Nowoczesne rozwiązania medyczne z pewnością są interesujące i zaskakujące. Podobnie jest w przypadku obszaru medycyny estetycznej, której to rozwój w ciągu ostatnich kilkunastu lat można nazwać co najmniej niezwykle dynamicznym.

Komórki macierzyste, które omawiać będziemy w niniejszym artykule, są ewidentnie jednym z takich zaskoczeń medycznych. Czym są? Do czego służą? I czy są bezpieczne? Na te pytania odpowiedź znajdziesz w niniejszym artykule.

Czym są komórki macierzyste?

zastosowanie-komorek-macierzystych

Komórki macierzyste w dużym skrócie są to komórki wrodzone, z którego składa się ludzki zarodek na samym początku rozwoju. Tak naprawdę to dzięki nim stajemy się zdrowymi osobnikami.

Te komórki posiadają zdolność rozszczepiania się na nieograniczoną liczbę podziałów i przekształceń w inne typy komórek. Dzielą się na dwa rodzaje: dorosłe (somatyczne) oraz zarodkowe. Natomiast pobrać je można zazwyczaj z dwóch miejsc: ze szpiku kostnego lub krwi.

Zastosowania komórek macierzystych w medycynie estetycznej

Komórki macierzyste, dzięki swoim zdolnościom regeneracyjnymi oraz przekształceniowym, są niezwykle przydatne w leczeniu różnorodnych chorób, takich jak, chociażby poprawa wad okulistycznych, gojenie ran, leczenie nowotworów czy przewlekłych białaczek.

Swoje zastosowanie znajdują również w obszarze medycyny estetycznej, w której to mogą odpowiadać za regeneracje i ujędrnienie skóry, usuwanie skaz oraz blizn czy zapobieganiu łysienia.

W wyniku odpowiedniego wykorzystania tych komórek możemy liczyć na długotrwałe odmłodzeniem, ogólną poprawę wyglądu, podwyższone samopoczucie czy zwyczajnie lepsze zdrowie naszego organizmu.

Czy zabiegi z wykorzystaniem komórek macierzystych są bezpieczne? I gdzie je można wykonać?

Jeśli myślimy o wykonaniu takiego innowacyjnego zabiegu, to powinniśmy zdecydowanie wybrać się najpierw na konsultację do lekarza lub profesjonalnego gabinetu medycyny estetycznej.

Jak praktycznie przy każdym zabiegu, mogą znajdować się przeciwskazania determinujące możliwość realizacji takiego działania. W dodatku wykorzystanie komórek macierzystych wymaga umiejętności i wiedzy, którą posiadają zazwyczaj wyłącznie specjaliści i lekarze.

Dlatego jeżeli chcemy być pewni wyników oraz czuć się w 100% bezpiecznie, to lepiej nie ryzykujmy. Po prostu zapisz się do renomowanej kliniki (jak, chociażby gabinet medycyny estetycznej Dr Marcina Nowaka).

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.