Zdecydowałaś się podróżować sama. Super! Pamiętaj jednak, że przy okazji takich wyjazdów należy przemyśleć kilka spraw. Weź pod uwagę kwestie bezpieczeństwa, twoje zainteresowania. Wakacje w pojedynkę to także możliwość wypróbowania wielu nowych rzeczy. Skorzystaj z poniższych pomysłów, aby twoje wakacyjny wypoczynek był niezapomniany. Będziesz mogła iść gdziekolwiek chcesz oraz robić cokolwiek zapragniesz. Nie trzeba iść na żaden kompromis. Będziesz miała szansę spotkać nowych ludzi. Poniżej przedstawiamy trzy typy wakacyjnego odpoczynku. Wybierz najlepszy dla siebie!

1. Same przyjemności

dziewczyna serwuje na desce w słoneczny dzień

Dla kobiet jest to najbardziej interesujący typ wakacji – same przyjemności dla twojego ciała. Nie ważne czy zdecydowałaś się na biuro podróży czy też zorganizowałaś wszystko sama, takie wakacje są dokładnie tym, czego potrzebujesz.
Wybierz sobie spa lub jakiś ośrodek, który oferuje to, co pasuje ci najbardziej – zabiegi Spa, jacuzzi, masaże, zabiegi kosmetyczne, gorące kąpiele. Zdecyduj się spędzić wakacje w takim miejscu, które ma w ofercie także różne sporty.
Pamiętaj, że tego typu odpoczynek wakacyjny ma służyć przede wszystkim tobie. Taki wypad to idealna ucieczka od rzeczywistości. Jeśli dużo pracujesz i potrzebujesz trochę czasu na relaks, zrób sobie tę przyjemność i wyjedź gdzieś, chociaż na kilka dni.

2. Zwiedzanie

kobieta w paryżu przy wierzy

Prawdopodobnie byłaś już na takich wakacjach. Najważniejsze to dotrzeć do celu i zwiedzać ile się da. Możesz udać się do Egiptu i zwiedzić wszystko, co tam się znajduje. Zdecyduj się również na przejażdżkę wielbłądem – to wyjątkowe doświadczenie.
Na takie wakacje możesz się wybrać niemal od razu. Wsiadasz w autobus czy pociąg i zwiedzasz różne miejsca. Jeśli decydujesz się na Europę, najbardziej popularne miejsca do zwiedzania to Włochy, Hiszpania, Francja, Monako. Taki sposób spędzenia wakacji jest idealny dla singli. Zwiedzając różne kraje wraz z biurem podróży, spotkasz innych turystów, ponieważ podróżujecie w grupie. Poznasz wielu ciekawych ludzi, inne kultury i zwyczaje. We Włoszech koniecznie zwiedź Wenecję i Weronę, w Hiszpanii Barcelonę, a we Francji obowiązkowo Paryż.

3. Wakacje pełne przygód

kobieta lubi podróżować na rowerze w słoneczny dzień

Jeśli jesteś dość odważną osobą, lubiącą ryzyko, różne przygody i odrobinę adrenaliny, wybierz takie wakacje, które będą obfitowały w nowe doświadczenia sportowo-rekreacyjne.
Jeśli lubisz słońce, ciepła pogodę i czas spędzany na świeżym powietrzu wybierz przejażdżkę rowerową, jeśli natomiast wolisz chłodną pogodę zdecyduj się na wspinaczkę górską lub narty. Być może te wakacje to okazja do spróbowania czegoś zupełnie nowego: nurkowanie, lot na paralotni. A co myślisz o windsurfingu? Czas najwyższy na nowe wakacyjne sportowe przygody.
Zastanów się jakie wakacje będą dla ciebie najodpowiedniejsze. Nie przejmuj się tym, że decydujesz się na nie sama. To jest twój czas, twój wypoczynek i masz prawo spędzić go, jak tylko chcesz.

Przeczytaj również: Nie daj się oszukać! Najczęstsze triki stosowane na turystach.

 

0 Udostępnień
Z wykształcenia jestem dietetyczką i mam hopla na punkcie zdrowego odżywiania. Nowych inspiracji szukam w książkach i podróżach. To moje prawdziwe pasje, a marzeniem jest podróżować po całym świecie, bo "Świat jest książką i ci, którzy nie podróżują, czy­tają tyl­ko jedną stronę" Święty Augustyn Kontakt: +48607345454, e-mail: Kasia.C@wp.pl

2 KOMENTARZE

  1. Samemu może być fajnie, ale trzeba mieć już taki charakter. Nie każdy się w tym odnajdzie i nie będzie się bał. Z kimś czy w grupie zawsze raźniej chociaż czasami marzę o wakacjach w pojedynkę.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.