdej sytuacji.
Zegarek, który będzie noszony na co dzień, musi być dopasowany do naszego indywidualnego stylu. Jeśli w naszym miejscu pracy zalecany jest tradycyjny dress code, powinniśmy zdecydować się na klasyczny, elegancki zegarek wizytowy, który nie będzie rzucał się w oczy innym.

Dobrze byłoby, gdyby nasz zegarek miał skórzany pasek. Jeśli naszym ulubionym stylem jest styl sportowy, możemy pokusić się o wybór  mniej tradycyjnego modelu zegarka, np. na tytanowym pasku i z kopertą odbiegającą od standardów. Ważne, żeby zegarek, który nosimy na co dzień, był wygodny i podkreślał nasz charakter.

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.