Jednym z najczęściej odwiedzanych akwenów, przez żeglarzy jest Adriatyk. Przyciąga on wielu turystów, którzy marzą o połączeniu pięknego krajobrazu Chorwacji ze spokojnymi wodami Adriatyku. To właśnie dzięki takim miejscom, chcemy wracać na pokłady jachtu!

Sezon turystyczny coraz częściej zaczyna nam się kojarzyć z popularnymi plażami, które już od świtu zastawiane są ręcznikami i parawanami. Nie każdy jednak wie, że wiele z wysp posiada swoje zaciszne i trudno dostępne miejsca, do których dostać możemy się jedynie za pomocą jachtu.

Chwile, które spędzamy na pokładzie, pozwalają, chociaż na chwile zapomnieć o codzienności. Czas płynie znacznie wolniej, a my gotowi jesteśmy na odłożenie wszystkiego i czerpanie radości z piękna, jakim obdarzyła nas natura.

Sezon, w którym możemy pożeglować, trwa około ośmiu miesięcy, co oznacza, że przez ponad pół roku możemy liczyć na idealną pogodę, podczas zwiedzania Morza Śródziemnego.

Komu poleca się wypożyczenie łódki w Chorwacji?

Spis treści

wypozyczenie-lodki-w-chorwacji

Czarter jachtów to idealne rozwiązanie dla osób, które swoje urlopy muszą przenosić na mniej wakacyjne miesiące w roku. Długość sezonu żeglarskiego pozwala na idealne dopasowanie terminu swojego urlopu do rajskiej przygody.

Chorwacja to również miejsce dla tych, którzy cenią sobie romantyzm i spokój. Na złotych plażach i krystalicznej wodzie, każda chwila będzie wspominana z uśmiechem na twarzy. Jeśli jesteśmy znacznie bardziej wymagający i naszą podróż wyobrażamy sobie, mieszkając na jachcie, żaden problem.

W dzisiejszych czasach żegluga dla przyjemności nie musi kojarzyć się z niewygodą. Obecnie większość z jachtów posiada świetne wyposażenia, często porównuję się je do luksusowych apartamentów, tyle że na wodzie. Wszystkie szczegóły są tak przemyślane, aby każdy mógł spędzić swój czas w komfortowych warunkach, skupiając się tylko i wyłącznie na odpoczynku.

Dlaczego warto zdecydować się na wypożyczenie jachtu?

Na większość wysp, jesteśmy w stanie dostać się jedynie za pomocą promu. Nie jest to najlepsza informacja dla ciekawskich, którzy chcą po kolei zapoznać się z każdą z wysp. Niekiedy zdarzają się sytuację, w których prom, nie dopływa do każdej z nich, przez co możemy czuć wielki zawód.

Męczący jest również fakt, że żeby dostać się na któryś z nich, najpierw trzeba odczekać swoje w kilometrowych kolejkach. O wiele lepszą alternatywą, okazuję się wypożyczenie jachtu, na własność. Problemy z kosztami oraz dostępem do wymarzonych miejsc znika.

Żeglując wypożyczonym jachtem, posiadamy o wiele więcej możliwości oraz swobody. Możemy bowiem zapakować całą swoją rodzinę i ruszyć w niezapomnianą podróż, nie martwiąc się o miejsce. Pływając na własną rękę mamy znacznie większe prawdopodobieństwo, zapoznania się z okolicznymi zwierzętami.

W Adriatyku coraz częściej można spotkać delfiny oraz inne równie urocze osobniki. Żeglowanie to świetny sposób na uwolnienie się od stresu i zmartwień. Kilka dni na morzu, pozbawia nas złych myśli, a większość z podróżujących rezygnuje również z korzystania z telefonów komórkowych.

Udane wakacje na jachcie

W Chorwacji mamy szanse zobaczyć jedną z największych flot jachtów. Wypożyczenie łódki w Chorwacji da nam możliwość zobaczenia wyjątkowych miejsc i zrelaksowania się. Tak duży wybór pozwala nam na idealne dopasowanie jachtu do swoich oczekiwań.

Możemy wybrać klasyczny, skromny jacht bądź postawić na bardziej ekskluzywną wersję, czyli katamaran. Niezależnie od rodzaju wypożyczonego jachtu, możesz mieć gwarancje na udany wypoczynek. Podczas przejmowania środka transportu, zostajemy poinformowani o możliwości zakupienia odszkodowania.

Opłacenie odszkodowania, w stosunku do samego wypożyczenia nie jest wielkie, a w niektórych sytuacjach może się naprawdę przydać. Większość z właścicieli umożliwia również przewóz zwierząt na pokładzie, co daje ukłon wszystkim miłośnikom czworonogów.

Jeśli nasza podróż z góry zaplanowana jest z dziećmi, warto poprosić o dodatkowe zamontowanie siatek zwanych „baby net”, które uchronią je przed wypadnięciem. Jachty mają podstawowe zabezpieczenia jak kamizelki, ale ostrożności nigdy dosyć.

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.