Pasja do jazdy konnej nie musi być jedynie źródłem radości i relaksu – może również stać się fundamentem nowego, fascynującego zawodu.

Dla kobiet, które kochają konie i marzą o przekazywaniu swojej pasji innym, droga do zostania instruktorką jazdy konnej staje się coraz bardziej dostępna. Na początek dobrym rozwiązaniem mogą być kursy online. Czy warto? Sprawdzamy.

Jeździsz konno i jesteś w tym dobra? Pomyśl o zostaniu instruktorką

Jazda konna to jeden z tych sportów, który pochłania do reszty. Umiejętność obchodzenia się ze zwierzęciem, sztuki poruszania się na grzbiecie wierzchowca, cierpliwość, a przede wszystkim zaangażowanie mogą doprowadzić do wejścia na wyższy poziom – od hobby po zawód.

kurs-instruktora-jazdy-konnej

Być może właśnie dla Ciebie otwiera się droga do zostania instruktorką jazdy konnej. Ta praca nie tylko pozwoli Ci rozwijać swoją pasję, ale także wprowadzi Cię w fascynujący świat nauczania, który może przynieść nie tylko satysfakcję, lecz także stabilne źródło dochodu.

Chcąc jednak zostać instruktorką i rzetelnie przekazywać wiedzę, konieczne są specjalne kompetencje pedagogiczne. Dzięki nim nie tylko efektywnie wprowadzisz uczniów w świat koni, ale także zyskasz więcej możliwości zawodowych. Zapewnić je może odpowiednio dobrany kurs instruktora jazdy konnej.

Instruktorka jazdy konnej – jak wygląda taka praca? Jakich kompetencji wymaga?

Praca jako instruktor jazdy konnej to nie tylko możliwość dzielenia się swoją wiedzą, ale także budowanie relacji z końmi i ludźmi. Wymaga to nie tylko doskonałych umiejętności jeździeckich, lecz także zdolności pedagogicznych, cierpliwości oraz umiejętności komunikacji.

Dlatego też kurs instruktorski jazda konna nie tylko doskonali umiejętności jeździeckie, ale również przekazuje uczestniczkom wiedzę z zakresu psychologii koni, pierwszej pomocy oraz pedagogiki.

Kurs instruktorski: jazda konna. Co daje taki kurs?

Prowadzony online kurs instruktorski jazda konna to klucz do zdobycia niezbędnych kompetencji nie tylko w zakresie samego jeździectwa, ale także pedagogicznych i bezpieczeństwa. Kluczem jest dobór odpowiedniej placówki. Warta uwagi jest Polska Akademia Kultury i Sportu.

Po ukończeniu kursu instruktora jazdy konnej od PAKiS otrzymasz nie tylko dokumentację zgodną z wymogami MEiN, ale również:  legitymację Instruktora Jazdy Konnej w twardej skórzanej oprawie, certyfikat instruktora rekreacji ruchowej o specjalizacji: jazda konna (w języku polskim i angielskim) oraz legitymację ubezpieczeniową instruktora w wersji plastikowej wraz z numerem ubezpieczenia. ale także wiedzę potrzebną do prowadzenia lekcji, dbania o bezpieczeństwo uczniów i rozwoju ich umiejętności jeździeckich.

Czy po kursie online można uczyć innych jazdy konnej? Zdecydowanie kursy online dają możliwość prowadzenia zajęć. Takie szkolenia dostarczają sporej wiedzy teoretycznej, ale obejmują również tematy praktyczne, dzięki czemu uczestniczki zyskują pełen zakres umiejętności niezbędnych do rozpoczęcia kariery instruktorki jazdy konnej.

Kwalifikacyjny kurs instruktora jazdy konnej – program oraz forma nauczania

Oferowane przez Polską Akademię Kultury i Sportu kursy online charakteryzują się nowoczesnym podejściem do nauki. Dzięki platformie e-learningowej uczestniczki mają dostęp do różnorodnych materiałów, w tym lekcji wideo, prezentacji i testów.

Elastyczny harmonogram pozwala na dostosowanie nauki do indywidualnych potrzeb. Niech jazda konna nie będzie jedynie hobby – zrób z niej swoją fascynującą karierę!

Artykuł sponsorowany

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.