Zazwyczaj planując podróż – zwłaszcza tę zagraniczną – liczymy każdy grosz i skrupulatnie kalkulujemy koszty. Już kilka miesięcy wcześniej szukamy tańszych biletów lotniczych, odpowiednio wcześnie bukujemy też nocleg. Wszystkie te zabiegi mogą zostać jednak zniweczone jeśli na miejscu okaże się, że ponosimy dodatkowe koszty. Aby tego uniknąć warto zawczasu pomyśleć o wygodnym i bezpiecznym sposobie wymiany walut. Jeden z najlepszych na rynku oferuje obecnie Alior Bank.

Dlaczego narzędzia bankowe online?

Wiele osób wciąż ma obawy przed korzystaniem z bankowości elektronicznej. Nie są oni pewni czy załatwianie swoich spraw przez Internet jest bezpieczne.

Prawda jest jednak taka, że korzystanie z narzędzi online nie dość, że jest bezpieczne, to jeszcze przynosi wiele korzyści. Ktoś zapyta – skąd ta pewność, że hakerzy nie wyczyszczą mojego konta?

Otóż trzeba wiedzieć, że instytucje bankowe posiadają najlepsze na świecie zabezpieczenia przed tego typu wyłudzeniami.

Wszelkiego rodzaju skomplikowane systemy logowania, zapory sieciowe i certyfikaty bezpieczeństwa (potwierdzone charakterystyczną kłódką w adresie strony przy logowaniu) są gwarancją, że o ile nie podamy nieupoważnionym osobom swoich danych do logowania, to nikt nie ma prawa wejść na nasze konto online.

wymiana-walut-online

O rozległości działania systemów bezpieczeństwa niech świadczy fakt, że wystarczy kilkuminutowa bezczynność podczas przeglądania swoich produktów bankowych i system automatycznie nas wylogowuje. To oczywiście zabezpieczenie na wypadek pozostawienia logowania w miejscu do tego nie przeznaczonym.

Korzystanie z bankowości elektronicznej to również duża oszczędność czasu. Dzięki możliwości zarządzania swoimi produktami przez Internet praktycznie znika konieczność odwiedzania oddziałów stacjonarnych, które już od kilku lat pełnią głównie rolę kasy do wpłacania i wypłacania środków oraz doradczą w zakresie bardziej skomplikowanych operacji.

Prawdą jest jednak taka, że większość czynności związanych ze swoimi zasobami w danym banku możemy dziś w pełni bezpiecznie i bardzo szybko wykonać online – począwszy od przelewów, poprzez zamówienie karty debetowej, na zaciągnięciu kredytu skończywszy.

Dostęp do tego typu rozwiązań w większości banków mamy również mobilnie, dzięki czemu mamy kontrolę nas wszystkim przed 24 godziny na dobę z dowolnego miejsca, gdzie mamy dostęp do Internetu mobilnego.

A to dopiero początek możliwości systemów bankowych online – teraz nadchodzi era wymiany walut przez Internet, która ma niebagatelne znaczenie wówczas, gdy znajdujemy się za granicą.

Elektroniczny kantor – wygoda, szybkość i oszczędność

Jak już zostało wspomniane na początku artykułu, bankiem wyróżniającym się pod względem rozwiązań walutowych online, jest Alior Bank.

Już kilka lat temu stworzył on platformę umożliwiającą wygodne i szybkie manewrowanie swoimi zasobami pomiędzy subkontami o różnych walutach. Jest to o tyle komfortowa opcja, że nawet bez zakładania konta daje nam możliwość sprawdzenia najnowszych kursów walut i zapoznania się z programem rekomendacyjnym.

A jeśli zdecydujemy się na otworzenie rachunku to czekają na nas atrakcyjne, niezależne od tych oficjalnych, kursy 13 walut, dostępność 24h, transakcje w czasie rzeczywistym i możliwość otwarcia nowego rachunku nawet w kilka sekund.

A najważniejsze jest to, że podczas podróży oszczędzamy. W jaki sposób? Wystarczy otworzyć konto w walucie, w której płaci się w naszym kraju docelowym, zamówić do niego kartę, przelać tam środki na podstawie bardzo atrakcyjnego kursu banku i płacić na miejscu bez kosztów przewalutowania.

Pewnie nie raz słyszeliście o tym, że za granicą śmiało można płacić każdą kartą, wydaną do rachunku w dowolnej walucie. Owszem, ale wówczas transakcja jest przeliczana na pieniądz miejscowy po kursie, który jest zdecydowanie gorszy, niż jakbyśmy sami skorzystali z przelewu środków między subkontami w Alior Banku.

Warto o tym pomyśleć zwłaszcza wtedy, gdy planujemy na miejscu skorzystać z lokalnego bankomatu lub po prostu płacić kartą. Oszczędność na wymianie walut może wówczas osiągnąć od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych!

To naturalne, ze chcemy, by każda podróż kojarzyła nam się wyłącznie pozytywnie – z mnóstwem świetnych wspomnień, bez względu na to, gdzie się udajemy. Aby jednak tak było musimy wszystko odpowiednio wcześnie zaplanować. Nie pozwólmy, by coś nas zaskoczyło pod względem finansowym.

Warto zapoznać się zawczasu z ofertami banków dotyczących kantorów online i sprawdzić, ile możemy zyskać na wcześniejszej wymianie waluty. Być może będzie nas wtedy stać na kilka dodatkowych atrakcji na wakacjach.

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.