By się dobrze uczyć, każdy młody człowiek potrzebuje bezwzględnie odpowiedniej motywacji. Dorośli mają ukształtowany system własnych możliwości, czego nie sposób powiedzieć o dziecku w wieku szkolnym.

W tym okresie najbardziej kształtuje się świadomość, iż stosowne bodźce są w stanie wymóc na młodym człowieku samodyscyplinę i zaangażowanie w to, co akurat robi.

Odpowiednie argumenty

zaangazowanie-w-nauke

Istotny i bardzo widoczny wpływ ma motywacja podczas nauki. Czasem kilka odpowiednich, rozsądnych i mądrych zdań wypowiedzianych w kierunku ucznia, potrafi zdziałać cuda.

I wcale tu nie chodzi o przemądrzałość ze względu na to, że jesteśmy dorośli i bardziej doświadczeni.

Trzeba pokazać w prawidłowy sposób, iż nasza praktyka życiowa dowodzi prawdziwości tego, co mówimy i przekazujemy dziecku. Tylko wówczas pojmie ono, że nasze słowa nie są wyłącznie czczą paplaniną.

Praca zawsze przynosi efekty

Dziecko musi mieć również świadomość, iż na każdy możliwy w przyszłości sukces trzeba zapracować, a im szybciej tą pracę się rozpocznie, tym pewniejsze i bliższe będą widoczne jej rezultaty.

Jeśli na pewnym etapie młody człowiek zaprzestanie edukacji i zaniknie jego chęć poznawcza, to zatrzyma się tym samym jego rozwój. Dziecko musi wiedzieć także, iż im więcej się będzie przykładało do nauki, tym większe to przyniesie efekty w jego dorosłym życiu.

Powodzenia wzmagają chęci

Drobne sukcesy także motywują. Dobre stopnie, pomyślnie zaliczane egzaminy, czy też bogactwo wiedzy zdobywanej w szkole potęgują chęć dalszego wzbogacania swojej osobowości oraz świadomość  dodatnich konsekwencji z jej przyswajania.

Umieć wygrywać z samym sobą

Jest jeszcze jedno zagadnienie niezmiernie ważne w procesie motywacji. To umiejętność wygrywania z samym sobą, przezwyciężanie własnych słabości. Poprzestawania na szybkich przyjemnościach do niczego dobrego nie zaprowadzi.

Zawsze lepiej smakuje sukces okupiony ciężką pracą, w którą włożyliśmy mnóstwo czasu, energii oraz zaangażowania. Tylko takie rezultaty pamięta się najdłużej.

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.