Treningi są ważnym elementem dbałości o zdrowie. Dzięki aktywności fizycznej ogranicza się ryzyko wielu chorób cywilizacyjnych, a także pojawienia się nadwagi. Dodatkowo ćwiczenia poprawiają samopoczucie, gdyż wpływają na wydzielanie endorfin.

Jeśli do tej pory unikało się treningów, powinno się je rozpocząć pod okiem profesjonalnego trenera. Z jego pomocą poszerzy się wiedzę z zakresu świadomości ciała i pozna się techniki prawidłowego wykonywania ćwiczeń.

Dlaczego warto ćwiczyć na sali fitness?

Zadbaj o kondycję i zdrowie z trenerami fitness

Jak wyglądają zajęcia na sali fitness? W ich trakcie przede wszystkim ma się okazję do nauki poprawnego wykonywania ćwiczenia. Instruktor mówi, jak prawidłowo powtarzać po nim kolejne polecenia i jakich błędów unikać.

Dzięki poszerzaniu świadomości ciała uczestników zajęć zmniejsza się ryzyko wystąpienia wielu kontuzji. Dodatkowo ćwiczenia w grupie sprzyjają zwiększaniu motywacji i zdobywaniu nowych znajomości.

Na sali fitness można korzystać samodzielnie z różnych sprzętów oraz brać udział w zajęciach grupowych. Dzięki temu zajęcia salsation wpływają na zwiększenie siły mięśni, poprawę zwinności i podniesienie wytrzymałości.

Ponadto na zajęciach w grupie uczestnicy mają możliwość pokazania swoich emocji, zwłaszcza gdy decydują się na treningi z wykorzystaniem różnych stylów tanecznych pochodzących z wielu stron świata.

Jakie treningi poprawiają nastrój i kondycję?

Osoby, które szukają sposobów na jednoczesne poprawienie kondycji fizycznej i samopoczucia psychicznego, powinny zainteresować się treningami opartymi na muzyce. Dzięki nim za pomocą poszczególnych kroków tanecznych wyraża się emocje oraz spala się mnóstwo kalorii.

Każda choreografia tańczona wraz z instruktorem to pikantna mieszanka stylów tanecznych, w które wplata się elementy fitness. Instruktor pokazuje zgromadzonym sekwencje ruchów układające się w taniec. Dzięki temu uczestnicy mogą dać ponieść żywiołowi tańca całe ciało i z pomocą gwałtownych ruchów rozładować stres.

Treningi, w których wykorzystuje się choreografie taneczne, to przede wszystkim zumba. Może to być również step choreo z wykorzystaniem. W obu treningach muzyka odgrywa kluczową rolę i pozwala z pomocą ciała wyrażać emocje.

Uczestnicy spalają kalorie i jednocześnie doskonale się bawią. Wszyscy w równym stopniu angażują ciało i umysł, co sprzyja odzyskaniu wewnętrznej równowagi.

Podczas zajęć zumby i step choreo można zapomnieć o całodniowej gonitwie pełnej stresu. Połączenie treningu funkcjonalnego i energetycznej muzyki sprawia, że w ciągu kilkudziesięciu minut treningu spala się nawet 300-400 kcal.

Poprzez zmysłowe ruchy typowe dla tańców latynoamerykańskich ogranicza się poczucie zmęczenia, pomimo że ćwiczenia są wyjątkowo szybkie i energiczne. W trakcie samego tańca bez dodatkowych elementów fitness można bawić się równie dobrze, lecz ilość spalonych kalorii będzie niższa.

Zamów karnet w Salsation

Treningi fitness przynoszą najlepsze rezultaty, gdy są regularne. Aby ćwiczyć jak najczęściej, warto nabyć karnet Salsation, dzięki któremu za stosunkowo niewielką sumę można uczestniczyć w treningach grupowych kilka razy w miesiącu.

Karnet ogranicza koszty pojedynczych zajęć, dlatego na udział w treningach z instruktorem może pozwolić sobie niemalże każdy. Dodatkowo w ramach karnetu można wybrać się na inne treningi, by poznać nowe techniki ćwiczeń i osiągnąć kolejne cele.

W ten sposób pozytywnie wpłynie się na całe ciało, wyrzeźbi się mięśnie i poprawi wydolności układu krążenia bez wydawania dużych kwot na treningi w różnych miejscach.

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.