Hu-hu-ha, zima wcale nie jest zła, a na pewno nie może być nudna! Spadł śnieg, mróz szczypie w policzki, a Wy szukacie pomysłu na zabawy z dziećmi na dworze?

Listę sprawdzonych patentów, które nie pozwolą nudzić się najmłodszym, a i dorosłym przyniosą wiele radości, znajdziecie w artykule!

Śnieżki w ruch

zabawy-z-dzieckiem-na-dworze-3

Nie ma lepszej zimowej zabawy z dziećmi na dworze niż bitwa na śnieżki. Możecie rzucać w siebie nawzajem, ale także w ulepionego wcześniej bałwana lub do celu. Ciekawym pomysłem jest także konkurs na najdalszy rzut śnieżką.

Dorośli kontra dzieci, dziewczyny kontra chłopcy – nieważne, jakie drużyny stworzycie, z pewnością nie będzie nudno!

Z górki na pazurki

zabawy-z-dzieckiem-na-dworze-1

Spadł śnieg? No to… jazda! Nieważne, czy macie drewniane sanki, które służą Waszej rodzinie od pokoleń, nowoczesne, plastikowe rynienki i jabłuszka czy zjeżdżacie na butach lub znalezionym przed chwilą kawałku kartonowego pudełka – pędźcie na najbliższą górkę. Uwaga dorośli, to zabawa, która nie tylko najmłodszym prędko się nie znudzi!

Lepienie ze śniegu

zabawy-z-dzieckiem-na-dworze-2

Do wakacji nad morzem macie jeszcze pół roku, ale jedną z ulubionych plażowych atrakcji można przecież przenieść w czasie i przestrzeni! Zabawy z dzieckiem na dworze zimą to wspaniała okazja, by puścić wodze kreatywności podczas lepienia ze śniegu.

Nie musicie od razu budować zamku Królowej Śniegu czy igloo z szybami z lodu, może zrobicie konkurs na usypanie najwyższej śnieżnej górki lub najśmieszniejszego bałwana?

Bańki na mrozie

Jeśli szukacie pomysłu na zabawy z dziećmi na dworze, który je zaskoczy, ten się Wam spodoba! Bańki mydlane nie muszą być atrakcją na ciepłe dni – podczas mrozu przekonacie się, że zjawiskowo zamarzają, a na ich powierzchni powstają niepowtarzalne wzory. By ta zabawa z dziećmi na dworze się udała, nie musi być śnieżnie – konieczny jest jednak mróz!

Strój do zadań specjalnych

zabawy-z-dzieckiem-na-dworze

By zabawy z dziećmi na dworze nie musiały przedwcześnie się zakończyć, pozostawiając przykry niedosyt, nie zapomnijcie odpowiednio przygotować się do wyjścia. Podstawa to kurtka! Zwróćcie uwagę nie tylko na design, ale i na jakość i wykonanie z dbałością o najdrobniejsze szczegóły.

Tu znajdziecie wytrzymałe, odporne na wilgoć i wiatr, gwarantujące dziecku komfort termiczny i wygodę kurtki od marki Endo. Nie zapomnijcie także o czapkach, szalach, rękawiczkach (tych warto mieć przynajmniej dwie pary na zmianę podczas zabaw z dzieckiem na dworze).

Najlepsze buty na zabawy z dzieckiem na dworze, gdy spadnie śnieg to oczywiście śniegowce lub ocieplane trapery. Przydadzą Wam się jednak także kalosze z ocieplaczem od Endo. Gotowi? Zatem pędźcie do zabaw z dziećmi na dworze – następna taka okazja dopiero za rok!

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.