W dzisiejszych czasach coraz większą popularnością cieszą się zegarki drewniane. Są one nie tylko modne, ale również wygodne i świetnie się prezentują na ręce. Na ich popularność z pewnością ma wpływ coraz większa dbałość społeczeństwa o ekologię, choć są tacy, którzy uważają, że produkowanie zegarków z drewna jest nieekologiczne, bo przecież jest związane z wycinką drzew.

Zegarek a ekologia

Warto jednak pamiętać o tym, że drzewa, z których produkuje się te czasomierze, są specjalnie w tym celu sadzone, a producenci przekazują środki na zadrzewianie naszej planety.

W przeciwieństwie do innych materiałów, z których produkuje się zegarki, drewno nie powoduje degradacji środowiska naturalnego ani podczas produkcji zegarków, ani po ich zużyciu.

Zalety drewnianych zegarków

Chyba nie trzeba nikogo przekonywać o tym, że zegarki drewniane są niezwykle oryginalne. Przecież nie znajdziemy dwóch takich samych drzew, a tym samym dwóch takich samych drewnianych pasków czy tarcz zegarka. Każdy z nich jest inny – różnią się fakturą, kolorem, naturalnymi zdobieniami.

Tak więc drewniany zegarek jest znakomitym roz

Kobieta z zegarkiem w aucie

wiązaniem dla osób, którym zależy nie tylko na eleganckim wyglądzie, ale i na tym, żeby się wyróżnić. Każdy drewniany zegarek – ciemny czy jasny, noszony przez kobietę czy mężczyznę, będzie po prostu unikalny.

Wśród drewnianych zegarków znajdziemy te, które pasują do strojów sportowych, ale również takie, które znakomicie będą prezentowały się na naszym nadgarstku podczas eleganckiej kolacji.

Podejmując decyzję o zakupie drewnianego zegarka, warto też pamiętać o tym, że są one bardzo wygodne. Zwykle nosimy nasz czasomierz cały dzień i dlatego ważne jest to, aby był lekki, a bransoleta nie podrażniała naszej skóry. Z pewnością wygładzone drewno sprosta tym wymaganiom, a my zapomnimy, że na naszym nadgarstku jest zegarek.

Niektórzy obawiają się, że drewniane zegarki są nietrwałe. Co prawda drewno nie jest tradycyjnym tworzywem do produkcji tarcz czy bransolet, ale producenci starannie selekcjonują je i wybierają tylko materiał najlepszego gatunku, dzięki czemu zegarki te są wytrzymałe.

Do najtrwalszych gatunków drewna należą kokos, palisander i heban, ale niewiele ustępuje im również drewno bambusowe, które do tego jest niezwykle lekkie, więc znakomicie sprawdza się przy produkcji bransolet.

Na pewno nosząc drewniany zegarek, należy pamiętać o tym, aby nie moczyć go intensywnie w wodzie, np. podczas kąpieli w basenie, bo może to wpłynąć na jego odkształcenie i utratę koloru. Ale już spocony nadgarstek czy lekki deszczyk nie będą miały wpływu na jego działanie.

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.