Rozmowa kwalifikacyjna jest niezwykle stresującą sytuacją dla każdego z nas, zwłaszcza gdy bardzo zależy nam na stanowisku pracy, o które się zabiegamy. Często w nerwach popełniamy wiele błędów, które są niedopuszczane przez pracodawców. Jakich zasad musisz przestrzegać aby zrobić dobre wrażenie podczas rozmowy kwalifikacyjnej?

rozmowa-kwalifikacyjna

Punktualność

Najważniejszą zasadą, której musisz przestrzegać jest punktualność. Osoba, która spóźniła się na rozmowę kwalifikacyjną nie będzie postrzegana przez pracodawcę jako odpowiedzialna i sumienna. Często zdarza się też, że osobom, które spóźniły się dłuższą chwilę dziękuje się i nie przeprowadza rozmowy w ogóle. Warto więc przyjść kilka chwil wcześniej i zaczekać aż rekruter zaprosi Cię do środka.

Odpowiedni wygląd

Drugim aspektem, na który pracodawcy zwracają uwagę zaraz po punktualności jest oczywiście twój wygląd. Pamiętaj aby twój ubiór był elegancki, ale zarazem stonowany. Nie toleruje się wyzywającej odzieży, która odkrywa znaczną część twojego ciała. Pamiętaj również aby nie wykonywać wulgarnego, mocnego makijażu. Jednym słowem musisz wyglądać kobieco i delikatnie.

Pewność siebie

Bardzo ważne jest abyś podczas przeprowadzanej rozmowy była pewna siebie albo chociaż sprawiała takie wrażenie. Nie warto tracić nerwy i denerwować się tym co masz powiedzieć w danej sytuacji. Przyszły pracodawca nie potraktuje Cię poważnie jeśli będziesz się trząść i jąkać. W wypowiadanych przez siebie odpowiedziach na zadane pytania musisz być konsekwentna i pewna tego co mówisz. Musisz udowodnić wszystkim, że jesteś idealnym kandydatem na dane stanowisko!

Kultura osobista

Oczywiście w czasie rozmów rekrutacyjnych zwraca się również uwagę na to w jaki sposób się wypowiadasz i jak się zachowujesz. Musisz pamiętać aby odpowiadać na pytania pełnymi zdaniami. Krótkie, niekonkretne odpowiedzi nie będą satysfakcjonowały osoby rozmawiającej z Tobą. Warto abyś subtelnie się uśmiechała, taki drobny gest pozwoli na zdobycie sympatii osoby rekrutującej Cię.

0 Udostępnień
Witam, mam na imię Maria i jestem nowym autorem na portalu Kobieco.pl. Mam nadzieję, że moje artykuły będą rzeczowe oraz na temat, na pewno Wam się spodobają. Zapraszam do lektury! e-mail: emka@op.pl

1 KOMENTARZ

  1. Dobre rady, chociaż te cztery aspekty to tylko podstawa, warto też po prostu starać się jak najlepiej przygotować merytorycznie do takiej rozmowy. Dobre zdjęcie w CV (nie chodzi o urodę tylko o profesjonalny wygląd) zwiększy nasze szanse na zaproszenie na rozmowę.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.