Zakończenie roku to moment, na który z niecierpliwością czekają wszyscy uczniowie – zaczynają się w końcu wakacje. Jest to jednak również chwila, w której czasem trzeba się pożegnać.

Przejście do kolejnego etapu edukacji, zmiana szkoły lub odejście ulubionego pedagoga na emeryturę bywają nieuniknione. Jaki upominek będzie na tę okazję najlepszy?

Czym się kierować podczas wyboru podarunku dla nauczyciela?

Wręczanie prezentów wychowawcy z okazji zakończenia roku szkolnego, to temat dość kontrowersyjny. Wynika to głównie z faktu, że rodzice uczniów coraz częściej wybierają bardzo kosztowne upominki, a te mogą wprawiać pedagoga w zakłopotanie. Jest to oczywiście miły gest, jednak wielu nauczycieli zwraca uwagę, że zakończenie roku to nie konkurs na najdroższy prezent czy najbardziej imponujący bukiet kwiatów.

Nie oznacza to oczywiście, że drobny podarunek od uczniów nie będzie na miejscu. Lepiej jednak zorganizować coś, co będzie wyrazem sympatii wobec wychowawcy, który był dla uczniów wspierający i troskliwy.

Pamiętajmy, że każdy dorosły człowiek do dziś pamięta swojego ulubionego nauczyciela lub wychowawcę z czasów szkolnych i bez problemu wymieni rzeczy, za jakie tak bardzo go cenił. I o to właśnie chodzi – o pokazanie pedagogowi, że był dla uczniów ważny.

Jaki prezent kupić wychowawcy?

Jeśli planujemy zakup prezentu dla pedagoga, powinniśmy się skupić na tym, aby od razu było wiadomo, że to podarunek od uczniów, a nie od ich rodziców. Poniżej podajemy kilka propozycji oryginalnych prezentów dla wychowawcy.

  • Ramka LED zawierająca wspólne zdjęcia

Jeśli posiadamy zdjęcia z różnych wydarzeń organizowanych w szkole typu wycieczki krajoznawcze, zielone szkoły, wspólnie przygotowywane apele, przedstawienia czy akcje charytatywne, możemy je umieścić w specjalnej podświetlanej ramce. Takie zlecenia przyjmuje Plexido, które dodatkowo umożliwia personalizację ramki LED – możemy umieścić na niej na przykład datę zakończenia roku;

Wspólne zdjęcia i dedykacja będą piękną pamiątką

Wspólne zdjęcia i dedykacja będą piękną pamiątką

  • Specjalnie zaprojektowana kartka z podziękowaniami od uczniów

Możemy zlecić grafikowi zaprojektowanie i wykonanie kartki z podziękowaniem (np. w formacie A4 na profesjonalnym, sztywnym papierze). Na przedzie można umieścić klasowe zdjęcie oraz informację o latach, w jakich pedagog był wychowawcą danej klasy, a w środku zostawić miejsce na podpisy wszystkich uczniów. Taką kartkę możemy ładnie opakować lub umieścić w niewielkim koszu z drobnymi smakołykami;

  • Lampka imitująca hologram

Podczas wspólnie spędzonych lat uczniowie często poznają zainteresowania swojego wychowawcy. Czasem jest to gra na jakimś instrumencie, zamiłowanie do filmów lub książek, sport, a nawet motoryzacja. Często zdarza się również, że wykonywany przez nauczyciela zawód to również jego pasja w życiu prywatnym.

Jeśli znamy hobby wychowawcy, możemy zdecydować się na zakup lampki LED 3D z motywem nawiązującym do jego zainteresowań lub ze specjalnym podziękowaniem dla nauczyciela. Lampka jest bardzo efektowna, bo po włączeniu światła daje efekt przypominający hologram. Taki prezent również można spersonalizować – np. poprzez dodanie dedykacji od uczniów.

Personalizowana lampka LED 3D z podziękowaniem dla nauczyciela

Personalizowana lampka LED 3D z podziękowaniem dla nauczyciela

Lampka LED 3D dla nauczyciela muzyki lub pedagoga, który w wolnych chwilach gra na saksofonie

Lampka LED 3D dla nauczyciela muzyki lub pedagoga, który w wolnych chwilach gra na saksofonie

Dobry prezent nie musi kosztować kroci!

Jak widzisz, zapadający w pamięć prezent dla wychowawcy nie musi być drogi, aby był wzruszający. Powinien natomiast odzwierciedlać relacje, jakie łączyły go z uczniami przez wspólnie spędzone lata i pokazywać, że jego podopieczni doceniali poświęconym im czas i uwagę. Z pomocą sklepu Plexido na pewno szybko znajdziesz gadżet, który wywoła na twarzy pedagoga szczery uśmiech!

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.