Szykowna, neutralna baza, przeplatana soczystymi barwami i genialnym wręcz połączeniem metalicznego połysku – klasyczny glam decor to elegancka gra tego, co jednocześnie subtelne i przesadzone.

Jeśli wybraliście jako motyw przewodni waszego wesela ten styl, koniecznie uzupełnijcie całość zaproszeniami ślubnymi glamour – sprawdźcie nasze propozycje!

Ślub w stylu glamour

Przy tak wielu różnych motywach ślubnych trudno jest wybrać ten właściwy. Jedno jest pewne: styl glamorous jest bardzo popularny wśród wielu narzeczonych. Powód? Ceremonia ślubna i uroczystości weselne to wydarzenie wystarczająco wysokiej rangi.

Nic nie zaakcentuje jej lepiej niż ekskluzywny wystrój sali weselnej, bogato zdobiona suknia panny młodej, neutralna paleta świeżych kwiatów ogrodowych i przepych dekoracji: kryształy, złote świeczniki i porcelana w stylu vintage.

To ukłon w stronę regencji starego Hollywood i zdecydowanie nie będą się w nim czuli wielbiciele minimalizmu. Mimo że całokształt zdominowany jest przez królewski, barokowy styl, to wyczuwa się wyrafinowaną elegancję i harmonię pomiędzy bogactwem a prostotą.

Takie też powinny być zaproszenia ślubne glamour: jednocześnie proste i nieprzesadzone, ale ekskluzywne i wyrafinowane. „Splendor i blask – wszystko musi być przygotowane w dobrym guście i ze smakiem” – takie podsumowanie znajdujemy na stronie artMA, gdzie można zamówić m.in. eleganckie zaproszenia ślubne w stylu glamour.

Brokatowe-zaproszenia-na-papierze-typu-kalka

Brokatowe zaproszenia na papierze typu kalka

„Barokowe” wcale nie oznacza, że w starym stylu

Barokowy styl słusznie powinien kojarzyć się nam z przepychem: wszak najważniejszymi cechami tego stylu w sztuce były: bogactwo ozdób i złoceń, przepych, oryginalność i kontrast.

Przed oczyma powinien nam stanąć pałac w Wersalu – jedna z najznakomitszych budowli baroku klasycznego z finezyjnymi kryształowymi żyrandolami, dużą ilością świec i złota.

Jednak cechą charakterystyczną nowoczesnych wesel w stylu glamour jest umiejętne manewrowanie pomiędzy przesadnym przepychem a prostotą. Wiele inspiracji dostępnych w sieci tylko dowodzi teorii, że wesele w stylu glamour może być jednym z najnowocześniejszych uroczystości.

I choć wspaniale czuje się w nim zastawa stołowa rodem z babcinego kredensu, to równie idealnie wpasują się tu proste, geometryczne linie charakterystyczne dla nowoczesnego minimalizmu. Grunt, aby całość była spójna: część bogato złocona, a część wręcz surowa i ascetyczna.

Zaproszenie-glamour-w-geometrycznym-stylu

Zaproszenie glamour w geometrycznym stylu

Zaproszenia ślubne glamour nie tylko do wesel w tym stylu!

Ponieważ styl glamour godny dzisiejszych czasów może być postrzegany na kilka sposobów, także i eleganckie zaproszenia ślubne charakterystyczne dla tego stylu z powodzeniem można wykorzystać podczas wesel w innym motywie, np. rustykalnym.

Rustykalne wesele to przede wszystkim natura, barwy ziemi, brązy, beże i biel, to wszystko, co subtelne i delikatne. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby na ślub w rustykalnym stylu wybrać zaproszenie ślubne z błyszczącą na złoto ozdobą.

Grunt to zachować umiar i zdecydować się na jeden złoty element, np. złotą czcionkę na zaproszeniach ślubnych rustykalnych. Bo natura „karmi się” spokojem i harmonią.  Zaproszenia ślubne boho to te z delikatnymi kwiatami, naturalnymi wstążkami i koronkami, często na papierze eko.

A gdyby tak zamienić jutową wstążkę na złotą elegancką tasiemkę charakterystyczną dla zaproszeń w stylu glamour? Powstanie osobliwe połączenie dwóch stylów, a to świetna wiadomość dla niezdecydowanych! W tym przypadku opcją godną uwagi mogą też być zaproszenia ślubne ze zdjęciem, szczególnie te składane „na trzy” – to doskonały mariaż stylów!

Eleganckie-zaproszenia-slubne-ze-zdjeciem

Eleganckie zaproszenia ślubne ze zdjęciem

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.