Na co zwracają uwagę nabywcy smartfonów? Poza designem, wśród wielu rozmaitych parametrów, na wysokim miejscu wśród istotnych cech telefonu znajduje się bateria. Powód takiego stanu rzeczy jest prosty – smartfon mamy po to, żeby z niego korzystać bez przeszkód, a szybko rozładowujący się akumulator uniemożliwia swobodne użytkowanie urządzenia.

Współczesne baterie powinny być wydajne, tym bardziej że smartfony wyposażane są w coraz lepsze oprogramowanie, wyświetlacze i aparaty, które absorbują dużą część dostarczanej przez ogniwo energii.

Wydajne baterie w smartfonach od Xiaomi

Akumulator smartfona o pojemności około 4000 mAh to dobra bateria, która gwarantuje niezłe czasy pomiędzy ładowaniami i sprawi, że nie musimy razem z telefonem zabierać do pracy czy szkoły ładowarki lub powerbanku. Na większe niż 3 – 4 tys. mAh pojemności zwykle możemy liczyć w telefonach klasy Premium, chyba, że mówimy o smartfonach Xiaomi.

Ta marka jest powszechnie znana z tego, że nawet sprzęt ze średniej i niższej półki cenowej wyposaża w doskonałe akumulatory o dużej pojemności, które gwarantują długą pracę na jednym ładowaniu.

Przykłady? Proszę bardzo. Świetny Poco M3 za mniej niż 1000 zł dysponuje bardzo dobrą baterią o pojemności aż 6000 mAh, która obsługuje na dodatek szybkie ładowanie 18 W. Za pomocą dołączonego do zestawu zasilacza 22,5 W natomiast, pełne naładowanie ogniwa od 0 do 100% osiągniemy w imponującym czasie około 2,5 godzin.

Innym przykładem smartfona wydajnego pod względem energetycznym, jednak nieco droższego ze względu na obsługę technologii 5G, jest Xiaomi Mi 10T Lite.

Akumulator telefonu ma pojemność 4820 mAh i wystarcza z nawiązką na cały dzień pracy, mimo wielu wymagających elementów, takich jak choćby wysokiej rozdzielczości aparat 64 MPix czy spory ekran o częstotliwości odświeżania 120 Hz.

pol_il_smartfon-xiaomi-redmi-note-9-3-64gb-polar-white-775

Xiaomi Redmi Note 9 – doskonała bateria w niedrogim smartfonie

Bardzo dobry stosunek wydajności do ceny prezentuje smartfon Xiaomi Redmi Note 9, który wyposażono w ogniwo o pojemności 5020 mAh. Za pomocą szybkiej, 18 W ładowarki można go naładować od 0 do 100% w ciągu zaledwie 2 godzin. W budżetowym telefonie za znacznie mniej niż 1000 zł jest to parametr, który zasługuje na szczególną uwagę,

Testy użytkowników potwierdzają zalety baterii telefonu. Redmi Note 9 pozwala na zachowanie sporego odstępu czasowego pomiędzy ładowaniami. Używając smartfona średnio intensywnie, można zapomnieć o zasilaczu nawet na 2 dni. Nawet przy dużym obciążeniu (oglądanie filmów, granie w wymagające tytuły, długie korzystanie z nawigacji), trzeba się mocno postarać, żeby rozładować telefon w ciągu 1 dnia.

Warto dodać, że potężne ogniwo Xiaomi Redmi Note 9 to nie jedyny atut smartfona. Telefon jest estetycznie wykonany i posiada ergonomiczny kształt, który sprawia, że urządzenie dobrze leży w dłoni.

Jego zaletą jest także rewelacyjnie działający czytnik linii papilarnych oraz nakładka MIUI 12, która zapewnia duże możliwości personalizacji. Dzięki niej użytkownik może skorzystać z wielu funkcjonalności, niedostępnych w czystym Androidzie.

pol_il_smartfon-xiaomi-redmi-note-9-4-128gb-onyx-black-1032

Jak przedłużyć żywotność akumulatora w telefonie?

Wydajna bateria to niewątpliwa zaleta smartfona, jednak nawet jeśli nasze urządzenie wyposażone zostało w imponujące 5000 mAh pojemności, warto wiedzieć, jak w łatwy sposób można przedłużyć czas między ładowaniami. Do szybkiego rozładowania baterii doprowadzają w szczególności:

  • niepotrzebne ustawianie jej na maksimum skali, jeśli nie jest to niezbędne.
  • długi czas wyłączania ekranu. Ustaw krótszy czas przejścia w tryb uśpienia – zaoszczędzisz w ten sposób moc akumulatora.
  • wyłącz nieużywane programy działające w tle – niepotrzebnie obciążają telefon, zużywając jednocześnie cenną energię,
  • wyłącz nieużywane w danym momencie funkcje – GPS, Bluetooth, NFC czy Wi-Fi.

Możesz również skorzystać z funkcji automatycznego oszczędzania baterii – wówczas system sam zoptymalizuje zużycie energii. Warto jednak pamiętać, że w tym trybie aplikacje rzadziej odświeżają swoją zawartość, dlatego wiadomości i powiadomienia dostaniesz z opóźnieniem.

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.