Wakacyjny wyjazd to zawsze obietnica czasu spędzonego na kompletnym oderwaniu się od codzienności. Dlatego też coraz większą popularnością cieszą się podróże spod znaku tych odległych i egzotycznych. Spośród wielu ofert warto rozpatrzyć opcję, w której nasz plan podróży będzie zawierał Tajlandię.

W przypadku podróży w dalekie rejony często elementem odstraszającym są obawy przed organizacją takiego wypadu i kosztami, które się z nim wiążą. Dlatego też – choćby z tych względów – warto wybrać zorganizowany wyjazd do Tajlandii.

Kraj ten wciąż pozostaje stosunkowo tanią opcją na tle innych egzotycznych krajów, do których wakacyjne wyjazdy kosztują dość sporo. Państwo to – leżące w Azji Południowo-Wschodniej – od dawna dzięki swojej różnorodności przyciąga turystów z całego świata.

Pobyt w Tajlandii sprzyja nie tylko wypoczynkowi fizycznemu, ale i psychicznemu. Dlaczego tak jest? O tym w dalszej części tekstu.

Tajska kuchnia i nie tylko – dlaczego wyjazd do Tajlandii

Spis treści

Wyjazd do Tajlandii
Wyjazd do Tajlandii

W Tajlandii znajdziesz wszystko, co zadba o każdy z twoich zmysłów. Jednym z pierwszych skojarzeń w tym względzie jest kuchnia tajska, która nie tylko jest pełna aromatów, ale i zdrowia.

A to nie tylko dzięki głównym świeżym i naturalnym składnikom jak: ryby, owoce morza czy drób, ale także egzotycznym przyprawom, warzywom czy owocom. Podróż to Tajlandii jednak to przede wszystkim rajskie krajobrazy – pełne egzotyki. Przyroda to chyba jeden z największych skarbów Tajlandii.

Szerokie piaszczyste plaże z lazurowy morzem, w którym można nurkować, soczyście zielony lasy i parki narodowe, gdzie żyją dzikie zwierzęta, czysta atmosfera (bez oczyszczaczy powietrza) – to wszystko sprawia, że człowiek Zachodu podczas wypoczynku jest w stanie zapomnieć o bożym świecie.

A czy nie na tym polega prawdziwy relaks? Warto też dla dopełnienia doznań skorzystać ze słynnych tajskich masaży. A dla tych, którzy zatęsknią za miejskimi  rozrywkami, dobrym wyborem będzie odwiedzenie Bangkoku. W tym mieście Tajlandii trwa dzień… całą dobę. W tego typu miejscach turystycznych również możemy liczyć na moc wrażeń.

Wakacje w Tajlandii w wielu opcjach

Zasmakuj w Tajlandii, wybierając jedną z opcji wycieczek, które oferuje biuro podróży. W zależności od tego, jak aktywnie chcesz spędzić czas i co zobaczyć, opcja: biuro podróży Kraków spełni oczekiwana. Można wybrać wersję objazdową łączącą miejsko-idylliczne klimaty Tajlandii.

Można też zdecydować się na podróż po wyspach tajskich, wśród których dużą atrakcją będzie na pewno Koh Ngai. To właśnie między innymi dzięki niej Tajlandia słynie jako rajska oaza oferująca pełnowymiarowy wypoczynek.

Jeśli nie wyjazd do Tajlandii, to co? Inne opcje na raj

Jeśli jednak podróż do Tajlandii mamy już za sobą i mamy ochotę na wyjazd w celu turystycznym w inne miejsce, warto w tej kwestii również odwiedzić biuro podróży Kraków.

W ofercie znajdą Państwo wycieczki na Sri Lankę z możliwością zobaczenia większości skarbów, które kryje ta wyspa – buddyjskie świątynie, Lwią Skałę czy plantacje herbaty.

A może marzą się Państwu rejony Ameryki Południowej? Jeśli tak, to Wyspy Galapagos – które słyną nie tylko z żółwi, ale i z innych zwierząt oraz niepowtarzalnego archipelagu i znakomitych warunków do nurkowania – będą trafionym wyborem.

Niezależnie od tego, czy chcemy poznać kraj kontrastów, którym jest  Tajlandia, czy wybrać się w niezapomnianą podróż na Sri Lankę czy Galapagos, dobrze jest się czuć podczas takich podróży komfortowo i bezpiecznie. O to zadba biuro podróży Kraków, które zapewni moc atrakcji i będzie czuwać nad pomyślnym przebiegiem wakacji.

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.