Powiedzenie to zna ogromna ilość osób. Nadal jednak niewiele stosuje się do niego. Bardzo dużo osób nadal nie uprawia żadnych ćwiczeń i tym samym nie dba o swoje ciało.

Brak czasu na fitness

Najczęstsze wytłumaczenie to po prostu brak czasu. Najczęściej jest to jednak kompletną bzdurą.

Brak czasu zazwyczaj wynika z inaczej ustawionych priorytetów. Każdy z nas ma tą samą ilość czasu i każdy z nas sam decyduje o tym na co poświęca swój czas i czy wykorzystuje go w pełni.

Najczęściej brak czasu na ćwiczenia wynika właśnie z tego, że jest on inwestowany w inne rzeczy.

w-zdrowym-ciele-zdrowy-duch

Warto więc spróbować zmienić swój plan dnia i postawić również na ćwiczenia. Wystarczy nawet 30 minut ćwiczeń dziennie, aby poczuć się znacznie lepiej i aby nasz organizm był w dużo lepszym stanie. Brak czasu na ćwiczenia to więc kompletna bzdura.

Najczęstsza przyczyna braku ćwiczeń to:

Najczęściej przyczyną jest motywacja do ćwiczeń a raczej jej brak, który skutecznie sprawia, że bardzo wiele osób nie ćwiczy. Najczęściej osoby te rozpoczynają uprawianie sportu i ćwiczenia ale już po krótkim czasie z nich rezygnują.

Zazwyczaj już w momencie gdy pojawia się pierwszy kryzys osoby te postanawiają odpuścić sobie ćwiczenia.

Tym samym praktycznie nigdy nie dbają o swoje zdrowie w odpowiedni sposób. Im więcej prób tym oczywiście mniejsza nadzieja na to, że kiedyś uda się wytrwać w ćwiczeniu przez długi czas.

Ćwiczenia które sprawią Ci przyjemność

Rozwiązaniem tego problemu może być między innymi wybranie takich ćwiczeń, które sprawiają nam przyjemność. Jeżeli oczywiście takowe istnieją i mamy możliwość uprawiania ich.

Kolejnym sposobem jest po prostu umówienie  się z kimś innym na ćwiczenia. Wtedy szansa, że stawimy się w wyznaczonym miejscu jest dużo większa niż gdybyśmy mieli iść samemu na ćwiczenia.

Każdy powinien jednak samodzielnie znaleźć najlepszy dla siebie sposób na trzymanie swojej motywacji do ćwiczeń na wysokim poziomie.

Na każdego zadziała coś innego i każdy powinien ze wszystkich dostępnych sposobów motywowania się wybrać ten najlepszy dla siebie.

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.