Zauroczenie sprawia, że czujesz w brzuchu krążące motylki, na widok tej szczególnej osoby przystaje oddech a serce zaczyna bić coraz szybciej… czy jest to zauroczenie? czy jest to miłość? Jaka jest różnica między tymi dwoma uczuciami? Tego właśnie dowiesz się z poniższego artykułu. Gdy już dowiesz się czym jest uczucie którym darzysz drugą osobę, łatwiej Ci będzie podjąć kolejne kroki…
Spis treści
MAGIA UCZUĆ
Życie zwykło pisać nieprzewidywalne scenariusze. Każdy dzień daje nam możliwość doznania czegoś wyjątkowego, skorego odbić piętno nie tylko na teraźniejszości.
Wśród losowych wydarzeń życiowa scena przedstawia nam wielu aktorów, którzy zapadają w pamięć. Poszczególnym wspomnieniom towarzyszą odrębne emocje, budujące ogólne uczucia kierowane wobec jednostki.
Nadzwyczaj pozytywnym biegunem uczuć wobec innej osoby jest czysta, nieposkromiona i bezwarunkowa miłość.
To ona stanowi budulcowy fundament egzystencji, najważniejszy element spójny we wspólnocie ludzkiej. Uczucia mają to do siebie, że zawsze towarzyszy im swoista magia chwili tworząca kontrast z ogólnym przysposobieniem, które w razie uczuciowej reakcji zwrotnej odchodzi na drugi plan.
Jednak, między miłością, a nienawiścią jest krucha granica, a co dopiero pomiędzy miłością, a chwilowym zauroczeniem.
W POSZUKIWANIU IDEAŁU
My – ludzie, każdego dnia rozwijamy relacje między nami, realizując swoje zamiary, nadając im jednocześnie różnorakie motywy. Zamiary wobec drugiej osoby są kwestią subtelną, która drzemie głęboko w świadomości, manifestując swoją obecność zwyczajnym popędem lub intencją wobec drugiej jednostki.
Na szczeblach drabiny życia każdy z nas spotkał przynajmniej jedną osobę, która wypełniałaby niepełne naczynie ideału, do którego zapełnienia dążymy przez cały żywot.
Człowiek jest podatny na wpływ duszy, umysłu oraz organizmu – przez wiarę, przekonania oraz fizyczne usposobienie – genetykę, czy naturalne hormony.
Hormony, szczególnie w okresie dojrzewania odgrywają fundamentalną rolę w kreowaniu “Ja” – nie tylko płciowo, ale również uczuciowo. Każdy z nas, zwykle w czasach szkolnych doznał trajektorii lotu strzały amora.
Każdy z nas “bujał się” w kimś, miał kogoś na oku lub po prostu marzył o drugiej osobie, nie mając śmiałości dającej możliwość pokonania pierwszych lodów działań interpersonalnych.
W przeszłości każdego z nas znajdziemy przykłady potwierdzające odwieczne oddziaływanie wzajemne poszczególnych osób. Będąc naocznymi świadkami codzienności, z miłością spotykamy się regularnie.
MAGIA UROKU
Każdy człowiek ma w sobie coś, co czyni jego urok. Wiadomym powszechnie jest, że o gustach się nie dyskutuję – każdy na swój sposób jest piękny i wartościowy, dzięki czemu zasługuje na szacunek oraz dobro ze strony innych – otrzymując go ze strony innych – zainteresowanych.
Relacje międzyludzkie to nie tylko różnice i wspólne cechy – to również chemia. Dodatnie oraz ujemne cząstki energii, którymi emanujemy, przyciągając lub odpychając inne, tworząc swoiste kanały w tunelu poznania.
Siła przyciągania często rozsuwa kurtynę przed naszymi oczami, tworząc wyidealizowaną wizję pożądania w postaci zauroczenia – uczucia tak silnego, że aż złudnie utożsamianego z najwyższą i najmocniejszą wibracją energii we Wszechświecie – miłości.
Na przestrzeni lat zmieniło się wszystko, a końca przemian nie widać. Nie zmienił się jednak priorytetowy aspekt życia – dążenie do spełnienia w miłości, zakończone Boskim darem w postaci prokreacji.
ZAUROCZENIE
Zauroczenia w drugiej osobie doświadcza każdy z nas, a w perspektywie prawdziwej miłości – niezliczenie często. Zauroczenie dotyka wszystkich. Nie ma ogólnej reguły panującej w naturze, która zdefiniowałaby czynniki kreujące to specyficzne uczucie.
Zauroczenie stanowi podstawę do rozwoju prawdziwej miłości – bez niego nie dojdzie do pierwszego impulsu, który może wprowadzić nas na drogę najczystszej formy oddania drugiej osobie.
Zwykle przebiega dynamicznie – spotykamy interesująca nas osobę, skupiamy na niej swoją uwagę, jednocześnie marząc o bliższym poznaniu.
Kwestia rozwoju sytuacji zależy w gruncie rzeczy od nas samych – nie każdy z nas jest w stanie działać od razu. Powodem może być nieśmiałość lub niepewność wynikająca ze strachu przed zwyczajnym zbłaźnieniem się.
Moc zauroczenia tkwi w cechach drugiej osoby, które wywierają na nas pozytywne wrażenie, a tym samym zainteresowanie.
Walory fizyczne, czy umysłowe stanowią bardzo ważny wyznacznik w doborze partnera, ale prawdziwe uczucie zawsze zostanie zweryfikowane przez najstarszego nauczyciela życia – czasu.
MIŁOŚĆ
Zauroczenie jest kluczem do rozwoju prawdziwego uczucia. Często jednak weryfikacja poprzez czas wykazuje epizodyczność relacji, co odróżnia zauroczenie od prawdziwej miłości.
Wyjątkowa miłość jest po prostu tak głęboka i pozytywna w swojej neutralności, że jest w stanie tolerować wszystko, a nawet skłonić kochającą osobę do diametralnej przemiany swojej rzeczywistości dla drugiej osoby.
Podstawowymi cechami odróżniającymi miłość od zauroczenia jest jej bezwarunkowość, pełne oddanie, gotowość do radykalnych działań w jej imię, a przede wszystkim duchowa siła wiążąca jednostki nie tylko na płaszczyźnie świadomości kreowanej od urodzenia przez każdy kolejny dzień.
Ale również w spektrum podświadomości, która kreuje każdego z nas narzucając bieg wydarzeń niczym krupier podczas gry w Pokera.
Prawdziwa miłość nie zna ograniczeń, nie dostrzega barier – jest po prostu niezniszczalna. Prawdziwa miłość nie przemija nigdy, w przeciwieństwie do zauroczenia – ulotnego uczucia chwilowego szaleństwa.
MIŁOŚĆ, A ZAUROCZENIE
Żaden człowiek nie jest w stanie odróżnić miłości od zauroczenia – jeśli pada jego ofiarą, aczkolwiek z perspektywy osoby trzeciej łatwiej jest wyciągnąć odpowiednie wnioski, mając trzeźwy, nieuzależniony od hormonalnych tańców umysł, potrafiący analizować fakty, jednocześnie znając smak prawdziwej miłości.
Są jednak pewne podstawy rozróżniające te dwie odmienne, choć niezmiernie spokrewnione sprawy. Na przód wysuwa się wyższość miłości od zauroczenia – miłość, jeśli jest szczera i prawdziwa, zasługuje na pełne odwzajemnienie, otrzymując je.
Miłość jest procesem zachodzącym w dwóch ciałach w jednolitej formie, wyróżniając się swoją wyjątkowością, brakiem potrzeb innych od zwykłych obecności drugiej osoby, zaś zauroczenie jest zwyczajnym popędem wynikającym z akceptowanych, cenionych lub wpasowujących się w gusta cech, wpisujących się w kanon ideału drugiej połówki.
Najlepiej ukazuje to charakterystyczny dla ceremonii zaślubin Hymn o Miłości świętego Pawła, który definiuje boską cząstkę zawartą w sercu każdego z nas, dementując tym samym chwilowość zauroczenia.
KOCHAĆ
Kochać znaczy być, rozumieć, miłować i żyć z drugim jak jedno. Zauroczenie jest zaś wyłącznie skrystalizowanym pożądaniem wobec drugiej osoby, które jest równie piękne, jednak wbrew pozorom puste, dające przyjemność tylko na płaszczyźnie mentalnej lub fizycznej.
Kochać, znaczy być zarówno umysłem, ciałem oraz duchem, w pełni skupionym na drugiej osobie.
Prawdziwa miłość odnajdzie się zawsze, co potwierdzą szczęśliwe wieloletnie związki oraz te krótsze, których ścieżki usypał przezorny los, gotowy serwować nam najmniej spodziewane niespodzianki.
Prawdziwa miłość jest bez wątpienia największym prezentem od losu, o który należy dbać i pielęgnować jak kwiat, który rozkwita w imię drugiej osoby tworzącej jeden świat, o dwóch zakochanych w sobie biegunach. Prawdziwą miłość rozpoznasz po wypełnionych czynach, zauroczenie po pustych słowach.